| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Maminko, já jsem se ti chtěla narodit.

 Příspěvky 110 z 488 [Dalších 478 >>]
Jana,2 děti
  • 
14.9.2008 8:13:59
Tak nevím co je lepší - jestli vyrůstat v dětském domově a nebo u náboženského fanatika. Chudák holčička :( .
11.9.2008 10:28:25
Kde beres tu jistotu, ze deti nevericich budou zatraceni??? Jakou maji vinnu?? Za dit, ktere jeste nema svuj nazor maji vzdy odpovednost rodice. Pokud ty jses neverici a tvoje dite nedej Boze zemre, samozrejme ze pujde do nebe. Buh nas bude soudit podle naseho svedomi.
zuzini
9.9.2008 21:41:13
Cow, díky moc za Tvé vysvětlení :-)
reaguji až teď, byla jsem pryč.
8.9.2008 18:26:42
svým způsobem s tebou souhlasím, víra se musí zrodit a né být vnucována, já sama jsem viznání římskokatolického a jako taková mám stejně své výhrady k některým církevním výrokum či počinům Rv, ale ani proto by člověk neměl zatracovat boha nebo vněj věřící, pokud jsi jen trochu sečtělá v dějinách světa, hystorii lidstva apod. tak bys měla vědět ,že i pravěké národy byli věřící,vždyť i národy které měly vyspělou civilizaci v době kdy mi ,kteří se dnes nazýváme civilizovanými národy jse ještě žili v jeskyni ;((. Proto mějme každy svůj názor , promluvme si oněm otevřeně a bez emocí, ale nesnažme se jeden druhému tento názor vnucovat nebo se kvůli nemu odsuzovat! A co se týče muslimu a terorizmu za to nemůže korán( totéž co křesťanská byble),ale tej jež ho vykláda a narozdíl od křesťanu nebo jiných věřících si obyčejný muslim korán číst nemůže tudíš je odkázán pouze nato co mu je prezentováno! Korán dokonce zakazuje týraní žen a svatá válka džihád je brána jako těžky hřích, ale jak jsem již napsala záleží na výkladu . Vždyť i křížaci byli pouzí zloději a varzi ,kteří nechtěli chránit Jeruzalém proti nevěřícím ,ale proto aby si naplnili pokladny nebo vysloužili rytířské ostruhy, totéž dělají muslimove ,ale ti mají bohužel vydobytky moderní doby Rv toto neni jejich obhajoba, ale každy kdo se chce ktomuto tématu vyjadřovat by měl oněm něco vědět
madelaine
8.9.2008 18:21:01
Taky souhlasím.
Já vůbec nechápu, že jim to tak dlouho pořád prochází. Přeci Bůh je nadpřirozená bytost. Je-li něco nadpřirozeného, nemůžeme to svými smysly pochopit. Je to určitá představa v hlavě, a ta nemůže z té hlavy jen tak skočit do světa :). Přesto si církve Boha osvojily a nabízejí ho jako polotovar :). Nechápu.
8.9.2008 18:14:54
svým způsobem s tebou souhlasím, víra se musí zrodit a né být vnucována, já sama jsem viznání římskokatolického a jako taková mám stejně své výhrady k některým církevním výrokum či počinům Rv, ale ani proto by člověk neměl zatracovat boha nebo vněj věřící, pokud jsi jen trochu sečtělá v dějinách světa, hystorii lidstva apod. tak bys měla vědět ,že i pravěké národy byli věřící,vždyť i národy které měly vyspělou civilizaci v době kdy mi ,kteří se dnes nazýváme civilizovanými národy jse ještě žili v jeskyni ;((. Proto mějme každy svůj názor , promluvme si oněm otevřeně a bez emocí, ale nesnažme se jeden druhému tento názor vnucovat nebo se kvůli nemu odsuzovat! A co se týče muslimu a terorizmu za to nemůže korán( totéž co křesťanská byble),ale tej jež ho vykláda a narozdíl od křesťanu nebo jiných věřících si obyčejný muslim korán číst nemůže tudíš je odkázán pouze nato co mu je prezentováno! Korán dokonce zakazuje týraní žen a svatá válka džihád je brána jako těžky hřích, ale jak jsem již napsala záleží na výkladu . Vždyť i křížaci byli pouzí zloději a varzi ,kteří nechtěli chránit Jeruzalém proti nevěřícím ,ale proto aby si naplnili pokladny nebo vysloužili rytířské ostruhy, totéž dělají muslimove ,ale ti mají bohužel vydobytky moderní doby Rv toto neni jejich obhajoba, ale každy kdo se chce ktomuto tématu vyjadřovat by měl oněm něco vědět
8.9.2008 17:11:02
Tatchude,
"nabozenstvi...stejně jako příběhy a pohádky slouží k pobavení a vyplnění času před usnutím a ve chvíli, kdy člověk nemá co dělat."
pred usnutim bych rekla ne kvuli tomu, ze neni co delat, ale ze je mysl sklidnena a nase nevedomi se s pribehem lepe sladuje. Jelikoz to je zpusob, jak tento psuobi.

Na motivy reckych baji lze jiste napsat scenar ke kreslenemu vecrickovemu serialu nebo taky filosoficky spis o tisici stranach. Zalezi na tom, jestli se chces pobavit nebo ctenim baji, suter ci koranu stvarnovat sama sebe a formovat svou zivotni filosofii.


8.9.2008 15:49:44
Tatchude,
samo, ze srovnavat kondom s napalmem je blbost, ale uz ne tak srovnavat kondom s hormonalni antokoncepci a ani o ni, jako o zadnem jinem leku, se neda velkoplosne rici, co tvrdis ty, ze kdyz uz to jednou je, tak je jiste dobre to pouzivat.

"Církve jako takový vždycky byly a budou nejlíp zorganizovanmý mafie na světě - pár lidí jejich základu bude skutečně věřit, no a ty co tomu chtít věřit nebudou, tak ty se zkrátka přinutí silou." - souhlasim s tebu. Prave jsem cetla v National Geographic o Persii a rikala si, jak je krasne videt, jak nenasilne hlasane nabozenstvi to jaksi nikam nedotahlo. Zarathustrianismus nebo jak se to rika, ma dnes par tisic privrzencu a mysim, ze je to hlavne tim, ze ten persky kral te doby byl takovy lidumil a nikomu nic nevnucoval. Fakt smutne.

Nabozenske diktutary jsou jiste ty nejhnusnejsi, protoze se v hlasani svych dotkrin nelimituji na tento svet, ale odvolavaji k onomu a clovek uz nema ani kde se byt jen se svymi myslenkami skovat, jelikoz oni tvrdi, ze maji pod palcem i tvou dusi. Omezovat svobodny tisky nebo podnikani je blby, ale urcovat nekomu, koho si vezme za manzela/manzelku a jaky ma zit intimni zivot je jeste hnusnejsi, nabozenska diktatura, ktera vyzvida od deti v materske skolce, jestli a jak se rodice doma modli (vypravela mi jedna ridila Iranka) je podle mne nejzrudnejsi. To ale neznamena, ze ta parvidla a ty modlitby, ktere nasilne hlasaji, jsou samy o sobe spatne.
8.9.2008 15:13:42
Přesně, tak.
Chápu rozpaky nad církvemi a jejich demagogií. Jestliže je jeden Bůh, proč je tolik různých církví.
Jedni si vymyslí zástupce Boha na zemi - papeže a vše co řekne je svaté. Jiní zase jinou teologii. A jsme přesně u toho - lidi dělají náboženství.
Proto, tak jasné varování v Bibli před náboženství, je k ničemu. Dokuď se nedostanu na samou podstatu Boha jsou i roky strávené v církvi a v náboženství k ničemu. Boha nezajímá teologie, ale čisté srdce člověka.
My lidi vidíme obal člověka, ale On vidí do našeho srdce. To je pro Něho to nejdůležitější, postoje člověka, né navenek, ale uvnitř srdce.
Tatchud 29 let, syn 2roky+5měsíců
  • 
8.9.2008 14:33:06
Z toho mi tedy klidně nakonec může vyplynout že, jelikož (dle tvrzení některých mnou akceptovatelných nemilitantních známých věřících) Bůh nesedí v žádném kostele a ani neřídí generačně přestárlé papeže jim poddané posluhy, ale že je Bůh v každém z nás, že možná v Boha sice nevěřím, protože - přestože ve mně je a řídí mne - uznal třeba v mém případě, že bude lepší když nebudu věřit v něj ale sám v sebe (stejně tam uvnitř někde je, takže je to ve výsledku vlastně jedno ne?).
Možná že uznal, že se nepotřebuju modlit, okázele chodit ověšen křížkama a nechávat se na velikonoce přibít na návsi u kapličky na kříž jen proto, abych životem prošel bez ztráty kytičky a nečekal na konci na nějakou "zaslouženou" odměnu za dobré chování.
 Příspěvky 110 z 488 [Dalších 478 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.