| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dnes porodíte svoje dítě

 Příspěvky 110 z 129 [Dalších 119 >>]
šárka, 2 děti
  • 
18.12.2008 23:26:05
myslím, že je to každého věc, zda chce a potřebuje přípravu k porodu či nikoliv. Bát se porodu je zbytečné, když to šlo tam, musí to jít nějak i ven. Čím méně se stresujeme a čím více bereme porod dítěte, jako zcela přirozený jev, tím sami sebe na celý porod připravujeme a to tím nejlepším způsobem. jelikož je u každé z nás porod, práh bolesti i personál při porodu jiný-nelze dávat návod na porod.ten porod je na nás a my to kvůli tomu svému dítěti musíme zvládnout. Naše děťátko musí také vynaložit obrovské úsilí, aby se dostalo na svět. Takže milé nastávající maminky, ničeho se nebojte a věřte, že to zvládnete!
moje první holčička Markétka 4550g/54cm a druhé dítko Filípek 4080g/54cm. Oba porody bez anestezie a zcela přirozeně. Věřila jsem, že to zvládnu a zvládla, vaše víra sama v sebe je vaší silou, která vám zajisté pomůže. Přeji všem přirozený,krásný a šťastný porod a hlavně zdravé miminko.
Magda&Kristynka(2roky)
  • 
13.9.2008 14:22:40
Ja teda nevim, mam sice jen jednu zkusenost, ale absolutne jinou, nez to tu popisuji. Musit ovsem rict, ze jsem rodila v Italii. Mozna jsem jedna z tech stastnejsich, co jim porod netrval tak dlouho, i kdyz podle statistik jsem byla vicemene v prumeru. Podle toho odkud to clovek pocita - jeste doma mi praskla voda, dojela jsem do porodnice otevrena na 3 cm, to bylo o pul devate rano a ve tri se mala narodila. Po celou dobu se mnou vzdy nekdo byl, pomahal mi a kontroloval, ani jednou jsem nebyla sama. Behem porodu mi bylo dovoleno absolutne vse, spis jsem mela chodit (ono pak clovek stejne dela, na co se citi), mohla jsem cokoliv jist (clovek na to spis nema myslenky ani hlad), nalili do me desny vody (osyhaly mi rty, coz je normalni). Dite jsem mela od prvni chvile do doby kdy jsem odjizdela porad u sebe. O nejakym klistyru, vyholeni - ptala jsem se pred porodem na tyto zalezitosti a bylo mi odpovezeno, ze proc by to meli delat, ze se to nemusi, ze je to neprirozene a ze se to uz vlastne nedela. A tvrzeni ve clanku, ze pokud se neudela klistyr dite se nemuze narodit je absolutne falesna. Me klistyr nedelali (jako ostatnim cca 20 maminkam) a detem uz jsou dva roky a jsou uplne zdravy.
Dana
  • 
12.9.2008 18:59:01
Záleží asi na lidech,na které při porodu natrefíš.První porod-místo klisma Yal,holení nebylo třeba,neměla jsem velké břicho,takže jsem se do posledka holila sama.
Druhý porod-byl mi doporučen klystýr,ale už bych ho nechtěla,už tak mě dost bolelo břicho a pak to bylo ještě horší a na záchodě jsem měla strach tlačit,abych se vnitřně netrhla.Ale dá se i v Kladně domluvit šetrnější varianta.
Teď tam porodily dvě mé kamarádky a byly spokojené.Ta jedna prvně rodila u Apolináře a prý tam už nikdy více.
Dana
  • 
12.9.2008 17:01:48
První porod před 6 lety,druhý před 4 lety.Oba bez nástřihu a bez šití.(To jsem tedy měla opravdu štěstí.)Přijela jsem do porodnice vždy asi hodinu a půl před porodem.Přístup asistentek nic moc.Spíš nic.Nevšímaly si mě.Byla jsem jim ale za to vděčná,zbytečně by mě stresovaly.U druhého porodu jsem byla bez partnera,ve sprše sama a bylo mi úplně jedno,jestli sténám nebo ne.Alespoň tak jsem si potřebovala ulevit,ale díky nezájmu a šumění sprchy mě snad nebylo moc slyšet:-).
No také se divily,že se holky tak brzo narodily.Podle monitoru to prý na tak rychlý porod nevypadalo.Rychlý?Nevěřily mi,že mám pravidelné kontrakce(bolesti) už 10hodin.
U obou porodů jsem měla doktorku,ale jména si už nepamatuju.
Já na porody tam vzpomínám celkem v dobrém,ale měla jsem kliku,že vše bylo opravdu bez komplikací.
Jen pokud by bylo nějaké příště,tak bych chtěla nadstandard na oddělení šestinedělí.Potřeba spánku je opravdu pak obrovská a se čtyřmi miminy na pokoji si člověk moc neodpočine.
Dana
  • 
12.9.2008 17:00:34
První porod před 6 lety,druhý před 4 lety.Oba bez nástřihu a bez šití.(To jsem tedy měla opravdu štěstí.)Přijela jsem do porodnice vždy asi hodinu a půl před porodem.Přístup asistentek nic moc.Spíš nic.Nevšímaly si mě.Byla jsem jim ale za to vděčná,zbytečně by mě stresovaly.U druhého porodu jsem byla bez partnera,ve sprše sama a bylo mi úplně jedno,jestli sténám nebo ne.Alespoň tak jsem si potřebovala ulevit,ale díky nezájmu a šumění sprchy mě snad nebylo moc slyšet:-).
No také se divily,že se holky tak brzo narodily.Podle monitoru to prý na tak rychlý porod nevypadalo.Rychlý?Nevěřily mi,že mám pravidelné kontrakce(bolesti) už 10hodin.
U obou porodů jsem měla doktorku,ale jména si už nepamatuju.
Já na porody tam vzpomínám celkem v dobrém,ale měla jsem kliku,že vše bylo opravdu bez komplikací.
Jen pokud by bylo nějaké příště,tak bych chtěla nadstandard na oddělení šestinedělí.Potřeba spánku je opravdu pak obrovská a se čtyřmi miminy na pokoji si člověk moc neodpočine.
  • 
9.9.2008 14:58:49
musím uznat, že po přečtení tohoto článku by mě manžel dostával do porodnice težko. Je to už tři roky co jsem rodila. Měla jsem nástřich cca 12 stehů co říkal doktor a musím uznat že do teď cítím kde ta jizva je a jak je dlouhá! Klistýr a holení je na Kladně nebo alespoň bylo automatika. A co bylo hrozné přístup porodních asistentek. nevím možná se to už změnilo ale moc dobře si pamatuji jak na mě sestra vyjela že mě to němůže bolet jsem teprv v polovině porodu! No a po těchto slovech byla dcera za 5 minut na světě! Chtěla bych ještě jedno miminko ale když vím co mě čeká tak to zatím oddaluji. A nebo jste někdo zažil lepší jednání? A kde?
Lucie
  • 
4.9.2008 12:12:00
Bohužel, jedou ve své každodenní práci..holili a dělali klistýr snad všem maminkám před onou rodičkou a tak proč by měli vybíhat ze "svých zvyků"..že?
Lucie
  • 
4.9.2008 12:04:47
Holka, nevěš hlavu..

Já se porodu také vždy bála. V den D (bylo 10 hod. večer), mě manžel odvezl do porodnice. Věděla jsem, že pokud chce být manžel u porodu, musí si za to řádně zaplatit, atak jsem si stála za tím, že o porod zatím nejde a proto nevidím důvod, proč by nemohl zůstat u mně. Neuspěla jsem. Sestra ho odmítla a nemínila se o tom se mnou bavit.A tak manžel odešel domů spát, tel. pod polštářem, a očekával novinky. Já zatím čelila nepříjemné vrchní sestře a za 3 hod. se alespoň na okamžik uklidnila, že ji vystřídala porodní asistentka (ta byla milá), která se o mě starala až do porodu. V půl osmé ráno následujícího dne jsem oznámila manželovi, že už je Lukášek na světě..hned přicupital za námi(a i za to, že tam strávil 5min., (musel neodkladně do práce)si zaplatil.Dnes se radujeme ze svého malého 14m. Lukáška a na porod už nevzpomínáme (raději).

Věřím, že to tak nechodí ve všech porodnicích..
Lucie
  • 
4.9.2008 11:42:58
Zdravím všechny..
Myslím, že porod u každého probíhá jinak..Vnucování názorů zda klistýr, holení či nástřih hráze je v tuto chvíli dost nevhodné. Na každé rodičce je, ať se rozhodne, co ji vyhovuje..

Můj porod:
Intimní partie si holím takřka každý den, takže tomu, aby mně v porodnici sestra holila jsem se vyhla. Klistýr je možná (při zamyšlení), né příliš příjemná záležitost, kord, když vám ho dělá někdo cizí, ale také z mé zkušenosti dost nepřijatelná..už bych si ho nikdy nenechala dělat (další dítko neplánuji, protože jsem přesvědčená, že přávě klistýr, mi způsobil nemalé zdravotní problémy). Byla jsem natolik napumpovaná vodou, že jsem po klistýru seděla déle jak 20 min. na toaletě..a mohu vás ujistit, že jsem pak cítila větší bolesti v oblasti konečníku, než byli samotné kontrakce.
Vytlačila jsem si totiž hemeroidy(máme je všichni) a porodem jsem to dotahla k fisuře (trhlině) v konečníku. Rok jsem se léčila mastičkama, čípkama a tabletama a nic nepomohlo..až..injekce do konečníku za né malou částku. Zaplať pánbůh byli jen dvě, ale i tak stály za to..A k nástřihu hráze..při těch bolestech, které přinášeji kontrakce ani nějaký nástřih necítíte..(alespoň já jej necítila, zato sešívání od doktora ano)

Všem nastávajícím maminkám přiji příjemný a rychlý porod.
Lucie, 2 princezny
  • 
31.8.2008 21:45:36
Taky mám podobnou zkušenost. Příjem do porodnice ve středu, v pátek odpoledne první kontrakce, večer už po cca 6 minutách - doktor mi přišel oznámit, že na víkend je tam sám, tak mi tabletu na vyvolání porodu nedá, ale ať prý nemám strach, že kdyby mi praskla voda, tak se mnou něco dělat musí (!), takže mi tu tabletu dali až v neděli ráno, kdy jsem měla bolesti už od sobotního večera po 3 minutách. Po té tabletě nastaly křížové bolesti po 1,5 minutě, a Niki se narodila až v pondělí v 16.12 - taky málem kleštěma (a to nemluvím o porodu placenty, kterou ze mě slavný pan primář doslova vyrval, takže jsem dva dny po porodu musela na kiretáž). Navíc jsem OPĚT měla špatnou plodovou vodu - při první berušce to bylo s vodou tak vážné, že měla silnou otravu a tak tak mi ji zachránili, takže jsem z toho pochopitelně měla při druhém porodu strach - když jsem na to primáře upozornila, dostalo se mi odpovědi, ať si pořád nestěžuju, že oni přece vědí, co dělají :o( No, a s Nicolkou jsme z nemocnice odcházeli se zánětem očí a antibiotiky... Ale oni přece nic neprodlužují a naprosto přesně vědí co dělají...
 Příspěvky 110 z 129 [Dalších 119 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.