| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rozchod kvůli „prkotině“

 Příspěvky 110 z 134 [Dalších 124 >>]
21.8.2008 15:09:51
Včera jsme platili s manželem OBA poplatek, za genetickou konzultaci těhotenství. Na tu nás pozvala organizace Genet na zákadě mého triple testu. Účet jsme dostali, "regulační poplatek - recepce". Přítomnost manžela samy doporočili, aby mě odvezl po případném odběru plodovky.
Bylo to potrvé, co jsem něco platila v těhotenství.
Lusika
19.8.2008 20:22:38
Taky jsem nějak nepochopila o co tam šlo...???;((
Zdeněk Novotný
  • 
19.8.2008 13:56:22
Vážení, na rozdíl od některých čtenářek, chápu všechno co v článku bylo (jsem lékař a tak rozumím lépe popsané situaci asi).
Ale nechápu, proč autorka neuvede jméno gynekologa, který chtěl okrást manžela o 30 korun.
Přece když někdo krade, tak je to zloděj. Není třeba chránit jeho soukromí (aby mohl krást dále), naopak! I když respektuji to, že jí léta pomáhal....
Když mi opravář pračky spraví 4 pračky a při páté mě vědomě okrade, tak ho taky klidně budu jmenovat.
Makča2
19.8.2008 11:43:17
Nedávno jsem si nechala od ZP vyjet výpis a u lékaře-endokrinologa, byla ZP proplacena částka cca 50,-kč za vystavení receptu - byla jsem tam tenkrát čistě pro recept a žádný poplatek neplatila. Opravdu tomu nerozumím-jak je možné,že endokrinologovi ZP vypsání receptu proplatila a mé gynekoložce, která neproplacením tohoto úkonu ZP zdůvodňuje vybírání poplatku (i když je to vlastně poplatek?ten je přece 30,-Kč,kdežto ona vybírá 40,-Kč )údajně ne?Přece nemůže být rozdíl v profesích??, navíc je v zákoně jasně řečeno,že za vystavení receptu je bez poplatku. Tak kde je pravda??A jak je možné,že jedna pisatelka musí platit 150kč za každé vyšetření v těhotenství,když byto mělo být nezpoplatněno??Myslím si,že obyčejný člověk nemá šanci tomu porozumět a nezbývá mu nic jiného než platit a doufat,že platí to co má.A na závěr-mám setru,která žije v Německu-i tam jsou poplatky,ale nastavené tak,že jsou naprosto srozumitelné a nedochází tam k žádným rozdílům mezi lékaři (alespoń tak mi to tvrdí švagr-němec :-) prostě jednou za čtvrt roku se zaplatí určitá částka a pak si vesele můžete chodit po doktorech.....??
Makča2
19.8.2008 11:41:17
Nedávno jsem si nechala od ZP vyjet výpis a u lékaře-endokrinologa, byla ZP proplacena částka cca 50,-kč za vystavení receptu - byla jsem tam tenkrát čistě pro recept a žádný poplatek neplatila. Opravdu tomu nerozumím-jak je možné,že endokrinologovi ZP vypsání receptu proplatila a mé gynekoložce, která neproplacením tohoto úkonu ZP zdůvodňuje vybírání poplatku (i když je to vlastně poplatek?ten je přece 30,-Kč,kdežto ona vybírá 40,-Kč )údajně ne?Přece nemůže být rozdíl v profesích??, navíc je v zákoně jasně řečeno,že za vystavení receptu je bez poplatku. Tak kde je pravda??A jak je možné,že jedna pisatelka musí platit 150kč za každé vyšetření v těhotenství,když byto mělo být nezpoplatněno??Myslím si,že obyčejný člověk nemá šanci tomu porozumět a nezbývá mu nic jiného než platit a doufat,že platí to co má.A na závěr-mám setru,která žije v Německu-i tam jsou poplatky,ale nastavené tak,že jsou naprosto srozumitelné a nedochází tam k žádným rozdílům mezi lékaři (alespoń tak mi to tvrdí švagr-němec :-) prostě jednou za čtvrt roku se zaplatí určitá částka a pak si vesele můžete chodit po doktorech.....??
19.8.2008 11:39:20
Nechci se hádat,za minutu opravdu recept nestačím napsat,za dveřmi se od Vás dozvím kdo jste a co chcete,vyndám Vaší kartu,zapíšu ručně nebo na počítači Váš požadavek,neboť karty musí být nejen v elektronické podobě,lékaři předložím kartu,event já natisknu recept,předtím zadám Vaše nacionale do počítače.Pak recept orazím a dám k podpisu lékaři, Uklidím kartu a jdu za dveře Vám dát recept,event, do recepce.Pracuji ráda a rychle,pod 4 a půl minuty to neudělám. Pokud si lékař nevykáže min. kontakt nemáme oba za tuto práci nic,pokud si ho vykáže, máme oba dohromady 11 bodů což je max. 11 Kč pro oba, když přijde 12 pacientek ,máme za hodinu vyděláno 132 Kč hrubého bez nákladů a 5 minut na vyčurání. A to ani nepočítám,že mi třeba zavoláte a než se domluvíme,trvá to taky třeba 1-2 minuty.Ještě chcete mluvit o minimálním kontaktu.
Navíc tedy recepo na antikoncepci není pojišťovnou hrazená služba a pochybuji,že kdokoliv ,nejen lékař,pracuje zadarmo. Pokud Vás nekasíruje,kasíruje zcela jistě pojišťovnu ,tedy nás ostatní.
Samozřejmě účet na vyžádání je povinost bez řečí.
A také je mnoho odvětví,kde se prevence nedělají, Vůbec neomlouvám zlodějské lékaře,kterých se všichni bojíme,aby nás pak nepoškodili. Ale na slovu bordel pořád trvám,nebo možná nedomyšlenost. Ale jinak zdravím!!!
19.8.2008 11:39:19
Nechci se hádat,za minutu opravdu recept nestačím napsat,za dveřmi se od Vás dozvím kdo jste a co chcete,vyndám Vaší kartu,zapíšu ručně nebo na počítači Váš požadavek,neboť karty musí být nejen v elektronické podobě,lékaři předložím kartu,event já natisknu recept,předtím zadám Vaše nacionale do počítače.Pak recept orazím a dám k podpisu lékaři, Uklidím kartu a jdu za dveře Vám dát recept,event, do recepce.Pracuji ráda a rychle,pod 4 a půl minuty to neudělám. Pokud si lékař nevykáže min. kontakt nemáme oba za tuto práci nic,pokud si ho vykáže, máme oba dohromady 11 bodů což je max. 11 Kč pro oba, když přijde 12 pacientek ,máme za hodinu vyděláno 132 Kč hrubého bez nákladů a 5 minut na vyčurání. A to ani nepočítám,že mi třeba zavoláte a než se domluvíme,trvá to taky třeba 1-2 minuty.Ještě chcete mluvit o minimálním kontaktu.
Navíc tedy recepo na antikoncepci není pojišťovnou hrazená služba a pochybuji,že kdokoliv ,nejen lékař,pracuje zadarmo. Pokud Vás nekasíruje,kasíruje zcela jistě pojišťovnu ,tedy nás ostatní.
Samozřejmě účet na vyžádání je povinost bez řečí.
A také je mnoho odvětví,kde se prevence nedělají, Vůbec neomlouvám zlodějské lékaře,kterých se všichni bojíme,aby nás pak nepoškodili. Ale na slovu bordel pořád trvám,nebo možná nedomyšlenost. Ale jinak zdravím!!!
teta
  • 
18.8.2008 19:54:21
Vypadá to, že jde o nedorozumění.
Dostal manžel recept? Dostal. Tím bych to považovala za vyřešené...
Na druhé straně - myslíte, že se mu lékař "pokoušel posouvat po stole" vaši kartu s tím, aby do ní tento vložil těch třicet korun? V drobných? A měl pan manžel připravenou deseti- a dvacetikorunu, nebo to hodlal vysázet po koruně? Do té karty...
Vůbec by mě zajímalo, proč jste (po obdržení receptu) volala do ordinace zpět.
Stěžoval si manžel? Možná má s komunikací problémy...
Ani nepíšete, zda lékař o regulační poplatek sám výslovně požádal, či snad poté, po obdržení, potvrzení rovnou odmítl vystavit...
  • 
18.8.2008 19:38:01
Máš pravdu, jsem praktik, měsíčně si vydělám něco přes 110 000...ovšem z toho platím měsíčně asi 90 000...nájem, plat a pojištění sestry, moje pojištění, splátky bance (neb ordinaci jsem koupila na úvěr)...zbytek zdaním...tak ten příjem nakonec tak záviděníhodný není, zvlášť když některá pojišťovna zaplatí pozdě nebo dostanu srážky za to, že jsem poslala moc dětí na odborné vyšetření...
teta
  • 
18.8.2008 18:57:04
Řekla bych, že nemáte pravdu. Regulační poplatek se platí, pokud lékař provede klinické vyšetření (stačí změřit tlak či se prostě poptat, jak se cítíte:-)...).
Jsou i "provozovny", kde lze domluvit vyzvednutí předpisu v recepci - kde tam chcete vykázat byť jen minimální kontakt, když lékaře nemusíte ani vidět (a naopak)? Ovšem, pokud doktůrek něco vykázat CHCE...bude chtít i ten "minimiální" kontakt.

Mimochodem, vypsání receptu nezabere ani těch pět minut - v počítači stačí jedna minuta, stopněte si to! Tolik k časové náročnosti...
A to, že lékárna nevybírá poplatek za předpis pro antikoncepci, je nasnadě - jedná se totiž, jak sama píšete, o lék plně hrazený pacientem.
Takže bordel bych v tom neviděla, leda snahu vydělat kdejakou kačku bez práce - i takoví lékaři, účtující pojišťovně i pozdrav (=minimální kontakt) se samozřejmě najdou. Bohužel. Ovšem najdou se i tací, kterým stačí kapitační platba, jednou za čas řádná preventivní prohlídka, správně naúčtovaná pojišťovně - a recept bez poplatku :-)
 Příspěvky 110 z 134 [Dalších 124 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.