| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Naučte děti prohrávat

 Příspěvky 110 z 54 [Dalších 44 >>]
Katka,kluci 5 a 9
  • 
18.8.2008 9:54:41
Nedá mi to, podělím se o poslední zážitek: v sobotu lilo, začali jsme hrát člověče a mladší synek velmi usiloval o to, aby vyhodil staršího bráchu (skoro mu o to šlo víc, než o výhru). Nedařilo se, až najednou vidím, jak nenápadně přetočil kostku,aby docílil čísla 6, které potřeboval k vyhození bráchy."Počkej, počkej, nešvindluj, hodil jsi trojku, tak si popojedˇ a nablbni" povídám. A on (mrňous)se s ledovým klidem zvedl, pravil : "PRDÍM VÁM NA TO" a odešel..... hrála s námi babička a byla z toho poněkud rozladěna :)
Teraza Horáková
15.8.2008 19:23:19
Hanko, divila by ses..... naše děti nebyly lepší v 6-ti letech v Carcassone, Osadnících z Katanu, ale pomalu mne ve svých 9-ti dohánějí.

Ale, mají rozhodně lepší krátkodobou paměť na obrázky, tudíž nás zcela suveréně "zmastí" v Pexesu, i na Prší jsou velmi dobří.

Pravda, už nejsou žádná miminka, zvláště jednoho každá prohra děsně štvala, ale i to jsme je kolem 4 let začínali učit.

Výhoda byla, že jsou dvojčata a ono zlobit se na bráchu, že vyhrál, je složitější než zlobit se na nás....

A jeden z nich vyhrát prostě MUSÍ :-)))
Hanka 75
15.8.2008 18:28:00
Uričtě ano, jsou děti od přírody soutěživé, zaměřené na výsledek, na výhru... lidé, kterým jde spíše o proces, zahrát si...
Přiznám se ale, že nenechávat vyhrávat dítě bych ani neuměla. Nemyslím tím pořád, to v žádném případě (pak by narazil, až by hrál s jiným dětmi nebo dospělými), ale nechat ho vyhrát, tak aby ho to také bavilo. Mě by to asi nebavilo hrát a zákonitě vždycky-protože dospělý je vždycky lepší (kromě pexesa) prohrát.
Já dodnes nerada hraju šachy a možná, možná je to i proto, že je se mnou hrál příburný, co mě jako dítě nikdy vyhrát nenechal. Doteď si při hraní šachů (většinou prohraju, nehraju je moc) připadám jak blbec. Možná je to proto, že mi nejdou, ale tak trochu se domnívám, že to je pocit z dětství. U ničeho jiného tenhle pocit, byť mi to nejde nemám.
Hanka 75
15.8.2008 18:28:00
Uričtě ano, jsou děti od přírody soutěživé, zaměřené na výsledek, na výhru... lidé, kterým jde spíše o proces, zahrát si...
Přiznám se ale, že nenechávat vyhrávat dítě bych ani neuměla. Nemyslím tím pořád, to v žádném případě (pak by narazil, až by hrál s jiným dětmi nebo dospělými), ale nechat ho vyhrát, tak aby ho to také bavilo. Mě by to asi nebavilo hrát a zákonitě vždycky-protože dospělý je vždycky lepší (kromě pexesa) prohrát.
Já dodnes nerada hraju šachy a možná, možná je to i proto, že je se mnou hrál příburný, co mě jako dítě nikdy vyhrát nenechal. Doteď si při hraní šachů (většinou prohraju, nehraju je moc) připadám jak blbec. Možná je to proto, že mi nejdou, ale tak trochu se domnívám, že to je pocit z dětství. U ničeho jiného tenhle pocit, byť mi to nejde nemám.
Hanka 75
15.8.2008 18:27:25
Uričtě ano, jsou děti od přírody soutěživé, zaměřené na výsledek, na výhru... lidé, kterým jde spíše o proces, zahrát si...
Přiznám se ale, že nenechávat vyhrávat dítě bych ani neuměla. Nemyslím tím pořád, to v žádném případě (pak by narazil, až by hrál s jiným dětmi nebo dospělými), ale nechat ho vyhrát, tak aby ho to také bavilo. Mě by to asi nebavilo hrát a zákonitě vždycky-protože dospělý je vždycky lepší (kromě pexesa) prohrát.
Já dodnes nerada hraju šachy a možná, možná je to i proto, že je se mnou hrál příburný, co mě jako dítě nikdy vyhrát nenechal. Doteď si při hraní šachů (většinou prohraju, nehraju je moc) připadám jak blbec. Možná je to proto, že mi nejdou, ale tak trochu se domnívám, že to je pocit z dětství. U ničeho jiného tenhle pocit, byť mi to nejde nemám.
madelaine
14.8.2008 12:08:25
díky
  • 
13.8.2008 23:46:53
A co dělat s dítětem,které se po prohře lítostí "sesype",ikdyž na něj nejsou kladeny žádné nároky?Sice dle názoruů druhých bude asi nejlepším receptem hrát hry,aby se hrály a ne aby se vyhrávalo či prohrávalo.
Ikdyž naše první hra pexesa,kdy syn měl víc dvojic obrázků než já,jej rozbrečela taky.A o prohře či výhře nikdo nemluvil,neb jsem ho zatím jen učila princip hry na asi 8 dvojicíh obrázků.
Nebo že by jej rozbrečelo,že už se dohrálo? Bohužel to jsem se přes pláč ani nedověděla... :-(
Mili+2
13.8.2008 14:41:05
Mne nenechavali vyhravat a jecela jsem u toho jako jezinka, a dodnes nerada prohravam. Brachovi to zase bylo sumafu, a dodnes zustal mouchy sezerte mne. Ono asi zalezi na povaze...
Mili+2
13.8.2008 14:40:29
Mne nenechavali vyhravat a jecela jsem u toho jako jezinka, a dodnes nerada prohravam. Brachovi to zase bylo sumafu, a dodnes zustal mouchy sezerte mne. Ono asi zalezi na povaze...
Kohnova
  • 
13.8.2008 0:27:49
Libik: dobrou a pekne sny. Jdu tez.
Ad Rep. : nemuze pripustit, protoze je rozzlobeny mlady muz, coz mu timto podsouvam a tez preji dobrou :).

 Příspěvky 110 z 54 [Dalších 44 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.