| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Něco málo informací o radioaktivitě všedního dne

 Příspěvky 110 z 74 [Dalších 64 >>]
Vladimirka
  • 
17.9.2008 21:40:34
Podívejte na pořad ČT, není to příliš optimistické... http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/17.09.2008/208572241900019-17:15-2-port.html
Ivona
  • 
20.8.2008 16:26:28
Prokázal..
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=3311
10.8.2008 9:39:30
Je mi líto, že to bereš takhle. Tím, že o tom nebudeš vědět, záření nezmizí.
9.8.2008 23:11:36
Nestaci ze se bojim ze se mnou to letadlo spadne, ted se jeste musim bat ozareni. Kor kdyz litam pravidelne a i s malejma detima i tehotna sem letela....ze ja to cetla :((((((((
9.8.2008 19:51:06
Umělé zdroje záření se dělí na drobné, nevýznamné, jednoduché, významné a velmi významné. Počítače, televizory, apod. patří mezi zdroje drobné, které ve vztahu k celkovému ozáření populace z jiných zdrojů nehrají téměř žádnou roli.
Nevýznamné zdroje jsou např. ionizační hlásiče požárů, mezi jednoduché patří zubní rentgeny, mezi významné všechny ostatní diagnostické rentgeny vč. CT a mamografů, a velmi významné jsou jaderné elektrárny. Rozdělení vychází z míry rizika poškození lidského zdraví či smrti nejen při provozu, ale i při mimořádných událostech či haváriích.
9.8.2008 19:44:28
Omlouvám se, že reaguji až dnes, byla jsem teď týden mimo dosah počítače :-)

Předpovědět riziko ozáření lze pouze matematicky. Udává se, že riziko smrti somatických mutací (nádorů) je 7%, což znamená, že bude-li 100 lidí ozářeno dávkou 1Sv, 7 z nich zemře na nádorové bujení vzniklé z ozáření. Jednotlivá vyšetření jsou záteží v řádu jednotek či desítek mSv, vzhledem ke sčítání celkové zátěže se však nelze vyjádřit ke skutečnému riziku u daného jednotlivce.
U gametických mutací je míra rizika nižší, asi 1,5%, je zde však vysoká penetrace, takže nárůst geometrickou řadou v dalších generacích.
9.8.2008 18:23:34
No tak to bych si nebyla tak jistá. Průzkum před začátkem stavby je tak nějak k ničemu. Test může vyjít OK, ale pak v nové stavbě, stejně může být problém. Nikdo vám nemůže zaručit jak se zachová podloží,až se začne kopat. Základy, přípojka vody, atd. Budova sama o sobě se pak chová jako vysavač. Topíme a jak víme teplo stoupá nahoru a na jeho místo se tlačí studený vzduch. Což může být i radon.Takže když je postaveno, tak by to chtělo otestovat znovu. Nejlépe v zimě a to dlouhodobým testem. Ten je asi 3 mesíce.:-D
J.Velemanová
  • 
7.8.2008 16:54:07
Dobrý den,
mohla byste se jako studovaný člověk vyjádřit ohledně záření při celodenním sezení před monitorem počítače? Nezřídka i před 2 monitory?
Děkuji Velemanová
luca
  • 
6.8.2008 23:26:10
Zdravím sovy, taky mě civilizace nutí vstávat dřív, než by se mi chtělo (školkský systém, práce) a ať se dějě co se děje, do 8 jsem v komatu. Ani roky nutného brzkého vstávání mě nepředělaly, inu biorytmy... Snad to naše holky nepodědí
6.8.2008 19:13:36
Chápu, že PC, TV a podobné spotřebiče cosi vyzařují. Ale co ostatní spotřebiče a drobné věci na elektřinu nebo baterie? Konkrétně mě napadl radiobudík, monitor dechu nebo chůvička. Vyzařují i ony "něco"?
 Příspěvky 110 z 74 [Dalších 64 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.