| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přestávka. Oponu už bolí ručičky

 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]
17.8.2008 22:39:06
Vždycky jsem měla hodně živé sny - natolik, že v raném dětství (okolo tří až čtyř let) jsem prostě považovala za události, které se skutečně staly. O některých dnes vím, že to byl opravdu jen sen(buď šlo o nesmysly, nebo mi je vyvrátili ti, co věděli, jak to bylo), ale dodnes mám několik "vzpomínek", které jsou velmi živé, a o nichž přesto vůbec netuším, jestli se opravdu staly. Možná, že některé děti si prostě nevymýšlí, ale prostě považují sen za skutečnost.
Mimochodem, má dcera ve dvou letech, kdy ještě prakticky žádnou fantazii neprojevovala, všem tvrdila, že nám "zlá prodavačka okousala naše auto".
7.8.2008 11:52:44
Náš prostřední syn byl jednu doby taky každý den nějaké zvířátko a maminka příslušná zvířecí matka. Nejradši byl kočička, někdy lvíček (maminka lvice), nebo sloníček a maminka bohužel slonice... jen jsem se bála, kdy mě tak osloví na veřejnosti, neb tělesnou konstituci na to mám.

Nejlepší bylo, když byl krteček, to totiž maminka byla jeho HLÍNA! A když se na mě z nějakého důvodu urazil, vykřikoval "A ty nejsi moje HLÍNA!" (To jsem fakt truchlila :-D )

Jednou zapomněl, co je za zvíře (určoval si to vždycky ráno) a odpoledně pravil: "Maminko, co jsem dneska za zvířátko?" Ta krize identity u 4letého prcka byla k sežrání :-)
Magda
  • 
6.8.2008 17:41:26
My to máme taky:)) A když je třeba kuřátko, tak jí musím říkat, ukaž křidýlka (nikoli ručičky!), a tatínek pak je kouhout a já slepice, když je kočička, tak má packy a drápky a my jsme s tátou kocour a kočka.... Nebo je Fiona, já královna a táta je Shrek, ... Když už tak komplet:) Kolikrát se lidi na ulici otáčejí, nenechává si samozřejmě ty fantazie jen na doma:)
Marcela(dcera 4,5let )
  • 
6.8.2008 12:10:38
Moje dcera má od 2.5let,3 neviditelné kamarády. Mají jména a ona si s nimi neustále povídá, hraje v pokoji a všude s námi chodí i u stolu s námi jí. Když zrovna nejsou s námi, jsou třeba v Praze,Brně nebo na dovolené a ona jim často telefonuje.
Bylo mi řečeno psycholožkou, že do věku 5let je to zcela normální. Nesmí,ale na ně svádět průšvihy a lhát, že to udělali oni. To už netolerovat. Jinak jsou to prý citlivější, hravější a děti s bujnou fantazií. Blíží se pátý rok a oni pomalu mizí. Marcela
5.8.2008 16:22:43
část dialogu s mojí tehdy asi 17 ti měsíční dcerou: Já:Esterko, jaktože je v obýváku všude na podlaze tolik vody? Dcera:Pakoně rozšlapali. Já:Jací pakoně, já tu žádné nevidím. Dcera:Esterka najde.
Drima
4.8.2008 18:58:15
Moje dcera žila tři roky s (neviditelným) knížetem Bruncvíkem - meč si odkládal v předsíni, lev spal pod postelí. Pro Bruncvíka se dával na stůl talíř i s příborem. Ručník a mýdlo nepotřeboval, neb měl brnění.Jednoho dne odešel a už se nevrátil, bylo nám řečeno, že šel bojovat s draky a bude to dlouho trvat.Této fantazii jsme nebránili, byli jsme rádi, že si dítě umí představit bájný svět. Ono to bylo asi dědičné - já jsem si taky vymýšlela (třeba že jel v tramvají medvěd a ten mluvil) a moje maminka mě v tom podporovala (k tomu medvědovi mi neřekla, že to nesmysl, leč zeptala se, co říkal!)a následek? Stala jsem se spisovatelkou... Nevím, zda je to pro matky dětí s velkou fantazií útěcha, ale copak je realita tak krásná? Někdy je lepší zahledět se do pohádkových krajin... :-)
3.8.2008 23:56:09
Myslím, že chápu. Znám dvě sestry, o 14 měs. Mladší jíst moc nepotřebovala, starší s chutí jedla za ni, matka musela hlídat, aby se nedohodly, že starší dá jídlo mladší a mladší to slupne - dílo okamžiku. Netrvalo dlouho, a byly jak dvojčata. A bylo to tak odvždy a pořád - stejní rodiče, stejná výchova, jen prostě jiný apetit.

Jedna z reálu: Takhle jednou dvě sestřičky byly dány na opatrování k tetě a strejdovi, co měli holčičku a chlapečka, věkem podobně (všem tehdy mezi 4-6) s upozorněním: "Prosím, ale dohlédni na to, aby fakt něco jedly, ony se v tom rýpou a nechtějí jíst atp." Nebylo to vůbec potřeba. Sestřičky když viděly ty dva druhý, jak se na jídlo vrhli, tak pochopily, že kdo bude váhat, jeho příděl bude ohrožen. Papaly hezky a bez potíží. Než si je vyzvedla maminka.
Dělají to hodně i starší lidé, aby přitáhli pozornost. Když se ale objeví někdo, kdo místo přemlouvání nabídne, že se teda obětuje a sní to, aby babičce nebo dědovi nebylo špatně, tak to bys někdy viděla, co - kolik a čeho v jakých kombinacích zbaští.

Většina lidí má nějakou potravinu, která jim fakt dělá zle, ale to je tak jedna až tři věci. Tam to působí zažívací potíže a víc.

U nás se osvědčilo: nechceš nejez. V nabídce je nic, nebo to jídlo, nebo suchý chleba. Hlad udělá svoje. Hlavně když ti ostatní mají už večeři, a je něco dobrýho.
3.8.2008 23:08:20
rozhodně bych dítě nenutila, aby dojedlo. Já taky malému dávám na talíř pidiporce, aby se nevyděsil. Ale nemá na výběr - teď jíme tohle a hotovo, dám Ti jen malinko, víc už nemusíš. A hodně hlídám, aby si nikde nemohl vzít něco jiného - třeba rohlík. Cca hoďku nebo hoďku a půl před jídlem mu nabídnu jablko nakrájené na tenké měsíčky, protože prý po jablkách tráví. Nevím ale, jestli to funguje. Nedávám mu pít žádné sladké nápoje, džusy apod. Je zvyklý na vodu nebo ovocný čaj. Dřív jedl krásně a hodně a najednou se to změnilo. Doktorka říká, že je sice hodně hubený, ale je prý zdravý a nemusíme se bát, že by nám snad hlady umřel. Tak aspoň hlídám pití. Ale je fakt, že teď přes ta vedra někdy nesní ani tu pidiporci. Prostě asi nemá hlad.:-)
3.8.2008 23:07:40
rozhodně bych dítě nenutila, aby dojedlo. Já taky malému dávám na talíř pidiporce, aby se nevyděsil. Ale nemá na výběr - teď jíme tohle a hotovo, dám Ti jen malinko, víc už nemusíš. A hodně hlídám, aby si nikde nemohl vzít něco jiného - třeba rohlík. Cca hoďku nebo hoďku a půl před jídlem mu nabídnu jablko nakrájené na tenké měsíčky, protože prý po jablkách tráví. Nevím ale, jestli to funguje. Nedávám mu pít žádné sladké nápoje, džusy apod. Je zvyklý na vodu nebo ovocný čaj. Dřív jedl krásně a hodně a najednou se to změnilo. Doktorka říká, že je sice hodně hubený, ale je prý zdravý a nemusíme se bát, že by nám snad hlady umřel. Tak aspoň hlídám pití. Ale je fakt, že teď přes ta vedra někdy nesní ani tu pidiporci. Prostě asi nemá hlad.:-)
3.8.2008 22:54:04
Z toho si nic nerob. My sme takto s dcerou bojovali asi pol roka. Zila len na chlebe s maslom, surovej kapuste a krupicovej kasi. Vsetko ostatne bolo pricinou k hroznemu vystupu. Nepomohlo vobec nic, len sa na to vykaslat a preslo to same. Aby si nevyhadzovala vela jedla, odporucam dat jej na tanier fakt dva kusky zemiaku, dva kusky masa a ak bude chciet, sama si prida (a asi neprida, ako to poznam podla dcery). Prekvapivo to prezila bez ujmy na zdravi a asi po pol roku sa zase normalne rozjedla.
 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.