| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Konec jednoho manželství

 Příspěvky 110 z 165 [Dalších 155 >>]
  • 
26.4.2011 17:25:41
Hanko, napsala jsi to krásně. Cítím to úplně stejně.

Jsem rozvedený a vnímám to jako velkou životní prohru.

Proč je to prohra? Protože jsem se ženil z velké lásky, s ženou jsem si rozuměl, máme fantastické děti děti, které vznikly z lásky a přáli jsme si je.
Prohra to je, protože jsme to spolu mohli ustát, kdybychom věci řešili dřív a účinněji. Takhle jsme zkomplikovali život a dětství vlastním dětem. Protože jsme opravdu měli na to být dobrými rodiči a zároveň dobrými partnery. Jenže to partnerství jsme nezvládli.

Člověk v životě leccos vyhraje a leccos prohraje. My naše manželství prohráli. Není to tragédie, ale tvářit se, že to je OK, je lhaní si do vlastní kapsy.
  • 
26.4.2011 17:19:19
Jenomže jsou typy, které prostě nejsou spokojené nikdy, pořád mají pocit, že jim něco utíká a tak jdou za "lepším" - většinou ale prožijí život, aniž by kdy vlastně byli šťastni. O tom, co nechávají za sebou ani nemluvě.
- TAK TO PŘESNĚ SEDÍ NA MOJI EX-ŽENU, bohužel
4.8.2008 22:59:08
Není to forma domácího násilí? Podle tvého popisu je muž docela slušný manipulant... Přeju ti šťastnou ruku při dalším (a snad posledním) výběru partnera :-)
4.8.2008 22:46:27
pokud se budou dohadovat, pak těžko někdo schválí střídavou péči
Lionesss
  • 
4.8.2008 10:00:10
... jsem rozvedená přes 7 měsíců, je mi 33 pryč (takže žádná dvacítka, co by klíďo mohla čekat), mám skvělého přítele a chtěli bychom děti... jeden z důvodů proč s tím "čekáme" je ochranná lhůta, ve které se stále nacházím. Ano, je tu možnost, jak nečekat a nečelit peripetiím jako určování otcovství apod. - sňatek... ale do toho se nám po předešlých nedávno ukončených manželstvích zatím nechce... takže... tady je paragraf o ochranné lhůtě v praxi.
Lidka
  • 
2.8.2008 20:20:40
něco podobného prožila moje známá, ale s jinou soudkyní. Příběh byl stejný, až na konec. Soudkyně neuvěřila že dítě nemá s manželem takže po porodu následovaly testy DNA (2x). Než se to všechno vyřešilo měl malý napsaného v RL přijmení bývalého partnera, on platil výživné,......táhlo se všecho asi 18 měsíců a nestačilo ani souhlasné a nesouhlasné prohlášení obou pánů na Matrice k otcovství
Jajinka
  • 
2.8.2008 20:09:20
Mam to presne tak,muj ex se se mnou nechtel ani 3 roky po rozchodu rozvest a tak ma muj syn,ja i jeho otec kazdy jine prijmeni.
2.8.2008 19:49:46
A jak to dopadlo? ;)
Ladka
  • 
31.7.2008 21:29:30
Stejně tak jako by normální máma neudělala to, co autorka článku - s ohledem na dítě. Lze to říct i tak.

Ale vůbec: řešení toho, jak na ochrannou lhůtu tady padla. To, že ani jedno z nich někteří nechtějí absolvovat, je už jejich problém. Důležité však je, že se to dá řešit.
31.7.2008 14:06:15
oprava emailu spravne to je ANCA211@seznam.cz
 Příspěvky 110 z 165 [Dalších 155 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.