| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vojtova metoda - nejde o poukaz na zdravé dítě, ale o velkou šanci

 Příspěvky 110 z 101 [Dalších 91 >>]
19.6.2012 10:47:21
Nj, potkalo nas to podobne, bohuzel u Elisky byly nervy poskozene vic. Co je ale nejhorsi... V Brne, v porodnici vyhlasene neonatologickou peci NEUMI RHB poradne vojtovku. Takze jsme prvniho pul roku cvicily spatne, nedotazene, ve spatnych polohach. Ten nejduleziteksi cas jsme promarnily a teprve od pul roku, po zmene terapeutky se zacalo neco dit k lepsimu.

Nejdulezitejsi u Vojtovky je vedet, co, kdy a jak se ma dit a jak toho dosahnout. Nestaci vedet, ze ma lezet na zadech a zmacknout tam ci onde.

Preju vsem maminkam, aby mely stesti na terapeuty.
Janica
31.1.2012 15:23:43
Cvičíme Vojtovu metodu a chodíme do nemocnice ve Frýdlantě na rehabilitaci..tam mě to učí mladá fyzioterapeutka..
13.4.2011 20:00:18
Dobrý den
Jmenuji se Jana Nosková, jsem studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, 3. ročník. Píši nyní bakalářskou práci na téma DMO. Obracím se na Vás s prosbou, jestli by byl prosím někdo ochotný z rodičů k vyplnění mého dotazníku pro výzkumné účely do mé bakalářské práce? Popřípadě jestli by někoho napadla otázka, která je pro Vás ...důležitá a zásadní a měla by se objevit ráda ji uvítám. Ráda bych skutečně položila otázky, které jsou ze života a dala prostor k vyjádření. Dotazník bych Vám emailem odeslala. Mnohokrát děkuji

Jana:)

melden@centrum.cz
Amina
  • 
13.5.2009 14:19:03
Začala bych u neurologa. Ten zkontroluje. Pokud i on říká, že je to v pořádku, hledala bych sama, určitě doporučí fyzioterapeuta pediatr:-) Třeba jen pro váš klid.
Udělala jsme to takhle také, o nic dramatického u nás nešlo, ale mám pocit, že syna alespoň nebudou v dospělosti bolet ohnutá záda (jako mě).
Přeju hodně štěstí.
  • 
4.5.2009 0:44:36
Velice me zaujal vas clanek o Vojtove metode. Muj rocni syn dava od 7 mesice hlavu na levou stranu, hlavne pri sezeni, pri ůezeni je to lepsi a pri chuzi take. Neurologicky je to v poradku.Odbornici nam tvrdili, ze si jen tak ulevuje a ze se to casem ztrati. Jiz je mu jeden rok a stale se to nelepsi.Pripada mi jakoby mel blok a nemohl hlavu uklonit napravo.Chtela bych se zeptat, zda nemate nekdo zkusenosti a kontakt na nejakeho sikovneho fyzioterapeuta na Liberecku, Severni Cechy nebo i jinde.
30.9.2008 22:04:16
Patrně jsi nepochopila podstatu tabulky PMV. Psychomotorický vývoj je dán mezníky, které ukazují na možnost problému, tudíž pokud se dítě nepřetočí do 6 měsíců věku, mohlo by to znamenat určitý problém ve vývoji, který je lépe podchytit co nejdříve, protože v opačném případě se u dítěte vyvinou vadné pohybové stereotypy, které ovlivní vývoj svalstva a tudíž i kloubů a páteře. Nemluvím o tom, že určité poruchy hybnosti lze diagnostikovat později než ihned po narození. Názor, že jde jen o módu používat Vojtovku je více než zpátečnický a je znát, že v tomto oboru jsi laik a pokud by jsi si zjistila o této metodě nějaké informace nebo ti není osud tvého dítěte lhostejný, nikdy by jsi nemohla mít takovýto názor. Miminko, pokud jde skutečně jen o koordinační poruchu, si nebude pamatovat, že s ním někdo chvíli cvičil a dítě s poruchou hybnosti, si na cvičení zvykne. Vojtova terapie není bolestivá, je to jen omezení volního pohybu dítěte, což je důvod, proč děti pláčou (v 95% nepláčou, ale vztekají se). Vojtovu reflexní terapii využívám již 13 let a ze zkušeností vím, že je to vždy jen o spolupráci s rodiči. Nejednou jsem se setkala s tím, že dítě by mohlo mnohem víc, ale rodiče mávli rukou nad problémem a tím ho vlastně odsoudili, aniž by se zamysleli nad tím, jestli by samo nabízenou pomoc nepřijalo. Upřímně je mi líto dětí, jejichž rodiče za ně rozhodují a odmítají pomoc nabízenou ne jim, ale jejich dětem. Janina
  • 
30.9.2008 21:51:30
Patrně jsi nepochopila podstatu tabulky PMV. Psychomotorický vývoj je dán mezníky, které ukazují na možnost problému, tudíž pokud se dítě nepřetočí do 6 měsíců věku, mohlo by to znamenat určitý problém ve vývoji, který je lépe podchytit co nejdříve, protože v opačném případě se u dítěte vyvinou vadné pohybové stereotypy, které ovlivní vývoj svalstva a tudíž i kloubů a páteře. Nemluvím o tom, že určité poruchy hybnosti lze diagnostikovat později než ihned po narození. Názor, že jde jen o módu používat Vojtovku je více než zpátečnický a je znát, že v tomto oboru jsi laik a pokud by jsi si zjistila o této metodě nějaké informace nebo ti není osud tvého dítěte lhostejný, nikdy by jsi nemohla mít takovýto názor. Miminko, pokud jde skutečně jen o koordinační poruchu, si nebude pamatovat, že s ním někdo chvíli cvičil a dítě s poruchou hybnosti, si na cvičení zvykne. Vojtova terapie není bolestivá, je to jen omezení volního pohybu dítěte, což je důvod, proč děti pláčou (v 95% nepláčou, ale vztekají se). Vojtovu reflexní terapii využívám již 13 let a ze zkušeností vím, že je to vždy jen o spolupráci s rodiči. Nejednou jsem se setkala s tím, že dítě by mohlo mnohem víc, ale rodiče mávli rukou nad problémem a tím ho vlastně odsoudili, aniž by se zamysleli nad tím, jestli by samo nabízenou pomoc nepřijalo. Upřímně je mi líto dětí, jejichž rodiče za ně rozhodují a odmítají pomoc nabízenou ne jim, ale jejich dětem. Janina
24.8.2008 22:40:32
Vas prispevok som precitala jednym dychom. Mam dvojrocneho syna, ked mal 4 mesiace, som si u neho vsimla prevaleny hrudnik. Nikdy som sa s tym nestretla, kazdy mi tvrdil, ze je to len esteticky problem, ze z toho "vyrastie". Ked mal rok zacali sme nepravidelne, kazdy 2-3 tyzdnen rehabilitovat, ale bol to skor len taky strecing. Minuly tyzden nas pediater upozornil, ze ma pocit, ze by sme mohli mat v buducnosti problem, ze by bolo dobre najst nejakeho dobreho ortopeda a zacat cvicit vojtovou metodou.Detsky lekar nam nevedel nikoho odporucit, tak som zacala patrat. Zijeme tiez v Brne a bola by som vam velmi vdacna, keby ste mi mohli dat kontakt aspon na tu 1-2 terapeutky, ktore to robia dobre - eva.panikova@volny.sk Dobry odbornici su vraj v Bratislave, v najhorsom pripade budem s malym, aspon kym sa tie cviky nenaucime dochadzat tam.
  • 
12.8.2008 12:51:11
Jsem rehabka a bohuzel jsem Vojtovku cvicila jen parkrat na praxich s vetsimi detmi. S Adelkou jsem taky cvicila, ale nebylo ji nic hrozneho. Eliska sla bohuzel na svet ztuha a ma poranenou pazi. Z pocatku to vypadalo na uplnou nehybnost, postupne se Vojtenim dostavame na omezenou hybnost a treba jednou bude rucka v pohode.
Bohuzel jsem az nyni zjistila, ze v Brne je snad jedna, mozna dve rehabky, ktere vojtu nejenom samotne umi, ale dokazi svoje znalosti a dovednosti naucit i maminky (a to to maji u mne snazsi, ze alespon trochu vim, o cem mluvi). Prvni asi 3mesice jsme chodily k jedne kolegyni, ktera nas ucila zakladni polohy a dobry... Mela jsem pocit, ze by to chtelo neco vic a tak jsme sli k jine, mladsi. Ta mne nadchla, jak se snazila vymyslet nove a nove uchopy a varianty, aby se co nejvice zapojila nemocna rucka, jenze... Pak jsem na dovolene pozadala kamaradku, ktera Vojtu opravdu umi a najednou jsem zjistila, ze je vsechno spatne :( Ze sice ruzka den ode dne sili a lepe se pohybuje, ale zbytek tela jde spatne, ze je Elsika cela kriva, ze to spatne drzim, ze vlastne nevim, jak ma cely PRiNCIP fungovat. Kamaradka bohuzel neni z Brna, takze k ni nemuzeme chodit. Podle ni, je v Brne asi jen par schopnych a opravdu dobrych terapeutek, ktere Vojtuv princip opravdu umi. To pro mne bylo dost hrozne zjisteni. Kdyby nebylo ji, Eliska by se dal krivila, pouzivala nahradni pohybove vzorce a nakonec by sice rucku pouzivala bezva (mozna i tak bude), ale byla by cela kriva, bolela by ji casto zada, hlava a kdo vi, jaky zivot je lepsi :)

Z celeho plyne jedna jedina zkusenost. Ikdyz mate pocit, ze jste narazili na dobreho terapeuta, nemusi tomu tak byt a opravdu dobrych terapeutu je po cele republice opavdu stale malo. Jedina rada, kterou se snad musite ridit je, ze je to PRINCIP a vy se ho jako takovy musite sami cely naucit. Musite vedet presne, jak ma vypadat vychosi poloha a co mate videt - co ma dite delat. Pak teprve muzete opravdu dobre cvicit :)
Annah
  • 
8.8.2008 10:41:33
Manžela také v dospělosti fyzioterapeutka "vojtila" kvůli vyhřezlé ploténce. Říkal, že to nebolelo, ani to nebylo nepříjemné. Jen měl zvláštní pocit, když se mu tělo někde hýbalo samo od sebe, aniž by to mohl ovlivnit :-)
 Příspěvky 110 z 101 [Dalších 91 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.