| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vykřič svůj vztek v objetí

 Příspěvky 110 z 87 [Dalších 77 >>]
3.11.2009 0:40:38
souhlas souhlas souhlas!!! ~:-D~x~

většina diskutujících mi silně připomíná mého bratra, který od dětství nejí žádné!! ovoce a přesto je schopen dát komukoli přednášku o tom, kterak jaká odrůda jablka chutná, křupe a je šťavnatá,,~z~~y~

Takže asi budu s hodně lidičkami z této diskuse příbuzná~a~~b~~v~


3.11.2009 0:36:54
..tak dámy... četli jste o tom také něco jiného, než tuto diskuzi? Až si o tom něco přečtete, dozvíte, prosím, přihlaste se, to bude jiné popovídáníčko!!!

Budu moc ráda, když mne budete kontaktovat!

A moc vám přeji normální, klidné a ovladatelné děti!
Já takové štěstí neměla....

M.


3.11.2009 0:32:57
ale to není o dřívějším vstávání! Přece! To není o plánování a naplánování!
Kubča vstával v 5 ráno! i dřív - přes den dal 20 min max. a chodil spát mezi 8-9 večer....
Bylo mu 1, 1,5 roku a všechno bylo problém - jídlo, oblékání, jakákoli změna, nebo naopak nezměna, všichni byli na něj moc pomalí...
když byl starší a zančínal mluvit, vše se pomalinku lepšilo co komunikace týče, ale zase narůstalo vědomí sebe sama, takže se bořily autority, a to veškeré!
Tybrťo fakt nevíš, o čem mluvíš. ~o~
Já někdy říkám, že je moc chytrý a moc extrovert - smrtelná kombinace, vyžadující pouze silné a odolné jedince!:))
Já mám ale výzvy ráda, vlastně, dá se říct!~z~~b~
Škoda, že už takový není, že už jsou mu 4 roky a je to úžasný chlapeček! Kdyby to jen trošku šlo, fakt bych ti ho klíďo na půl dne půjčila!!!Váženě!!!
  • 
28.10.2009 21:11:59
Tak si tak říkám,že někdy to tulení a obejmutí muselo přestat. KKdž se dítě narodí,tak má přece jen nějakou výbavu k přežití a to je hlavně to,jak zavolat mámu a u ní zůstat co možná nejdýl. Žádné dítě se nerodí s nenávistí k doteku,protože to je hlavní smysl miminek,podle kterého vyhodnocují,jsou-li v bezpečí. Dotyk začíná už v těhoenství,ale věřím tomu,že znechutit tělesný kontakt může právě nešťastný porod anebo necitlivé a nepříjemné doteky krátce po porodu,které matka nevyváží těmi laskavými,milujícími. Myslím,že dokud takto frustrované dítě nenaučíme příjemné dotyky přijímat (tj.dáme mu na to DOST ČASU),tak mu to "zůstane klidně až do dospělosti". Sama můžu vidět rozdíl na svých dvou dětech,z nichž to první narozené v porodnici nesnášelo zpočátku hlazení(a bylo mi odneseno z mého dohledu ještě než dotepal pupečník), to druhé,narozené doma, které se s námahou prodralo ven s velkým křikem,se okamžitě uklidnilo když jsem ho ještě mokré, hladila na hlavičce-a tam to přece děti většinou nemají rády.Tento chlapec doteď nemá problém přijímat fyzický kontakt...
Jestli ten Váš syn spíš těmi abnormálními schopnostmi nekompenzuje něco,co mu chybí,ale bojí se toho (dotyk...?)? a když něco nechce takhle zarytě, tak mu to prostě nenuťte, dejte mu čas tak dlouho,dokud Vám nedá najevo, že to CHCE zkusit. Tvrdohlavá povaha potřebuje více svobody,byť nám to komplikuje život.
25.3.2009 21:29:19
s~ahoj, zajímavé příspěvky.. všechny :-)
třeba by bylo fajn zeptat se těch "dětí" (třeba už mnohem větších nebo dospělých) na kterých byla taková metoda aplikovaná - jak se na to s odstupem dívají, jaký mají vztah ke svým rodičům (a třeba i dětem) a sobě, a zda to na nich nechalo nějaké pozitivní nebo negativní následky.
a třeba se taky podívat na život dětí, které měly ve všem volnost a pochopení svých rodičů a nebyly usměrňovány žádným fyzickým způsobem.. jaký mají ony vztah ke svým rodičům, sobě a svým dětem..
přeji všem hodně lásky
Marcela
  • 
3.8.2008 23:48:09
Vice ja na www.prekopova-pevneobjeti.cz
26.7.2008 23:23:20
No tak to buď fakt ráda! Myslím, že takovéhle maminky, co mají pohodové dítě, by se k tomu snad ani vyjadřovat neměly.
Je to přesně v tom duchu, o čem nic nevím, tak o tom mlčím.
A když máš tak bohaté zkušenosti, já mám spoustu otázek, tak třeba: Mohla bys mi prosím třeba poradit, jak naučit mé dítě jíst pečivo čímkoli namazané? Předem upozorňuji, že pečivo namazat a vsunout do pusinky na ochutnání prostě nejde. To jsem poprvé a naposledy zkusila v roce - kousky rohlíku namazané máslem - okamžitě to plival a víckrát si do pusy nenechal nic podobného dát. Nefunguje ani: lučina na lžičku+pečivo přikousnout, ani "jé, to je učiněná pohádková dobrota, mňam mňam mňam" a pejskovi to taky chutná, mňam mňam..., ani osvědčené "příklady táhnou" - babička, dědeček, kamarádi, všichni můžou jíst namazaný chleba a mlaskat na lesy a Kubča si vezme suchý a prostě neochutná ani za nic! On prostě neví, jak chutná marmeláda, med, lučina, sýr - prozatím se nikomu nepodařilo dát mu to do pusy. ...
a tak bych mohla pokračovat dál a dál...
třeba na UM jsem ho učila 3/4 roku, než vypil 210 ml láhev - co mléka já vylila! strašný!

Kubča je pořád kapku mimozemšťan, v září mu budou 3 roky, např. teď, během 10 dnů se naučil počítat do 50-ti (do 20-ti už umí dávno) ... prostě si pořád chtěl prohlížet kalendář a tam, jak známo, je jen 30-31 dnů no a on chtěl vědět jak se říká 2a1.. 2a5...3a0, a "jak je to dál, maminko?" došli jsme až ke 40-ti, sám si odvodil do 49, pak povídá "čtyřicet deset:-)" no byli jsme u 50-ky...
Úžasný je, když spolu ráno ještě ležíme, tak si tak povídáme a on zachviličku začne počítat a dojde až k té 50-ce... Pro mě už je to vcelku normální, že tyhle věci umí, o to víc mě to vždycky překvapí, když se setkám třeba i se starším dítětem a ono to zcela logicky neumí... třeba, ho poprosím,a by mi podalo tu modrou bábovku, a ono neví, která je modrá, nebo hele, jaké má ta tramvajka číslo...

Faktem pro mne pouze je, že mám doma zřejmě malého ufonka(oni tam kdesi nahoře asi baští amarouny a počítají bůh ví do kolika), ale zaplaťpánbůh už konečně trošičku chápu jeho ufonské zvyky stejně tak, jako on chápe moje, člověčí. Hlavně ale! Díky tomu, že se už konečně umíme obejmout (což, věřte nebo ne, Kubča fak neuměl) jsme zřejmě našli společnou řeč a to je pro mne víc, než si kdo umí představit! A to vážně nepřeháním!!!
Protože kdo podobné dítě nezažil, v životě tomu neuvěří!


10.7.2008 15:38:26
To bylo pro tetu ;((
9.7.2008 23:38:26
jo, každý dítě se vzteká, ale taky jsou děti, které ten vzek prostě nedokáží sami prožít, zvládnout - není to pro ně uvolnění frustrace, ale frustrace sama.... nedokážu to popsat, ale pokud bys viděla Kubču, sama bys pochopila o čem mluvím...
Ještě musím dodat, že Kubča není "vztekací" v tom slova smyslu "plácnout s sebou na zem a tam se válet a ječet"... jeho prostě rozčílí cokoli, co není schopen sám zvládnout, není trpělivý a nedokáže přijmout vývojový stupeň svého těla - prostě jakmile mu něco nejde okamžitě, rozčílí se/tedy rozčílil se:), rozmetal "to", bil "to", nechtěl si to nechat vysvětlit, ukázat, pomoct.... a už to nechtěl zkoušet dál, za žádnou cenu...byl agresivní na věci i osoby kolem... pak sebou plácnul na bříško třeba na gauč, zem a nehnutě ležel, hlavu v dlaních a když jsem se k němu po určitě době SMĚLA přiblížit, aniž by to vyvolalo další agresi, a pomalinku se ho ptala, co se stalo, vždycky odpovídal - maminko, já jsem smutnej... samozřejmě pokud ještě nemluvil, stavy byly ještě horší, protože to prostě verbálně vyjádřit nemohl...
fakt kdo nezažil, nepochopí. I já nechápala, co se děje... a o to víc byla nešťastná, že mu nejsem schopna pomoct, že se trápí a já nevím, JAK mu pomoct, protože to, jak to umím, mu nepomůže...




 Příspěvky 110 z 87 [Dalších 77 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.