| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodičovský příspěvek pro rodiče dvojčat

 Příspěvky 110 z 551 [Dalších 541 >>]
Veronika
  • 
19.2.2012 12:00:55
Velice mne zarazil Tvůj názor. Myslím si, že vůbec nevíš o čem mluvíš a že kdyby jsi Ty ty dvojčata čekala,rozhodně by jsi tak nemluvila!
14.9.2010 6:48:11
Naprosto souhlasím, jsem ve stejné situaci, chlapec 3 a kluci 3/4 roku. Jsem teď ve fázi kdy kluci stojí - a padají a bohužel dvě děti chytat nelze, když jsem měla jen jednoho běhala jsem za ním na každém kroku, dvojčata bohužel lezou každý na jinou stranu a ruce jako Saxana nemám... Nemluvím o poporodní péči kdy dvojčata přichází většinou předčasně, pak NEUSÁLÉ kontroly v porodnici, 2 x měsíčně cca do 1 roku, v případě že se dítě nevyvíjí jak má tak cvičení několikrát denně... preventivní kontroly u různých lékařů o kterých se nám u prvního mono syna ani nezdálo... S financemi se naše rodina tak pohoršila že manžel je v práci vlastně nonstop a já se třemi dětmi doma sama... Prodloužená PPM mi přinesla za 10 týdnů navíc celých 1000 Kč což mi jako kompenzace za nákup všeho 2x nepřijde a ty nejhorší výdaje nás teprve čekají... S monokočárkem frknete do obchodu, v hromadné dopravě nemáte problém - S duokočárkem neprojedete kolem pokladny - moc úzké, v tramvaji před vámi utíkají aby nemuseli ten těžký a obrovský kočárek zvedat, u lékaře předbíhají protože Vy tam budete dlouho když máte dvě... toto jsou moje zkušenosti s oběma variantami - hezký den
Slávka,dcera 5 a dvojčata 3
  • 
20.6.2010 21:23:54
je vidět,že nemáte dvojčata anevíte o čem je řeč,je jednoduší mít jen jedno dítě,ale vám bych přála minimálně trojčata a hned budte mluvit jinak,budete mít odbytou mateřskou raz dva a pak hurá do práce
  • 
15.6.2010 13:37:41
Když tady tak pročítám diskuzi je mi špatně mám doma 3 děti holčičku 6roků a 3letá dvojčata kluky.Nikdy mě nenapadlo jaké bláboly některé maminky dokážou napsat očividně se to tady všechno točí kolem peněz ale nebojte se mono maminky on nám maminkám vícečat nikdo nic nepřidá takže o nic nepříjdete. Ale přála bych všem aby si to mohli vyzkoušet jaký je to pocit také jsem byla mono maminka než jsme se SAMI A DOBROVOLNĚ rozhodli pro druhé dítě ale nedobrovolně a nečekaně jsme dostali 2 a 3 dítě a než mi tuhle novinu zdělili tak jsem jako TÉMĚŘ KAŽDÁ MONO MAMINKA měla schovanou postýlku,kočárek základní výbavu na mimi i na koupání spaní atd zkrátka jsem si říkala že vlastně tím druhým ušetřím když už všechno mám jaké ale bylo moje překvapení kočár na nic a všechno ještě dokoupit a tím to nekončí.Takže mě žádný člověk na světě nepřesvědčí že maminký vícečat a maminky dětí ihned po sobě mají stejné výdaje či podmínky.JE V TOM OPRAVDU MNOHO A MNOHO ROZDÍLŮ počínaje svobodným rozdodnutím že chci takhle brzy po sobě děti to maminky vícečat nemajípřes drobnosti jako koupím jeden nočník a až jedno vyroste bude ho používat to druhý jsou to výdaje opravdu všeho 2x a kolikrát jsou to i maličkosti co nám stěžují život támhle neprojedete to nemají 2x stejné ale děti to chtějí stejné a v neposlední řadě až půjdou děti do školy nepůjde nejdřív jedno a pak druhé půjdou zaráz a tedy bude to chtít 2krát více pozornosti prvňáčkům ne jedno teď a druhé za rok zvládnem hrave protože to všechno podědí a okouká.NECHCI SE NAD NIKOHO POVYŠOVAT ALE NEBUDU SE TVÁŘIT ŽE JSME SI VŠICHNI ROVNI. A mimo jiné do důchodu se opravdu počítájí dvojčata jako jedno dítě.Nejsem žádný ufňukánek vlastně až na to že se špatně schání stejné věci ve stejných barvách jsem si nikdy nestěžovala brala jsem to jak to je ale tato diskuze mě opravdu nenechala chladnu. Jinak všem přeji aby jejich děti ať už jich je kolik chce byli hlavně zdravé to je věc neocenitelná s pozdravem Renata
7.12.2009 22:42:13
Cig, zas tak docela pravda to není - čtyři děti se počítají stejně jako tři...
7.12.2009 22:26:56
trochu to kompenzuje fakt, že při dvojčatech pobíráš déle PPM.
7.12.2009 22:25:45
Evíku, do důchodu se počítají všechny vychované děti, tudíž dvojčata jako dvě děti...a RP je jako náhrada za mzdu pro matku, je to blbý při dvojčatech, ale jak by na tom byly maminky, kterým se narodí druhé dítě třeba do roka? taky dostávají jen na to nejmladší.
7.12.2009 20:24:10
Nevím jak Vy,ale mě byl rodičovský příspěvek dán na děti.Mám dvojčata-takže na ,,dítě,,.Není to na potřebu maminky,ale na její děti.Myslím,že jsme přeci jen šizené-dvě děti najednou mají jiné nároky než děti ,které jsou od sebe třeba 3 roky.Mladší může plno věcí podědit,ale dvojčatům se musí kupovat vše najednou.A taky se maminám,které mají dvojčata počítá pouze jedno děcko do důchodu.Je pravda,že jsme na RD ,,pouze,, 3 roky,ale děti máme dvě.Nemysím že by jsme měly mít 2x rodičovský příspěvek,ale nějakou tu korunu navíc určitě.
27.4.2009 23:06:06
TVÉ DĚTI MŮŽOU PO SOBĚ DĚDIT OBLEČENÍ!!! DVOJČATA NE!!! A JAK PÍŠEŠ LÁTKOVÉ PLENY PRÁT TAK ONO TO VÝJDE NASTEJNO VÍŠ ELETRIKA, VODA SE TAKY PLATÍ. FAKT MĚ UDIVUJE ŽE TOTO MŮŽE NAPSAT ŽENSKÁ NEBOLI MÁMA~a~, JE TO JEN ZÁVIST NIC JINÉHO
27.4.2009 22:55:16
TO SE MI SNAD ZDÁ~a~, JESTLI SE TI JEDNOU POŠTĚSTÍ MÍT DVOJČÁTKA BUDEŠ ÚPLNĚ JINAK UVAŽOVAT.
 Příspěvky 110 z 551 [Dalších 541 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.