| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme si vybojovali Montessorku

 Příspěvky 110 z 44 [Dalších 34 >>]
12.1.2009 16:48:08
Dobrý den, máte někdo informace o tom, jak to momentálně funguje v montessori třídách a vůbec ve škole v Meteorologické? Chceme zkusit zápis do montessori Na Beránku i v Rakovského, ale vzhledem k velkému počtu zájemců a k tomu, že nejsme z Prahy (tuďíž ani jedna škola není pro nás spádová), to zatím vypadá, že máme velmi nízkou šanci na přijetí. Díky.
Ivana
  • 
14.11.2008 10:27:25
Dobrý den,
všimla jsem si, že Meteorologická už není na stránkách Společnosti Montessori uváděna v seznamu Montessori základních škol? Neví někdo proč? V září tam podle mne ještě byla.
Ivana
  • 
22.10.2008 20:25:14
Dobrý den,
já dnes naprosto náhodou oběvila školu Meteorologická a byla jsem nadšena. Tak hledám zkušenosti a ejhle co se děje? Prosím můžete mne uvést do obrazu? Dle všeho na škole montessori běží. Mnohokrát děkuji za oepověď
Roman, dcera třeťačka
  • 
23.9.2008 22:15:21
Vážení,

dovolím si vás informovat o stavu věci: od 1. září 2008 začala plnohodnotná výuka ve dvou třídách Montessori v "nové" škole.
Paní ředitelka ZŠ Rakovského poskytla prostory, zaměstnala obě "naše" paní učitelky, přijala naše děti za žáky školy. My rodiče jsme vlastními silami zařídili významnou část vybavení tříd (nové skříňky, police, specifické učební pomůcky "Montessori", koberce). Paní učitelky přidaly neskutečné množství dalších nezbytností (obrázky, vlastnoručně vyrobené učební pomůcky, hudební nastroje, atd.) a hlavně mnoho hodin vlastní práce se "zabydlením" tříd.
První den nového školního roku jsme spolu s dětmi přišli do ještě hezčích tříd, než jaké jsme na konci června opustili.
Ve čtvrtek 25.9. máme společné "malování hrnečků" pro děti i rodiče (17-19hod.). Kdo se chce dozvědět více, může nahlédnout: http://montessori.kat.cz
Přeji všem, ať se vám daří alespoň tak, jako nám.
Mějte se fajn.
2.7.2008 7:50:02
To je zajímavé, protože co se týče kvality pedagogické práce, opakovaně chválil učitelky i pan ředitel. Vyčítal jim jinou "nepedagogickou" činnost. Nic bližšího nechtěl říci, protože je to interpersonální věc mezi ním a učitelkami a my jako rodiče do toho nemáme co mluvit. Takže z toho jsem pochopila, že výuka v těchto třídách je kvalitní. Samozřejmě než jsem dala své dítě do školy, ověřovala jsem si to i jinde, např. jsem mluvila s inspektorkou.
Jana
  • 
30.6.2008 16:57:26
Kryštof stejně jako moje děti chodil do školky, která patří také pod ZŠ Meteorologická. K mé veĺké lítosti také z této školky odešly obě učitelky. Takže teď čekáme, co bude v září.
Jana
  • 
30.6.2008 13:38:12
Dobrý den,
já také myslím, že ještě není nic ztraceno. V klidu si to přes prázdniny rozmyslete a pokud byste měli zájem přejít do Rakovského, ozvěte se v druhé polovině srpna.
Určitě se ve třídě najdou děti, které budou mít radost, že s nimi jde jejich kamarád, o kterém si myslely, že už ho nebudou vídat.
Jana
Yvona, Marek 8 let
  • 
28.6.2008 15:19:15
Paní Dagmaro,

blahopřeji Vám, že jste našla odvahu přiznat sobě a hlavně ostatním, že jste se spletla. Ale nic se neděje. Vždyť v Rakovského máte dveře otevřené, pokud o to budete stát. My, rodiče dětí z Montessori nyní budujeme pro naše děti nové hnizdo a děsně nás to baví.Můžete také přiložit ruce a hlavu k dílu a na omyl rychle zapomenete.
Yvona
Yvona, Marek 8 let
  • 
28.6.2008 15:19:15
Paní Dagmaro,

blahopřeji Vám, že jste našla odvahu přiznat sobě a hlavně ostatním, že jste se spletla. Ale nic se neděje. Vždyť v Rakovského máte dveře otevřené, pokud o to budete stát. My, rodiče dětí z Montessori nyní budujeme pro naše děti nové hnizdo a děsně nás to baví.Můžete také přiložit ruce a hlavu k dílu a na omyl rychle zapomenete.
Yvona
Yvona, Marek 8 let
  • 
28.6.2008 15:19:12
Paní Dagmaro,

blahopřeji Vám, že jste našla odvahu přiznat sobě a hlavně ostatním, že jste se spletla. Ale nic se neděje. Vždyť v Rakovského máte dveře otevřené, pokud o to budete stát. My, rodiče dětí z Montessori nyní budujeme pro naše děti nové hnizdo a děsně nás to baví.Můžete také přiložit ruce a hlavu k dílu a na omyl rychle zapomenete.
Yvona
 Příspěvky 110 z 44 [Dalších 34 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.