| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jsem podruhé vdaná…

 Příspěvky 110 z 188 [Dalších 178 >>]
7.10.2009 12:26:26
Naprosto stejné to bylo u mne. 3 roky chození, 3 roky manželství, rozvod. Nešlo to. Nechápala jsem, jak jsem si mohla někoho takového vzít.
Pak na dovolené v zahraničí jsem poznala někoho, s kým jsem hned první večer mluvila o dětech, rodině....párkrát jsme se navštívili a po 6 měsících (výpověď v práci, odhlášení se z úřadů, balení věcí to všechno prodloužilo) jsem se natrvalo přestěhovala o 800km jižně. Vzali jsme se až letos v květnu (měla jsem obavy z možného rozvodu, viz.první manželství)Máme téměř 4letou Anetku a v bříšku nosím druhé. A jsem šťastná.
A co na to okolí, když jsem jim to tehdy oznámila po 2 měsících známosti??? řekli mi, že nejsem normální. A já si myslím, že jsem naprosto nejnormálnější :-)
novi
  • 
2.6.2009 22:22:22
prostě to CINKLO!!!!!
Moji rodiče se brali taky po 4 měsíční známosti, a bylo to super manželtsví, tatínek byl o 13 let starší, brát se nemuseli, bohužel po skoro 25 letech mamince zemřel, všichni jim prorokovali krátké trvání
margaritah
31.5.2009 11:31:55
Zeny, dejte na svou intuici, ale zaroven trosku s rozumem :) Ja hledala a tapala asi 10 let, poznala jsem spoustu muzu, mela za sebou par dlouhodobych, nekolikaletych vztahu ,ale i rychlovek. Pak jsem si pres Seznamku nasla nekoho, koho jsem mohla potkat uz driv (bydleli jsme na stejne koleji, chodili do stejne vysoke skoly, klubu, meli stejny okruh znamych,ale presto nebyl asi jeste ten pravy cas se potkat). Behem tydne a neco od odepsani na inzerat jsme se sestehovali do pronajmu - neco takoveho bych si nikdy predtim nelajzla. A mame uz 7 let krasny vztah, manzelstvi,supr deti...A to mi vsichni rikali,ze takoveho chlapa,jakeho hledam, pry nikdy nenajdu....
lenka
  • 
25.8.2008 21:34:21
Vidis ja se vdavala dokonce po 7 tydnech,po 3 tydnech me pozadal o ruku,ted je to necelych 7 let a rozvadime se,myslela jsem taky ze je to na cely zivot a ejhle prisla nova prace,tam kamaradka a je konec
Veronika XXX
  • 
11.8.2008 19:01:44
Milá Mandelinko naprosto ale naprosto s tebou souhlasím, je to právě pár měsíců co jsme se s mužem domluvili na rozvodu a já během té doby potkala někoho jiného. Znám ho teprve měsíc ale cítím že je to ten praví,rozumíme si naprosto ve všem a i přesto že je mezi námi 15. let věkoví rozdíl.chceme se vzít 9.9.2009(prý krásné datum),rozhodně nebudu váhat i kdyby to nemělo vydržet a užiju si ten vztah naplno dokavadˇ to půjde.A je mi jedno co si o mě myslí ostatní ty se mnou nežijou.Hodně štěstí všem
  • 
1.7.2008 11:08:34
Myslím si, že je jedno jak dloho s přítelem chodíš. Vdávala jsem se po 3 měsísících známosti, jsme spolu přes 16 let, doma to klape v pohodě a svého manžela miluji stále.
týna
  • 
19.6.2008 14:27:56
Komentáře k článkům už ze zásady nečtu. Pokaždé mě rozčílily nepatřičné glosy vševědů, vševědek a rejpalů všeho druhu natolik, že jsem si to v zájmu zachování pozitivního přístupu ke společnosti jako takové zakázala :-) Vám osobně držím palce na vaší cestě. Niterně to znám a mockrát jsem si musela říct: "moje kalhoty nikdo nenosí" a "za svá rozhodnutí jsem zcela zodpovědná". Nikdo nemá právo soudit druhého a v diskuzích, které probíhají na (jakémkoliv) webu, velmi často postrádám schopnost empatie. Mandelinko, nenechte se otrávit.... smajlíky vám sluší.
  • 
19.6.2008 7:32:01
Blázen nejsi.Je to tvoje rozhodnutí.Já ti závidím.Jsem vdaná 15 let a poslední dobou to nestojí za nic.Jsem nešťastná.Proto ti radím užívej si štěstí a lásky.Neposlouchej sudičky kolem sebe.
  • 
16.6.2008 15:16:09
Ahoj! Nevím, proč by si měla být blázen ať už v prvním, nebo druhém případě. Já jsem vdaná teprve poprvé, v září tomu budou 2 roky a máme 19 měsíčního Davídka a v srpnu čekáme druhé miminko. Koncem července to budou 3 roky, co jsme se seznámili a hned jsme věděli, že prostě chceme být spolu. Nevzali jsme se hned v září jen ze tří důvodů a to: měli jsme objednanou dovolenou v Egyptě a oboje by se dalo jen těžko finančně zvládnout, pak z ohledu na rodiče, jak moje tak jeho, neboť manžel se teprve v srpnu po našem seznámení rozváděl a za třetí září je jen jednou za rok, takže jsme holt rok počkali, v den svatby jsem už ovšem byla v 7 měsíci těhotenství. Znám lidi, kteří spolu před svatbou žili spoustu let a pak i po svatbě a stejně se rozvedli a také znám spoustu lidí, kteří se vzali po ještě kratší známosti než vy a jsou spolu šťastní dodneška i po spoustě let. Je to o štěstí a o tom, jak si to kdo umí vychutnávat. Já jsem čekala na "toho pravého" hodně dlouho, až do 33 let, a do té doby jsem si prožila několik vztahů ať na krátkou nebo dlouhou dobu, ale taky spoustu zklamání a bolesti. Proto si dnes mnohem víc dovedu vážit a cenit toho, jakého muže jsem potkala a vzala si ho. On je na tom podobně a proto je nám spolu fajn. Rozumíme si spolu po všech stránkách, což je nejen starost o domácnost, ale i to ostatní. Prostě je nám spolu krásně a věříme, že nám to vydrží i přes všechny starosti a životní nástrahy.
Moc ti držím všechny palce, aby to tak bylo i u vás!!!!!!
Za nás všechny Dana, David, Davídek a Lukášek v bříšku!
Carmen
  • 
16.6.2008 12:55:29
Též gratuluji.
Myslím, že leccos je v životě náhoda, někdo může vybírat, srovnávat, přemýšlet, neukvapit se - a pak to nakonec krachuje. A jiný nic nezkoumá - a vyjde to na poprvé a doživotně...
Moji rodiče jsou spolu 57let. Nepamatuji si, že by se někdy vážně pohádali. Až nyní, na stará kolena, kdy nastává skleróza, se občas hádají - třeba proto, že dědovi babička něco říká podesáté a on si to nepamatuje...tak takové manželství bohužel se mi nepodařilo ani na potřetí...
Asi jsem měla představu, že je naprosto normální, když je doma hodný chápavý otec rodiny, tak jsem se v 19 letech vdala, po dvou a půl leté známosti, což mi připadalo dost. Maminka říkala - no nevím, zdá se mi, že se k sobě nehodíte, počkej ještě...Jenže já měla svoji hlavu, jako většina náctiletých..dnes je ovšem jiná doba, vše je zhruba o téměř deset let posunuté. Dřív bylo nepředstavitelné, abych se k němu nastěhovala a žili spolu a ještě nedej bože měli děti - bez svatby. Tudíž - svatba, dvě děti, pak hádky - ne že bychom se neměli rádi, to ne, ale měli jsme naprosto odlišné názory na spoustu věcí. Např. volný čas - on byl z venkova a něco jako dovolená, to byla ztráta času a peněz. Kino - jeho maminka pravila, ať ho nechám doma raději ležet na gauči. A měli jsme dvě děti, už když byly malé, uvažovala jsem o rozvodu, vydržela jsem to přesně 13 let - a pak jsem to podala. Nastalo peklo, soužití v jeho rodinném domě, naschvály...utekla jsem k rodičům a pak po dvou letech dostala 1+1 od Obvodního národního výboru, studený, severní, ale byla jsem šťastná!!
Tam jsem začala bydlet s přítelem, se kterým jsem se seznámila rok po rozvodu. Byl mladší, děti neměl a na moje děti byl hodný, bral je jako mladší sourozence..čili jsem je nakonec vychovávala všechny tři. Možná bychom spolu byli dodnes, jenže on asi 4 roky po seznámení naléhal, abych si ho vzala. A to jsem neměla dělat...jak mě měl jistou, začal čím dál víc chodit po restauracích, pokud jsem přišla z práce za kanceláře až večer, už byl opilý. Agresivní nebyl, mezitím děti již dospěly, nějaké velké scény nebyly, obvykle jsem se ani nehádali, jen jsem mu říkala - pokud nepřestaneš pít, rozvedu se s tebou. A on nevěřil, protože byl mladší... I rozvedla jsem se s ním tři roky poté, kdy jsem mu to prvně řekla.
Mezitím děti již byly zcela samostatné, takže jsem v původně malém bytě zůstala sama - a najednou tam bylo moc místa. Dva roky po druhém rozvodu jsem se seznámila s mým třetím mužem. Rozhodnuta, že se už nikdy v životě nevdám... a rok a čtvrt na to jsem si ho vzala. Tentokrát pro to byl rozumový důvod. Milovali jsme se a myslím, že to trvá dodnes, i když se občas pohádáme, jsme spolu 10 let. Muž je ve své podstatě velmi hodný, ale někdy značně netrpělivý a výbušný. A já jsem bývala taky prudká, i když s lety se to zmírnilo (možná za to mohou italští předkové, i když mám i předky německé, kteří by měli být spíš disciplinovaní - taky u mužů upřednostňuji spolehlivost, kterou druhý muž postrádal). Takže - třetího muže jsem si vzala z toho důvodu, že byl cizinec a neměl ani zdravontí pojištění, pokud bych si ho nebyla vzala, platil by hrozně vysokou částku, takhle získal trvalý pobyt a možnost platit si sociální a zdravotní pojištění. Takže to dopadlo tak, že já, která jsem se v 19 letech vdávala v bílém se závojem a byla přesvědčena, že s prvním mužem budu samozřejmě celý život, jsem vdaná potřetí... to by mě ani ve snu nebylo napadlo, měla jsem jako příklad manželství mých rodičů - bez hádek a trvalé...
Ale život dělá jiné věci, než které si člověk naplánuje...
 Příspěvky 110 z 188 [Dalších 178 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.