| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku S dětmi se člověk nikdy nenudí

 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]
jara
  • 
8.6.2009 13:48:29
To jsi trochu vedle s argumenty: vadí Ti košatost a slova navíc, přitom Čapek místo jednoho slovesa psal 20 a než k něčemu došlo, potřeba obrátit 30 stránek.
16.6.2008 9:15:25
Stáňo, zkus něci od Stanislava Rudolfa, to se ti bude číst ještě lépe. :) Jaksi těžko můžeš srovnávat líčení a argumentaci, to je jako kdybys říkala, že krupicová kaše klouže do krku lépe než mrkev...
Stáňa
  • 
16.6.2008 7:47:25
No musím říct, že Váš text se mi četl mnohem hůře.
13.6.2008 21:51:23
přesně tak, krásné počtení, pohodička, odregování se, úsměvy. Těším se na dlaší R^
Pavla, 4 děti
  • 
13.6.2008 13:32:59
Jediný, co na rodině čte celá naše rodina, je pan Nágl. Ostatním se této pocty nedostalo.
JANINA
  • 
13.6.2008 2:18:37
JO JO, ALE MOC HEZKY, DALO BY SE TO ČÍST POŘÁD. JE TO DOST INSPIRATIVNÍ.R^
13.6.2008 0:01:17
Ale Janino, pan Nágl přece píše dost často.
:-D

JANINA
  • 
12.6.2008 23:48:46
POHODOVÉ ČTENÍČKO. I TAK LZE VYLÍČIT KARAMBOL.... MĚL BYSTE PSÁT ČASTĚJI!
12.6.2008 22:04:10
Zdenko, nedá mi to a musím reagovat. Jak jsem napsala, každému se líbí něco jiného, ale pro mne (a zdůrazňuji, že ostatní na to mohou mít jiný názor) jste se svými argumenty "vedle jak ta jedle". Nejde o to, že dnes chce každý vše podat co nejjednodušším stylem, ale spíš o to, aby se obsah, který by se v tomto případě dal shrnout opravdu vtipným komentářem do několika výstižných vět, nerozpliznul v záplavě zaplevelených souvětí, přívlastků apod. Netřeba sahat po Homérovi a jeho dlouhých větách, stačilo by kouknout třeba do Karla Čapka. Problém dneška nevidím ani tak ve zjednodušených sděleních ( i když v tom máte i kus pravdy), ale spíš v tom, že dnes chce psát opravdu každý a kytičky, srdíčka, lidičky a šroubované příměry to nezachrání. No, ale pokud se takový styl někomu líbí, je to jen jeho věc. Co mne trošku popudilo bylo to přehnané nadšení pro článek, který by opravdu byl tak chabě do Vlasty, spíš to Chvilky pro Tebe apod. Na svoji obranu, pokud budu obžalována z netolerance, intelektuálství a nerozplývání se, mohu pouze uvést, že mám ráda češtinu a opravdu vtipný a výstižný styl psaní.
Zdenka
  • 
12.6.2008 21:18:16
A četla jste někdy nějaký starý řecký nebo latinský text, když zrovna mluvíte o Homérovi? Asi byste zjistila, že pan Nágl píše v téměř holých větách :-) Dneska je holt "in" psát tak, aby to bez většího přemýšlení pochopilo i roční dítě (ačkoli neumí číst). Jsem moc ráda, že ne každý je "in" a někdo ještě umí psát hezky. A ti, kdo všechno chtějí zhltat za pár vteřin, ať ten článek raději přeskočí. Stejně se v něm nic "důležitého" nedozvíte, o tom články pana Nágla nejsou. Nechte si to užít ostatní, kteří rádi trošku zpomalí, nechají se vtáhnout do děje a potěší se hezkou češtinou.
 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.