| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Výbavička pro miminko

 Příspěvky 110 z 198 [Dalších 188 >>]
Kachidlo
28.2.2014 0:23:41
Moc pěkný seznam. Podle mně miminko moc věcí nepotřebuje. Třeba nábytek. Stačí peřinka a maminka na blízku. Mně chybělo ve výbavičce rektální rourka, pořádná zavinovací plena a krém na bradavky. V porodnici jsem dostala dvě tašky věcí pro miminko. Hlavně Bepanthen. Tím jsem mazala nejden bradavky a miminko, ale i jizvu po císaři. Taky kojící podprsenku jsem musela kupovat až dodatečně.Ještě, že jsou lékárny v nemocnicích.
  • 
30.6.2010 19:36:20
Děkuji za seznam, mně se líbí velmi a zejéma oceňuji Vámi obětovaný čas k sepsání podrobností, které jsou těžko dohledatelné. Zajímalo by mě, jak si vyrábíte ty vlhčené ubrousky, o kterých mluvíte? (tedy že v krabičce máte odvar z heřmánku atd...), můžete k tomu napsat bližší návod, prosím Vás?
Předem velmi děkuji (tedy v případě, že sem na tuto diskuzi ještě zajdete~;)
Zuzana
15.2.2010 9:18:52
Jako bezva věc se mi osvědčil teplý návlek na rukojeť kočárku, kam si na zimu strčím ruce - je to obdoba rukavic, ale pohodlnější, rychlejší vytažení a zastrčení rukou, teplíčko, pohodička. Používáme ho v rodině už 10 let a od loňského roku ho vyrábíme pro ostatní maminky. Najdete ho na www.rukavnik.cz.
Elíláma
19.12.2009 23:11:36
Četla jsem reakce, že je toho tuhle moc, nebo že vůbec něco, ale beru to jako inspiraci, přehled, čekáme první a vzdáleně jediné z rodiny (mé strany), takže spoustu věcí ani neznám, ani jsem nevěděla, že nějaké jsou, tak se mi tento článek bude hodit jako přehled sortimentu (jsem ani nevěděla, že jsou nějaká zavazovací trička, krom svěracích kazajek z blázince, které asi budu potřebovat já :-).
Díky za pečlivé vypracování (ještě bych užila návod k použití a popisek součástek jednotlivých věcí :-D
16.8.2009 19:17:53
Můj Matýsek dudal dokud byl kojený,po šestinedělí jsem přišla pomalu o mlíčko a co je na flašce dudlika odmítá,mám tolik dudliků,že je můžu prodávat,různe tvary,velikosti od 15Kč do 250Kč a nic,už je mu půl roku a já svůj boj pomalu vzdávám,když se potřebuje uklidnit dudá naprázdno,prstíky si zatím necucá.~l~
16.3.2009 14:54:37
Po nějakém čase od vytvoření tohoto článku i já ráda přidám svůj komentář. Momentálně jsem v 21.TT a čekáme 1. miminko. Po internetu také hledám kolik čeho mám vlastně pořídit. A moc DÍÍÍKY za tyto zkušenosti. Nechápu proč někdo vůbec investuje svůj čas a energii ke zbytečné kritice! Přeci tento článek popisuje vlastní zkušenosti a je jen na čtenářích, zda se inspirují a budou více či méně soupis sledovat, nebo si prostě poradí sami. Bez ohledu na to, co je zde napsáno, i my jsme už nějaké ty věcičky nakoupili :-) Koukám, že jsme to možná někde i přehnali a někde ještě budeme dohánět. ~;) Nejsem typ, co musí mít vše do puntíku připravené, ale takový ten větší základ je prostě jistota a až přijdeme z porodnice domů, nechci řešit zbytečnosti typu: koupit se musí rychle to a to a to... Navíc v tomto období, kdy se na mimíska zatím jen těšíme, mi občasné nakupování dělá obrovskou radost! :-) ...jo a také nezabere najednou tolik času ~R^ Prostě si to užíváme. Vím, že se mohu spolehnout na manžela, takže pak nějaké ty drobnosti, které nevychytáme zařídí sám. Navíc nikdo z nás dopředu neví, v jakém bude po porodu stavu a tak si ráda přečtu zkušenosti jiných a vlastním rozumem si uspořádám "svůj seznam". Myslím, že pár zbytečným nákupům se nevyhne téměř nikdo, ale svět se přeci nezboří. Je to naše první miminko a myslím si, že - jako většina budoucích maminek - ho (nebo teda jí :-) ) budu chtít mít jako z cukru, prostě v novém, nenošeném. Věřím i tomu, že u druhého už to tak brát nebudu, ale poprvé je prostě poprvé! Já sama třeba v sekáči nebo u vietnamců nenakupuji, ale rovněž nekupuji ty nejdražší věci. Přesto mě za nějakou tu nakoupenou zbytečnost nečeká vyhozená hodnota v podobě třeba neuskutečněné dovolené. Takže závěrem ještě jednou díky, díky, díky! za strávený čas sepisováním svých zkušeností. ~s~ Rádi jsme se inspirovali! ~R^
28.12.2008 14:39:30
Ahoj. Je sikovne vedet, co je vsechno potreba a je ohromne sepsat takovy sahodlouhy seznam... Ovsem ja si myslim, ze by se to melo brat tak trochu na lehci vahu. Ja sama take nevedela, co budu potrebovat, udelala jsem si nejakou zasobicku (vetsi obleceni je take sikovne, do toho robatko vzdy doroste), ale kdyz se nas synacek narodil, bylo mu velke i to nejmensi (vel.50) a vel.56 nosil celkem dlouho. Takze ja pak jeste dokupovala male veci. Navic on hodne blinkal, takze caste prevlekani bylo na dennim poradku. Terrence se narodil v srpnu, leto nebylo moc horke, takze jsem mu prevazne davala dupackove kalhotky. Co se tyce ponozek, nepripadaji mi sikovne pro miminka, casto jsou dost tesne (ten rantlik) a priskrti nozicku, takze jsou nozicky nakonec stejne studene. Je to jen muj nazor a zkusenost. Dale jsem pouzivala bodycka bez rukavku (nebo s kratkym) a na to kosilky. 2 vrstvy jsou sikovne pri poblinkani / pocvrndani, prevlikne se jen vrchni vrstva. A navic takove miminko potrebuje prece jen vice tepla (ne aby se potilo, ale 1 vrstva pri normalni pokojove teplote nestaci). Tady (v Holandsku) mi rikali, ze maji miminka normalne studene rucicky, ale kdyz jsem ho vice ustrojila, rucicky mel teple a dokonce prestal skytat (trpel casto skytavkou).
Moje rada by byla - udelat vybavicku, ale ne moc, je sikovnejsi dokoupit az pak podle potreby nez mit hromadu veci, ktere se neunosi...
A jeste mozna jeden sikovny tip na "tekouci prsa". Ja si take kupovala ony (celkem drahe) vlozky do podprsenky, ovsem vzhledem k tomu, ze mi prsa opravdu tekla, jsem je musela casto menit. Pak mi jednou doktorka dala slipovou vlozku jako alternativu... Levne a efektivni! Pouzivala jsem pak normalne rozstrizene vlozky. A kdyz uz jsem "netekla" tak moc (a musela chodit do prace), pouzivala jsem jen tenke slipove vlozky, ty nebyly videt a clovek ma preci jen jistotu, ze nebude mit nahle mokry flek na bluze...
Je tolik rad, ktere Ti ostatni muzou dat (nekdy to az leze na nervy)... Ale uvidis, na vsechno si pak prijdes sama a najdes si svuj styl. Hodne stesti!
military
28.12.2008 12:20:51
Děkuji moc za tento článek, jsem sice v pátém měsíci těhotenství, ale již pomalu schraňuji informace o výbavičce a o potřebách miminka, ještě jednou díky moc a více takových článků
21.10.2008 17:17:31
jsem taky ekologicky zaměřená maminka, proto jsem mimču pořídila látkové plenky a celé jsem to korunovala pytlíkem pracích ořechů. Byla jsem s nimi spokojená, až mi manžel řekl, že vůbec neperou (prala jsem naše i synovo oblečení dohromady).Navíc na bílém zůstávaly hnědé flíčky, ale nejhorší bylo, když se na pytlíku v pračce uvolnila šnůrka a slupky z ořechů se nalepily na prádlo. apotom jsem další měsíc všude sbírala slupky:-(
Lilianka
21.10.2008 11:59:04
Ahojky, pro maminky prvorodičky mám nápad jak ušetřít trosičku ty nerviky a starosti...na trh vyšla taková zázračná krabička jmenuje se to analyzátor dětského pláče, který je určeny právě pro vás..je to krabicka velika asi jako baby sitting...a když miminko začne plakat přiloží se krabička k miminku a analyzátor podle frekvence a dalšich faktorů zařadí pláč do nějaké skupinky..podle které poznáte jestli má miminko hlad,nebo ma jen počůranou plinku...myslím že je to fajn věc, měla jsem i možnost si to vyzkoušet jelikož to sestřenka dostala k Vánocům a nemůže si to vynachválit..kdyby vás to zaujalo mrkněte na www.whycry.cz ..doufam že jsem vás tak trošku zasvětila do něčeho záživného..~j~
 Příspěvky 110 z 198 [Dalších 188 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.