| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Autismus je léčitelný

 Příspěvky 110 z 62 [Dalších 52 >>]
  • 
23.4.2013 21:12:08
Skvěle a lidsky napsáno..mám též autistického syna,ale poprvé čtu něco co si myslím i já..bereme jen jedny léky a nemám pocit že by jsme jich potřebovali kýbl ani to podle mě není zdravé..myslím že dostatek lásky a pochopení je důležitější.Aspoň podle mě.
esmeral33
3.3.2009 10:32:23
NEJSI NÁHODOU Pavlína?Peperchta
Jan Dag
  • 
23.2.2009 10:34:18
Pracuji jako asistent u děti s PAS (APLA).
To co teď píšu je čistě můj osobní názor.
Jsem příznivec alternativních přístupů, ale...
Jak už zde psali, každý autista je jiný, dost možná mají jeho problémy jinou příčinu. To co zabere u jednoho, nemusí zabrat u druhého.
Problém metod, někdy označovaných jako přímo zázračné a slibující "uzdravení" bych si dovolil vidět v tom, že často slibují velkou naději, po které se dostaví klamání a beznaděj. Často i ztráta finančních prostředků, někdy jsou ty metody opravdu velice nákladné. Je jasné, že rodič zkusí všechno, trochu se mi nelíbí někdy implicitní zdělení v inzerování nějaké metody: Vy nejste ochotni to pro své dítě udělat? při neúspěchu: Dělali jste to špatně, máte málo lásky, zájmu...
Jinak zdravá strava určitě pomůže každému. Zvýšený zájem, věnovaný čas dítěti, který provozování nějakého alternativního léčení nutně provází je také důležitý a jistě pomůže.
A pochopitelně, nevíme všechno, víme dokonce velmi málo, kdo ví co může pomoci, třeba jen v konkrétním případě. Proč to nezkusit, proč se pak nepodělit o zkušenost.
Ale žádné zázračné vyléčení jsem neviděl, ani o žádném hodnověrně neslyšel. Zlepšení (třeba po dietě) někdy ano.
Zdravím všechny a přeji hodně úspěchů, ať už zvolíte jakoukoliv metodu, metody
LMH
  • 
30.11.2008 15:36:33
...zkusit se má všechno (a taky všeho s mírou...). Myslím, že zlepšení životosprávy by prospělo nejen autistům.
Aminocure.cz
  • 
23.11.2008 16:55:17
Je take mozne vyuzit aminokyselinove preparatu k lecbe autismus, coz nabizi firma neurocure s.r.o., vice informaci naleznete na aminocure.cz
Steta
23.7.2008 15:20:57
Autismus a léčitelnost.

Nikomu nevymlouvám diety, doplňky stravy a vitamíny. Ať to každý vyzkouší (kdo chce) a sám si řekne funguje nebo nefunguje.

Něco mi zde však jasně a korektně chybí :
1. Jasná konkrétní definice dávek jak stravovat, nebo-li přesná skladba potravy.
Protože pokud umíme léčit autismus, umíme také jasně a přesně definovat
všechny příčiny jeho vzniku.
2. Kolik lidí se vyléčilo, z těch co používali tuto léčbu? Kolik jich celkem
používalo tuto léčbu? Jedná se o 90% a více vyléčených?
3. Co přesně způsobí vznik autismu a co to tedy v lidském těle způsobí?
Kolik těch vlivů je, 10 nebo 20 nebo 100?
4. Jaká byla skladba léčených vysocefunkčních, středněfunkčních, nízkofunkčních autistů, kolik mělo mentální retardaci, kolik mělo tělesnou indispozici. Jaké byly projevy autismu u těchto lidí.

Pokud nenajdu odpovědi na tyto otázky, je těžké se vyjádřit k léčitelnosti. U bakteriálních nemocí používáme antibiotika, u virových antivirotika (těch mnoho není) a u nás se nepředepisují a stejně neléčí pouze potlačují projevy. U ostatních nemocí chirurgii - většinou neřeší problém na 100%. U psychických nemocí koktejl chemie - a také stejně neřeší problém na 100%, vlastně problém také jen potlačují či oddalují.

Proto bych raději nadpis článeku měl spíše znít : AUTISMUS, tato léčba pomohla již XX% lidí ke zlepšení, a je jen na Vás zda ji zkusíte.
pavel.k.
10.6.2008 9:37:39
Souhlasím s tím, že dietu je dobré vyzkoušet. Samozřejmě některé děti můžou mít z diety problém - hlavně u starších dětí může být nasazování diety velmi obtížné a stresující, takže se to nemusí u každého podařit. Já bych chtěl poděkovat za zajímavý článek, není asi v silách většiny z nás vyzkoušet všechno, co Boba píše, ale je dobré, že jsou tyto informace někde k dispozici a každý může aspoň něco zkusit. Mě mrzí přístup některých odborníků, kteří předem apriori tyto věci vylučují a drží se jen své jediné pravdy. Přitom je v zájmu rodičů i našich dětí, abychom se potkávali s odborníky, kteří budou vnímat u autismu i biomedicínské souvislosti. A kteří třeba nebudou podceňovat vliv očkování a budou chápat potřebu šetrnějšího přístupu.
Budulínci
4.6.2008 20:21:51
Petře, já vím. Určitě, je to věc každého z rodičů, co udělá.

Mě jen opravdu zarazil ten titulek...
4.6.2008 18:26:32

lecba autismu (ne vyleceni) samozrejme mozna je. Pokud mate internet a umite trochu aglicky, tak po jednom mesici surfovani zjistite, ze by jste potrebovali dalsi rok, nez castecne nastudujete to, co je znamo mimo nasi kotlinku. Hodne rodicu ve statech napr. moc neresi jestli dieta "ano" nebo "ne". To je opravdu zaklad, ktery se ma alespon vyzkouset. Ne vzdy pomaha, tak jako rada dalsich lecebnych postupu, ale urcite neni skodliva (nas maly pil hektolitry mleka a pije je dal, tak jako ji porad jogurty, vse ale nyni GFCF).

100% souhlasim, ze uceni a prace s ditetem je zaklad. Myslim, ze se asi shodneme, ze uceni probiha lepe, kdyz je clovek zdravi a nic ho nezatezuje. Proc tedy tuto zatez u nasich deti nezkusit snizit????

Boba vam dala jeden z moznych navodu (ktery si nevymyslela) a nic nikomu nevnucuje - dal je to jenom na vas.

Petr
4.6.2008 18:26:19

lecba autismu (ne vyleceni) samozrejme mozna je. Pokud mate internet a umite trochu aglicky, tak po jednom mesici surfovani zjistite, ze by jste potrebovali dalsi rok, nez castecne nastudujete to, co je znamo mimo nasi kotlinku. Hodne rodicu ve statech napr. moc neresi jestli dieta "ano" nebo "ne". To je opravdu zaklad, ktery se ma alespon vyzkouset. Ne vzdy pomaha, tak jako rada dalsich lecebnych postupu, ale urcite neni skodliva (nas maly pil hektolitry mleka a pije je dal, tak jako ji porad jogurty, vse ale nyni GFCF).

100% souhlasim, ze uceni a prace s ditetem je zaklad. Myslim, ze se asi shodneme, ze uceni probiha lepe, kdyz je clovek zdravi a nic ho nezatezuje. Proc tedy tuto zatez u nasich deti nezkusit snizit????

Boba vam dala jeden z moznych navodu (ktery si nevymyslela) a nic nikomu nevnucuje - dal je to jenom na vas.

Petr
 Příspěvky 110 z 62 [Dalších 52 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.