| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Maminko, aši šem zaše šláp do hovínka

 Příspěvky 110 z 356 [Dalších 346 >>]
martin
3.3.2010 17:23:58
Hezké názory, někdy vtipné, někdy trefné..., snad jen maličkost tam chybí, a sice: ve městech jsme si rozparcelovali zeleň tak, abychom se mohli pohybovat bez újmy na kráse svých střevíců, postavili chodníky a vylily je asfaltem (mj. velmi jedovatá směs) - po kterých máme chodit, postavili silnice, po kterým máme jezdit, a postavili (?) hřiště, na kterých si má drobotina hrát atd. Najednou se pohybujeme po trávě, a zase si uzurpujeme "právo" učinit z tohoto prostoru "čistý a sterilní" kousek země. Přitom exkrementy jsou 100% "zpracovány" přírodou, bez jedovatých, chemických, jaderných, či dalších "problematických" odpadů. Ano, nepůsobí to esteticky, ale díky těmto aktivitám pejsků mohou v přírodě pokračovat procesy, na kterých jsou závislé životy tvorů, o jejichž existenci nemáme potuchy, a které snad ani mezi živočichy neřadíme, jsou totiž hluboko pod naším vnímáním "důležitosti", rozdělujíc diverzitu života na potřebnou - pro nás, a tu ostatní. Na druhou stranu plastová láhev na trávníku nikoho nezajímá, přestože tu ve stejné podobě bude ještě za tisíc let, přežije-li Země naší civilizaci. Bude to nejspíše tím, že si s plastovým odpadem, a vlastně s odpadem, který "tvoříme" všeobecně, nevíme rady, a ti, kteří by to mohli,či snad dokonce měli vědět, jsou na tom stejně. Proto je lepší vytvořit umělý problém, který je poměrně jednoduché popsat, najít viníka a posléze ho ztrestat, a ještě si u toho udělat politické ostruhy. Přemýšlejte prosím.
6.3.2008 11:54:39
Vážená Bebíčko, naprosto musím s Vaším textem nesouhlasit a to velmi důrazně. Také jsme rodina ze sídliště a často mám pocit, že psi mají větší váhu než lidi hlavně děti - venčí se bez náhubků, bez vodítek, na dětském hřišti, před vchodem do domu a všude kálí. Moje dcera, dnes pětiletá s volně pobíhajícími psi posbírala nejednu špatnou zkušenost a dnes z nich má panickou hrůzu. Já přestože pocházím z venkova a psa jsme doma měli vždycky jsem se stala zarytou odpůrkyní psů. Vím, že chyba je na straně páníčků a proto Vás žádám, všechny nezodpovědné majitele sídlištních psů, bez kterých zcela jistě nemůžete žít z pochybných a často těžko uvěřitelných příběhů od záchrany života až po uskutečněné těhotenství zásluhou zvířete, VZCHOPTE SE!!! A jestliže bez Vašeho psa ať už má jakoukoliv zásluhu nemůžete žít, neničte aspoň životy nám bezproblémovým, ostatním. DĚKUJEME!!!!!
6.3.2008 11:53:01
Vážená Bebíčko, naprosto musím s Vaším textem nesouhlasit a to velmi důrazně. Také jsme rodina ze sídliště a často mám pocit, že psi mají větší váhu než lidi hlavně děti - venčí se bez náhubků, bez vodítek, na dětském hřišti, před vchodem do domu a všude kálí. Moje dcera, dnes pětiletá s volně pobíhajícími psi posbírala nejednu špatnou zkušenost a dnes z nich má panickou hrůzu. Já přestože pocházím z venkova a psa jsme doma měli vždycky jsem se stala zarytou odpůrkyní psů. Vím, že chyba je na straně páníčků a proto Vás žádám, všechny nezodpovědné majitele sídlištních psů, bez kterých zcela jistě nemůžete žít z pochybných a často těžko uvěřitelných příběhů od záchrany života až po uskutečněné těhotenství zásluhou zvířete, VZCHOPTE SE!!! A jestliže bez Vašeho psa ať už má jakoukoliv zásluhu nemůžete žít, neničte aspoň životy nám bezproblémovým, ostatním. DĚKUJEME!!!!!
Jahoda
  • 
24.2.2008 21:44:38
Za to si mohou třeba při hraní zapíchnout jehlu po feťákovi. A máme krásné další téma :-))). Upozorňuji, že jsem matka i pejskařka a po psovi uklízíme všichni.
22.2.2008 20:24:46
Ahoj, myslím, že nejde jen o hovínka, v parcích a ulicích najdeme i odpadky, zejména nekonečné množství vajglů.
Nejen pejskaři mohou říci, platím daň, ať to za mě uklidí stát.
L.
Katusa
  • 
22.2.2008 17:05:12
ahoj, já mám taky pejska yorkšíra. Jednou se mi stalo, že jsem s ním stála na zastávce, měla ho v tašce na rameni, přišel ke mě takovej houmles a hned ho chtěl hladit. Jenže on je na takovýto typ lidí alergickej, tak začal na něho vrčet a cenit zuby. Natož tam na mě vystartovala jedna paní, že co to je za psa a že proč s ním chodím mezi lidi, když se neumí vůbec chovat, tak jsem ji slušně řekla, že on je vychovaný, jenom nemá rád takový lidi jako byl zrovna ten pán. Natož začala úplně histerčit, že co si vymýšlím za hlouposti a že mě půjde udat na policii. No prostě hrůza.
Renata
  • 
22.2.2008 14:28:06
S tím úplně souhlasím. Jenomže jde právě o tu slušnost na obou stranách. Ne, každý k tomu přistupuje rozumně jako ty. Kdybych ti psa půjčila na 1 den (což bys asi nechtěla a já ti to nenutím :-), ale jen pro představu a ty by jsi se s ním šla projít a dodržela přitom všechna pravidla slušnosti, tak se ale vsaď, že stejně natrefíš minimálně na jednoho "dobráka" denně, který, když okolo tebe projde, tak alespoň utrousí něco dost ošklivého na tebe, popřípadě tvého psa. No, a mě to přijde líto, třeba právě u těch maminek s dětmi, protože ty svoje děti jednak třeba i zbytečně děsí, nebo jim ty zvířata zošklivujou a já prostě nechápu proč? Jinak taky mě samotnou štve, když si po svém psu seberu a přitom si vedle našlápnu na botu cizí a je fakt, že sebrat to, nikomu nic neudělá :-), ale jsou horší věci.
Renata
  • 
22.2.2008 14:17:39
To ano, s tím souhlasím, když někdo dělá binec, tak si ho po sobě musí uklidit, nebo pán po svém psu, ale mě vadí to zobecňování. To bych pak musela na všechny lidi koukat jako na bordeláře, protože někteří jedinci neví, kde jsou odpadkové koše a hážou všechno rovnou na zem apod. Já jenom mám pocit, že ty psí hovínka jsou takovou nahrávkou pro to, aby se pak na ně svalila všechna vina světa. Jednu dobu zase bylo neustále na pořadu dne to, že psi jsou agresivní a napadají děti a co všechno kde provedli apod. a k tomu byly vedeny debaty, že každý pes by měl být na vodítku a s náhubkem, což je sice super, ale když je to třeba velký pes, který potřebuje pohyb a je slušně vychovaný, proč by se nemohl proběhnout bez vodítka? Když jim znemožním pohyb, tak pak budou právě ti psi nevybouření a jak se jednou z vodítka dostanou, tak třeba vyběhnou jak praštěný a někoho pak třeba i povalí. Kvůli lidem, kteří jsou násilníci, taky přeci nezavřete všechny ostatní do jednoho, aby náhodou někde něco neprovedli a nepodezříváte automaticky všechny, že Vám chtějí něco udělat. Jenom bych si přála, aby lidi z obou stran, jak pejskaři, tak nepejskaři byli soudní a nepřeháněli to se svými projevy. Já to zase beru z té své strany, že opravdu jsem psa nikdy na hřiště nebrala, vždycky čekal mimo někde u stromu, pokaždý (vyjma hlubokých lesů) jsem to po svém psu sebrala, na ulici a místech, kde bylo hodně lidí, byl na vodítku, ale pohyb jsem mu taky dopřála, takže mimo běžné lidské trasy byl na volno (tam ale zase narážíte na to, že třeba v lese by jste psa neměli mít puštěného, kvůli myslivcům apod. - takže kde ho vlastně můžete pustit...), navíc jsme měli plemeno, které je zcela neagresivní, ač velkého vzrůstu. Jednoduše chci říct, že jsem se chovala značně ohleduplně a přesto, už kvůli tomu, že jsme šli s velkým psem, nás nespočetněkrát někdo slovně napadl, ať proto, že máme obludu, která jistě chce zardousit jejich děti (ačkoli naše na něm mohli jezdit jako na koni),nebo pokud jsem třeba stála opodál od kadícího psa, tak na mě hned někdo křičel, že dělám, že nevidím, co ten můj pes zase provádí na trávníku apod. Např. mi dala kapky paní, zatímco já stála u psího bobku abych ho neztratila :-)a manžel běžel pro sáček u koše, aby to pak sebral atd. Jenom si myslím, že lidi to někdy trochu přehánějí. Jistě, že každý nemusí mít zvíře, aby prokázal, že miluje přírodu, ale věř mi, že je jich hodně a hodně těch, kteří tu velkou a nefalšovanou averzi vůči všemu živému fakt mají a pak hledají jakoukoli záminku, aby ti mohli dát sodu, protože ty toho psa máš.
Bebíčko
  • 
20.2.2008 16:59:53
Taky jsem ta co psi roztrháva a neschopný majitel nevychovanýho psa stojí a kouká, kolikrát mi ještě řekne, že ta moje obluda ( asi 50 kg) by měla mít náhubek. Ale to nic nemění na tom, že jsem za svýho psa zodpovědná, pes má základní vycvik a odvolám ho ať se děje co se děje. Takže ho v parku klidně z vodítka pustím.

U nás jsou v tomhle nejhorší starší důchodkyně s jejich rozmazlenýma hafíkama. Kolikrát ho ještě pochválí, jak je šikovný, že si troufne na tak velkýho psa.;((
Věra
  • 
20.2.2008 14:28:24
To znám, mám psa, vodím ho na procházku na vodítku, vždycky, když potkáme nějakého psa "na volno", jsem to já, kdo je trhá od sebe, když se na mého jezevčíka ten dobře vychovaný pes, který přece může chodit bez vodítka vrhne.
 Příspěvky 110 z 356 [Dalších 346 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.