| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak na neštovice

 Příspěvky 110 z 105 [Dalších 95 >>]
5.7.2010 16:00:42
Ahoj,

nase 9-leta holcicka ma prave nestovice s docela dramatickym prubehem. Horecky nad 39 a pupence uuplne vsude vcetne usi, ust, plosek a dlani. Detska lekarka nam napsala Dithiaden, proti svedeni a hlavne krasne uspava, takze se Betuska nedrbala ani ze spani. Imazol mast jsme vymazaly a pak nahradily kremem na opruzeniny z DM (velka zelena krabicka). Jinak nekolikrat denne koupame v hypermanganu, i kvuli snizeni teploty. Po koupani vzdy prepudrujeme pudrem Leontyna (Nobilis Tilia) protoze je v nem levandule a tak, a mazem jen nejvetsi puchyre.
Preju vsem rychle uzdraveni
  • 
20.6.2009 9:25:30
Dobrý den,
četla jsem váš příspěvek ohledně neštovic a nápad s aloe vera se mi líbí. Mám za oknem čerstvou rostlinu, venku prý má lepší účinky:-))) tak mě napadlo natírat to rovnou čerstvou dužinou???
Děkuji za odpověd
Lucka
megí´,dvojčata 6let holky
  • 
12.3.2009 11:25:51
mame je 3 den a taky jsme dostaly pudr.ted sara spi ale hned jak se vzbudí tak ji to umyju a dam violet.taky manzel cestou koupi hypermangan. snad to zabere zacina je mit i v puse na ocich atd.proste hruza.zatim ji to moc nesvedi.nejvic se bojim jizev.vy kdo jste koupali +violet jste bez jizev?jsem docela vydesena.a to ta druha to zatim nema snad to nechyti.
madu
  • 
16.2.2009 13:26:45
Pozor s tou genciánou, je karcinogení. sice možná zabírá a pro děti není moc vhodná)
2.1.2009 22:59:35
Eliško, do kolektivu můžou po vyloupání všech neštoviček. Samozřejmě pokud jim jinak je dobře.
Eliška
  • 
2.1.2009 22:32:51
Zdravím, naše 10-letá dcerka se osypala 30.12.08 neštovicemi. Jelikož jsme ji naštěstí před půl rokem nechali přeočkovat, průběh její nemoci je velice lehký. Proto přeočkování u větších dětí doporučuji! Pár puchýřků, žádné teploty. Mažu pudrem, ale po přečtení rad zkusím raději hypermanganovou koupel. Každým dnem čekám neštovice u 3-letého syna. Ráda bych věděla, kdy mohou děti po neštovicích zase mezi děti, resp. do školy? Dík za odpověď, Eliška
karel
  • 
15.12.2008 21:02:03
zdravím a mám dotaz, píšete, že máte dobré zkušenosti s genciánolovou violetí a nebo koupelí v hypermanganu. Naše třináctiletá dcera dostala neštovice a máme ročního syna. Je takřka jisté, že to za chvíli chytne od "ségry".
Myslíte, že je vhodné i jeho v tomto věku koupat v těchto prostředcích? Znáte to, dělá ve vodě blbiny a snadno mu to může nastříkat do pusy nebo do očí ............
Líza
19.7.2008 6:22:07
9. den neštovic - měla puchýřky nebo už jí to zasychalo? Pokud už neměla nový výsev, nemusela by se malá nakazit, pokud měla stále ještě čerstvé pupínky, pak dost možná ano. Inkubační doba je tři týdny, já bych zůstala doma - jednak kvůli tomu, že protrpět neštovice v horku v Řecku není to pravé ořechové a jednak proto, že by nakazila i všechny ostatní kolem - neštovice jsou nakažlivé nejvíc těsně před tím, než se objeví první pupínky.
pipuky
  • 
18.7.2008 23:10:56
Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o radu, v sobotu 12.7. se dcera dostala do kontaktu s holčičkou, která měla 9 den neštovice - je velká pravděpodobnost, že se nakazí ? 25.7. máme odlétat do Řecka, nevím, jestli dovolenou zrušit a počkal, jestli se nakazila, nebo odjet a risknout to. moc děkuji za Vaše rady
Pipuky
  • 
18.7.2008 23:06:35
Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o radu, v sobotu 12.7. se dcera dostala do kontaktu s holčičkou, která měla 9 den neštovice - je velká pravděpodobnost, že se nakazí ? 25.7. máme odlétat do Řecka, nevím, jestli dovolenou zrušit a počkal, jestli se nakazila, nebo odjet a risknout to. moc děkuji za Vaše rady
 Příspěvky 110 z 105 [Dalších 95 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.