| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Louskání bez louskáčku i pro malé louskače

 Příspěvky 110 z 42 [Dalších 32 >>]
Eva
  • 
11.1.2008 21:34:03
Ahoj, jak je to s jezením ořechů v něčem - třeba rozmleté v náplni koláče? Od kdy to můžu zkusit? Eva
26.12.2007 22:51:33
Ahoj Dorki - Timi je krásné jméno... a super varianta, že mu tak říkají i ve školce, když jsem bydlela v Belgii, tak mi dost chyběl ten 5. pád při oslovování a tak jsem lidi učila mi říkat Hani...:)
u prvního dítka jsme měli vybraná jména Jan a Anna, teď u druhého čekáme na Tobiáše nebo Kláru...
žijete v Belgii? Tvůj manžel je odtud?
Dorki
21.12.2007 22:04:13
Nasemu Timoteiovi rikame Tim, Timík, Timmy, ve skolce mu pisou Timi (aby ho odlisili od druheho Tima ve skolce, coz mi nas Timik kazdy den zduraznuje:"dva Timíci, mami" :-) ). Usi mi to netrha, ani pater :-)

Emma hezka, mezinarodni. Zapisu si :-)))

Vinetoua jsem jako holka milovala...jeste vic Kara ben Nemsiho :-)
Ovsem diteti bych takove jmeno nedala.
Tady v Belgii jsme zase v registru zjistili, ze lide jsou schopni dat detem jmena jako Frodo ci Aragorn.

Jinak preji vsem hezke Vanoce, s orisky i bez nich :-)

D.
18.12.2007 20:33:29
Domnívala jsem se, že příběh o indiánském náčelníkovi v ČR je už všeobecně profláklý ... ano, dotyčný se jmenuje Winnetou Milenko, viz. např.: ona.idnes.cz/narcis-mercedes-winnetou-na-koho-to-jmeno-padne-fr2-/ona_vztahy.asp?c=A060518_162145_ona_vztahy_jup
Markéta
  • 
17.12.2007 23:01:19
jak mam Vinetoua rada, tak tohle mi vzalo dech, to vazne nekdo dal jako jmeno :-O
Hanka, Anetka
  • 
17.12.2007 21:16:33
Já dávám jména obráceně- moc se mi líbilo, když se holčičce říká Áňa nebo Aňulka a hledala jsem, komu by se tak dalo říkat- a teď mám Anetu:-) Dál se mi líbí, když se na holčičku volá Eli nebo Elinko, takže jestli se povede podruhé, bude to Elen:-)) Možná se to někomu zdá divné, ale podle mě pořád lepší, než třeba Esmeralda nebo Vinetou...:-))
17.12.2007 8:56:30
No vždyť říkám, že to žádné ,,trhání páteře" není a i kdyby tak co..když znáš 5 Jan každé neříkám ,,Jani"..:-)
Hezký den.
16.12.2007 19:37:51
Ale jasně, Tim , Timík, u nás i Timíšek, Timotásek... Prostě když je to tvoje dítě, říkáš mu deseti možnými způsoby, ne?
16.12.2007 19:31:11
Michalko,

nejsem v tomhle směru nijak zvlášť znalá, ale tuším, že Timotej znamená to samé, co anglický Timothy - a ten se přece zkracuje na Tima:-)
16.12.2007 19:29:35
S tím trháním páteře bych nebyla tak radikální. Sice asi tuším, jak jsi to myslela - Timotej pochází z řečtiny s skládá se ze dvou slov: Timo - bojím se; Tei - Boha, takže celkový význam jména je "ten, kdo se bojí Hospodina", což se při zkrácení jména jaksi ztrácí. Nicméně se všemi delšími jmény se to má tak, že se v praxi zkracují. V češtině je významově nejbližší jméno Bohuslav. Už jste někdy slyšeli, aby někdo své malé dítě oslovoval "Bohuslávku"? Taky je malý Slávek nebo Bohoušek. Za Timíkem si proto stojím...
 Příspěvky 110 z 42 [Dalších 32 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.