| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Roste vaše dítě, jak by mělo?

 Příspěvky 110 z 20 [Dalších 10 >>]
Ivona M.
  • 
22.3.2011 12:49:19
Všude se píše o růstových grafech dítěte, ale přitom existují i jednodušší varianty. Na stánkách http://www.poruchy-rustu.cz/overeni-vysky-ditete je růstový formulář, který všechno vypočítá za vás. Takže si rychle můžete ověřit růstu dítěte. ~;)
  • 
11.7.2010 12:08:01
Před cca 35lety v tehdejší "Mladé frontě" uveřejnili vzorec tuším německého pediatra,podle kterého se dala vypočítat konečná výška dítěte.Stačilo sledovat a zapisovat data cca 2-4 roky(tak do 8ti let),podle vzorce spočítat budoucí výšku a pak jenom čekat do 16 let dítěte,jak to dopadne.Mám dva,teď již dospělé syny a přísahám na holej pupek,že to vyšlo naprosto přesně.Problém,který mám teď je ten,že bych chtěl "předpovědět" výšku svých vnuček,ale vzoreček nikde.Neví někdo o něm?
  • 
8.5.2010 8:05:44
Dobrý den,mám 10 měsíčního vnoučka,dle doktora měl do teď předpisovou křivku a nyní při 10 měs.kontrole sdělil dceři,že se růst zpomalil /ne snad zastavil/přitom míru má Kryštof 75 cm a při narození měl 52.Váhu nyní má 10.07 a dcera pouze kojí,jiné jídlo kluk razantně odmítá!!! Jaký máte kdo názor!!Děkuju Stáňa
Josefina
  • 
22.7.2009 0:32:52
A my mame doma asi taky nadeji basketu - oba rodice 175 a syn ve 4-ech letech (presne) 118. Taky presne.
Ac ji jako Otesanek, vazi jen 20kg.
Smrtonoška
  • 
17.5.2008 14:45:26
Nazdarek lidičky, taky sem dosadil do vzorce vysku sve matky a otce a vubec mi to nejak nevyslo.. Matka 165cm a otec 188cm a moje vyska je pouze 180cm. (Konecna vyska, vek 25 let, muz) Takze ten vzorec berte s rezervou!
16.4.2008 22:44:54
tAK MY Jsme na tom podobně.Já mám 172cm a manžel asi tak 185 a starší dcera má v necelých 8,5 letech 140cm.Nechci vidět kolik bude mít v 15.POkud se nazastaví.
Mirka
  • 
14.1.2008 23:52:55
Jen pro zajímavost: i já mám manžela 198cm,sama měřím 177cm a starší syn v 13,5 letech měří UŽ 193cm!
  • 
27.11.2007 11:23:09
Dobrý den. Patřila jsem mezi ty velké dívky se svou výškou 176cm v mé době jsem se bála přihlásit i do tanečních.Všechny partnery jsem měla menší.Hrozně mi vadila má výška a posměšky typu"ty žirafo" mi braly sebevědomí.Našla jsem si partnera, který má 198 cm a máme spolu roční dítě. Kladu si otázku,jak bude moje dcera vysoká v dospělosti? podle toho vzorce snad i 190 cm? Nevím jestli to mám dobře spočtené? Už teď mám strach jak jí posílit sebevědomí, ochránit ji před posměšky?
Radka, 2 děti
  • 
4.9.2007 11:17:20
To je sice pěkné, ale když jsou ve městečku tři pediatři, z toho 2 zcela neschopní...
Nyní, po přestěhování do města většího, jsem obvolala tři pediatry, žádný nás nevzal, že mají plno. Takže jsme zase u toho "obvodního" kam prostě spadáme podle ulice a hotovo. Snad bude dobrý:-)
Jana (2kluci-4r a 3měs.)
  • 
12.7.2007 7:46:57
Naštěstí v dnešní době je možné si lékaře zvolit a změnit dle vlastního výběru. Toto bych vám doporučovala. Z vlastní zkušenosti: u prvního dítěte jsem také citlivě sledovala vývoj a jakékoli změny. Se vším jsem hned utíkala "na radu" k lékaři. Nedovedu si představit, že bych v něm neměla oporu. Vše mi trpělivě vysvětloval a odpovídal na zvědavé dotazy. Dnes jsem už "zkušená matka" a jedo otázku, zda nepotřebuji něco poradit odmítám s úsměvem.
Je na to na vás, ale určitě bych se poohléhla po jiné dětské ordinaci.
 Příspěvky 110 z 20 [Dalších 10 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.