| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Geny vs. výchova

 Příspěvky 110 z 50 [Dalších 40 >>]
Hanka
  • 
14.12.2007 23:18:49
Já za tu přednášku děkuju. Ano lidé si moc pletou kulturu a geny.
Hanka
  • 
14.12.2007 23:17:34
Ježíšikriste, taky jsem to slyšela, i když ne údajne z úst dohoto profesora. Mohl by mi někdo vysvětlit, jakým vědeckým způsobem k tomuto dospěli ? Jak to zjistovali ? To měli nějakou kontrolní skupinu dětí, u kterých předpokládali že patří mezi těch 5% a ty vyrůstali v kontrolovaném hrozném a dobrém prostředí ? Nebo jak ?

Katka,kluci 5 a 8
  • 
10.12.2007 15:36:29
Ted na to koukám a taky... jsem chlap.
suzann
  • 
10.12.2007 13:29:14
přečetla jsem si tvou reakci a popravdě řečeno vysvětlováním bych se jen opakovala, myslím že jsi pochopila co chci říct (jen si nemyslíš, že to souvisí dohromady, já holt jo no), tak už to nebudu znova rozepisovat.
Hanka
  • 
9.12.2007 23:08:49
Tomu nerozumím:

jestliže je v našich genech zakódována barva vlasů, pak se snad zcela pochopitelně projeví v pigmentu našich vlasů, a nikoli v pigmentu našich očí. To je snad jasné a nerozumím tomu, proč píšeš, že si jí ostatní buňky nevšimnou.
Ani co tím chceš říct, co to dokazuje ? Opravdu nerozumím.

Jak chceš dokázat, že naše vlastnosti jako: pravdomluvnost, pracovitost atd. atd.... jsou v nás geneticky zakódovány.

To, že je údajně kodováno 2 mil genetických informací, neříká, že jsou geneticky kodovány naše vlastnosti. Jak přišli vědci k těm 2 milionům ? A pak, velice důležitá otázka, co vědí, že je takto kodováno ? Barva vlasů, počet buňěk šedé kůry mozkové (asi ano? nevím), ale nic takového jako naše vlastnosti nevěřím, že vědci v našich genech objevili. Jestli ano ráda se poučím.
8.12.2007 9:34:55
To mi připomíná zase jiný dokument (BBC), kde rezolutně tvrdili, že ženy mají na rukou (oproti mužům) delší ukazováček než prsteníček. Opačnou situaci (delší prsteníček než ukazováček) prý způsobuje vyšší přísun testosteronu v prenatálním vývoji. Podívala jsem se na své ruce a zjistila, že jsem chlap a moje máma taky :-D Oni nakonec stejně vědí houby s octem...
6.12.2007 19:55:45
Bebicko, homosexualita je tak ako vela inych javov, jednoducho cierna diera. Tak ako nikto exaktne nedokazal, ze pochadza z vychovy, nikto nedokazal ani to, ze je vrodena. Su to len dohady na zaklade pozorovani.. tiez zalezi na tom, na co sa odbornici zameraju a co sleduju. Vysledkom su potom protichodne nazory prezentovane ako vysledky vyskumu. A vy sa tu kvoli tomu hadate.. :-(

Jedno je fakt, clovek by mal byt tolerantny. K homosexualom a k ostatnym ludom, co su nejakym sposobom "ini" ako ostatni. Ale aj k tym, co maju ine nazory.
MSteflova
6.12.2007 16:47:52
No, když má takový malý šimpanz příliš autoritativního otce a moc protektivní matku... :-)
Markéta
  • 
6.12.2007 16:45:31
suzann,
neda mi to a musim se zeptat, jak se tebou preferovani odbornici vyrovnavaji s FAKTEM, ze HOMOSEXUALITA je i U ZVIRAT? u nekterych druhu az 30 procent!
popiraji tento fakt uplne (i pres jeho jasnou prukaznost, tj. stovky dokumentaci "souloze" dvou samicek nebo dvou samecku) nebo rikaji, ze je to vychovou a zviratka potrebuji terapii? jak pak v realu vypada takova terapie pro slony lvy a opice?
suzann
  • 
6.12.2007 14:43:37
podívej se, stejně jako ty a jiní, i já mám k dispozici různé zdroje, no zřejmě asi ne stejné jako většina společnosti, to co píšu není jen vynález mé hlavy ale různé výzkumy a názory odborníků.
S tebou zase musí bejt dost nuda
 Příspěvky 110 z 50 [Dalších 40 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.