| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Problémy s jídlem? Zkusme jim předejít

 Příspěvky 110 z 379 [Dalších 369 >>]
MSteflova
29.2.2008 14:46:10
To známou zase kleplo, když ležela se synkem před 14 dny na kojeneckém a malému(9 měsíců) donesli k obědu tlačenku :-) Mňam.
Janusina
29.2.2008 10:31:10
Tak tohle mi mluví z duše! Když náš chlapeček nastupoval do školky měl dva roky a devět měsíců. Do té doby neznal uzeniny, párky, sladkosti, smažená jídla, natož guláš atp. Zato se s nadšením cpe syrovou mrkví a bez rajčátka a papriky neposnídá... Koblih a kakao by nepozřel. Naštěstí i ve školce trvá na naučených zásadách. Přijde vám hrachová kaše s ostravskou klobásou jako vhodné jídlo pro 3-leté děti? A co takový sečuánský guláš? Nebo paštiková pomazánka, houska se salámem... Děkuji bohu za ochotné paní učitelky, které tomu našemu dají místo koblihy rohlík, místo kakaa mléko, sundají salám z housky a alespoň oloupou osmaženou strouhanku z filé... Kdo vlastně kontroluje sestavený jídelníček? Jestli je to záležitost hygieny, tak evidentně selhává...
Jana, 2 děti
  • 
24.10.2007 20:54:36
nam se vyplatilo do jidla nenutit, ani jsme dceri nedavali ochutnat. My jedli normalni obed, ona dostala suche testoviny a my si pomlaskavali, jak je to dobre a ona casem chtela ochutnat. Zvedavost ji nedala. Pravda treba rizoto ochutnala poprve v 6 letech a zachutnalo ji. A tak podobne. Ale doted jinak ji vse suche - bez stavy a omacky.
23.10.2007 23:07:23
Myslim,ze zrovna bio kurata nekdo u nas pestuje. Cetla jsem si nejake clanku na netu, ale je to uz asi pul roku.
23.10.2007 22:53:48
Do tech prasku se ten vitamin (D) taky musi nejak dostat. Treba z rybiho tuku. Takze to je jen zakryvani si oci pred skutecnosti, ze si vezmu neco v praskach (nebo treba kapkach). Veronika
22.10.2007 23:05:11
Ja zase, kdyz mam jen jeden chod obeda, tak toho muzu snist hodne a porad mi nejak neco chybi. Od detstvi musim tak nejak doplnovat chute, takze radsi chody tri, ctyri... Kdyz mam jen hlavni jidlo, tak mam taky vetsi potrebu se necim dorazit.
22.10.2007 22:24:56
Ale vzdyt autorka clanku pise, ze respektuje prani rodicu co se tyce stravovacich zvyklosti. Ja myslim, ze spis nechce aby ji deti jecely fuuuj u jidla. Aby dostaly to, na cem se s rodici domluvi. A hlavne se mi zda, ze clanek je o tom, ze se da vzdycky domluvit:-)
22.10.2007 22:00:44
To mi pripomina, co rikala ve skolce kdysi moje maminka. Spoustu veci nejedla (jako ja) a kdyz meli hrachovou polivku, tu jedla a rikala, ze ta je dobra, ze tu maminka vari kazdy den:-) Deti si umi pekne vymyslet.
22.10.2007 21:07:05
No ja vas asi moc nepotesim. To co popisujete u nas ve skole delal jeden autisticky chlapec. Jestli nema problemy s jidlem psychickeho razu? Ten zmineny chlapec jedl nejdriv jen rohliky. Kdyz se ale podarilo neco mu propasovat,ochutnal kousicek s maslem, tak po jedl i namazane. Ale to nyla otazka dlouhodoba...
jarka
  • 
20.10.2007 18:15:50
Představte si, že budu denně vařit oběd.Dělám to už dnes a ani mě nenapadlo myslet si, že by na tom bylo něco nezvyklého. Vaše propaganda školního stravovacího systému mi připomíná vzpomínky mé babičky- ta ovšem zažila válečné časy.
 Příspěvky 110 z 379 [Dalších 369 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.