| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ještě aspoň trošku...aneb, když dítě nechce jíst

 Příspěvky 110 z 153 [Dalších 143 >>]
Anna , dcera 15m
  • 
2.1.2011 21:26:58
Ahoj,
moje dcera byla do roka hodně kojená, kdykoli si řekla a ona si říkala pořád. Jedla jen to, co jí chutnalo. Takže odmítla své jídlo a pak snědla večeři manželovi. Měla mlíčko, takže jí nic nechybělo. Kojení jsem omezila pomalu a díky manželovi docela snadno a dcera přišla na to, jak je jídlo fajn. Jen jiné mléko nechce. Trápím se tím, protože často odmítne i kaši. Ale ona nejspíš má svůj důvod. Vápník je ve špenátu, brokolici, fazolích a vím, že i v máku a sezamu. To však myslím zatím nestráví, je jí 15měsíců. Takže moje rada, tedy spíš zkušenost, je omezit, nebo zrušit kojení, když chcete, aby dítě více jedlo. Pokud má MM, je schopno celý den hladovět a žíznit, když ví, že se večer nasytí a napije z prsu. Jednou jsem prostě místo prsu dala vodu (neb už byly vyčištěné zoubky) a bylo to. Druhý den už dcerka snadno povečeřela...
Jitka a Karkule
  • 
14.12.2009 12:58:06
Tak jsem si našla nejlepší vánoční dárek - klid na duši, že nejsem jediná, kdo má takové problémy s jídlem. Dceři je 18 měsíců, šťastné, usměvavé dítě, ale jídlo horor - kaše nic, přesnídávky nic, k snídani maximálně UM,k obědu polévku pár lžiček, jogurty jedla krásně, teď je zase odmítá, chleba nejlépe samotný ano - to ale nesmím číst knížky o zdravé výživě a lepku, který propagují od dvou let ): a já hloupá si myslela, jak stačí být vybavená informacemi a recepty, malá mě převezla a já trnu, jak dopadne vážení na 18ti měsíční prohlídce (v roce měla pouze necelých 8 kg) - takže povolit a nechat rozmlsat - nebo nechat půl dne vyhladovět? Jen mít ty nervy...
7.12.2009 12:53:21
ahoj Radko, naprosto s tebou souhlasím, myslím, že už malé děti by měli mít možnost si vybrat, na co mají chu´t...já mám skoro 3 letou dceru a taky jí dávám na výběr.Takže myslím, že můžeš být v klidu. Rodiče jsou jak se říká ze staré školy a dřív tolik možností nebylo jako ted. papa~g~
7.12.2009 12:49:25
Ahojky holky, my máme problém s pitím tekutin a i s jídlem, naše skoro 3 letá dcera vypije půl hrnečku denně čaje nebo štávy. I s jídlem máme problémy, dostanu do ní denně půl chleba s paštikou, jinak nic, teplá jídla odmítá, přitom to dřív jedla.Před měsícem měla ošklivou chřipku a od té doby přestala jíst a pít. Jsme z toho s manželem zoufalý a nevíme co máme dělat, poradíte? Zkoušeli sme jí to nutit, ale je to ještě horší. takže jí celý den nabízíme, ptáme se, ale na všechno řekne NE!! Jsem ted ve 3 měs. těhotenství a doufám, že dítě bude jedlík .Naše nikolka je od malička nejedlík.~;((
11.9.2009 21:31:58
Máte někdo podobný problém ?
Mám skoro 2letou dcerku a ta do roka jedla krásně a všechno, co jsem jí dala. Kupovaný příkrm i jídlo ode mne uvařená, jogurt, přesnídávku, ovoce...
Teď skoro rok nesnídá. Do roka snídala umělé mléko a pak ho začala odmítat a nevyměnila za nic jiného, nechce piškoty, chleba nebo rohlík namazaný čímkoliv nehrozí, hned to plive, když už jí ukecám, aby ochutnala, sucharu sní max. půlku a to jen vyjímečně... pak oběd taky nechce, jde spinkat a jí až potom, tzn. kolem 15:00 první jídlo, to sní teplý oběd a do svačiny, kolem 18:00 jí musím nutit a běhat za ní, ale většinou vyhraji, pak boj s večeří kolem 21:00, chodí spát totiž kolem 22:00 a to je vše.
Za celý den jen 3 malé porce a každý den je to stejné. Jooo, když jí dám vyjímečně hranolky nebo párky, tak to by snědla tunu a chce ještě, ale bez chleba a čehokoliv, co by se k tomu mělo jíst, nevím, čím to je, je to tak dobré nebo to nemá tak často?
Když udělám třeba franc. brambory, vybere kostičky masa a zbytek nechá nebo čevapčiči s bramborem - vím, že by snědla jen maso, tak to rovnou nakrájím a zamíchám a ona ho stejně vybere a brambory všechny nechá. Jak jsem psala, budou jí 2 roky, váží 11kg, není unavená, nehubne, má spoustu energie...takže je v pořádku, ale já chci, aby hlavně snídala a nevím, jak jí donutit. Musí mít přeci režim, nemůže si už od roka dělat, co chce !~o~
Kači1978
1.6.2009 20:50:33
Holky, vy co máte doma "refluxní" dítě, zajděte s ním do gastro poradny!!! A pokud dítě něco sní a pak to vyblinká, řešte to, to není normální a je třeba to léčit.

Mám doma dcerku (předčasně narozená, 31týden, je z dvojčat). Od narození trpí refluxem a každé jídlo (hlavně mléko a řídké pokrmy) bylo utrpením, neboť následovalo zvracení. Pak mi to nedalo a řekla jsem si u obvoďačky, aby nás někam poslala. Poslala nás tedy do gastroporadny. Museli jsme absolvovat ultrazvuk a pak jít do gastro poradny. Tam pan doktor naznal, že to už opravdu na léčbu a nasadil nám Prepulsid - holky a od té doby - konec zvracení. S jídlem jsme teda pořád na štíru, ale co už... Jsem toho názoru, že dítě opravdu hlady neumře. Už to též řeším stylem - toto je oběd - nechceš? Nic jiného nedostaneš a hlavně!!! nedám žádného Brumíka jako náhradu jídla! Dítě je vyčůrané jak mraky - velice brzy pochopí, že nic jiného prostě nedostane. Stálo by za to vynechat z jídelníčku sladkosti úplně. Vím, že je hrozné, když dítě nic nejí a tak mu rychle zaplácnu pupíka "aspoň" brumíkem - ale to dítě ví, že když nebude jíst, dostane stejně něco jiného. Chce to vytrvat a nedát nic. Brzy to pochopí. U nás se už i občas stane, že si řeknou sami o jídlo (je nám 15 měsíců). Takže je to uspěch. Ovšem nyní bojujeme s večeří. To nejí nic a v noci jí kručí v břiše... ~Rv

Jinak ten reflux (blinkání) fakt řešte! Je to hodně nebezpečný, protože se z žaludku vrací již částečně natrávené jídlo s kyselinami, které poškozují trávící trakt!

Držím pěsti všem a držte se - já taky budu ač je to někdy FAAAAAKT na nervy ~a~
  • 
15.5.2009 13:21:49
Ahoj,tak jsem si dnes početla,a jsem fakt ráda že není Melich,co se týče jídla žádná vyjímka.Máme 11 měsíců za 14 dní nám bude rok.My jsme prakticky od začátku a UM,byla jsem po císaři a nějaké rodínné problémy do toho a nerozkojila jsem se.No to už je naštěstí za námi.Melíšek začal po 4 měsíci šťávičky,(mrkev apod.),pak zeleninku a pořád se cpal jak nezavřenej,pak zeleninka s masem to ještě šlo,alespoň půl sklenky nebo hrníčku,jenže teď stávkuje,někdy jí,někdy ne,někdy sní to svoje,jindy chce to co máme my,dávám mu i jen tak za pochodu,protože většinou sní jen pár soust a už nechce.Dnes dostal i párek,tak snědl pů,chutnala mu brokolice ale pozor - s těstovinami,sýrem osolená a s KARI!! Jinak je zlatej,přičítala jsem špatné jezení zoubkum,ale už to trvá mooooc dlouho,(zubu máme 5)Takže dík za heslo že žádné díťe nad plným talířem hlady neumře.V deseti měsících měl 79 cm askoro 10kg.Já jsem teda jako rekllama na koncentrák,tak snad nebude po mě:))
19.3.2009 14:11:19
Ahoj, mám 9-ti měsíčního syna, přikrmuju od půl roku a kromě toho ještě kojím. S prvními příkrmy byl problém, ale když jsem mu začala dávat maso, začal krásně jíst všechno, co jsem mu nabídla. Myslela jsem si, že teď už máme vyhráno, ale spletla jsem se. Malý má váhu zatím v normálu, ale poslední 2 měsíce přibírá velmi málo, občas jeho váha dokonce klesne. Jí jenom sladké. To znamená slazené jogurty, ovoce, přesnídávky, piškoty, sušenky, kaše... Ale jakmile má jíst oběd - zeleninu a maso, z krmení se stává horor. Brečí dřív, než mu dám do pusy první sousto. Celé krmení křičí jak o život, všechno vyplivne, nebo sedí s plnou pusou a odmítá sousto polknout. Krmím ho už téměř vším, co jíme v rodině, kromě vybraných potravin nevhodných do 1 roku. Začala jsem mu to i trochu solit ale mám pocit, že solená jídla už odmítá úplně. S manželem se kvůli tomu strašně hádáme, on radí vyhladovět, ale já si myslím že to nebude tím, že by neměl hlad. Jenou na návštěvě, když zase po dlouhém boji z obědu nesnědl nic, hned jak jsem jídlo odnesla, všiml si, že dcera kamarádky jí přesnídávku a začal se rozčilovat, že chce taky. Daly jsme mu jogurt a ten zbouchal celý. Takže hlad měl. Ale zeleninka s masem mu prostě neleze. Nevím jak to mám udělat, aby snědl aspoň pár lžiček. Nedostanu do něho ani jednu. A nedávno se zjistilo, že má málo železa, takže bere třikrát denně železo a doktorka ze mě dělá neschopnou matku, která svému dítěti nedá ani maso, ve kterém je železo obsaženo. Jakobych se o to nesnažila. Nevíte, jaké jiné potraviny obsahují železo (kromě špenátu, který taky nejí)?
Martina
  • 
18.1.2009 12:33:58
Mám 13měsíční dcerku a jsme na tom úplně stejně!
13.12.2008 17:12:34
Zdravím všechny maminky, my máme doma stejný problém. Malá má teď 7,5 měsíce a taky máme problém s jídlem. Taky od malička často blinká. Je to fakt psychicky náročný, když máte radost, že konečně něco dobře snědla a ona se pak poblinká. Má teď 6 kg, asi budeme rádi a nevím, jestli vůbec bude ještě přibírat po té trošce co za den sní. Souhlasím, že kdo to doma nemá, nepochopí.
 Příspěvky 110 z 153 [Dalších 143 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.