| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kde budou žít naše děti?

 Příspěvky 110 z 164 [Dalších 154 >>]
Zdena
  • 
10.8.2007 23:15:58
a mi je to uplne jedno.Tocim se kolem sveho ditete,sec muzu a na takove veci vubec nestihnu myslet.Vecer padnu vycerpana do postele a je mi uplne fuk,jestli jsem sobecka,ze mam dite do tohoto sveta.
Hanka
  • 
9.8.2007 23:23:22
Nechci reagovat na "ekonázory" (ale na okraj dodávám, že se snažím životní prostředí zbytečně nezatěžovat (třídím odpad, po Praze jezdím převážně MHD apod. - akorát k látkovým plínám jsem se neodhodlala, začala jsem aspoň kupovat ekologické papírovky a pořídila jsem si nedávno "mooncup", na který jsem si ale zatím bohužel nezvykla; mimochodem je zajímavé, jak se často diskutuje o tom, jak jsou neekologické papírové pleny, ale o dámských vložkách, které jsou předpokládám pro ŽP podobnou zátěží, se moc nemluví...), zaujala mě spíš otázka, jestli je vhodná doba mít děti. Připomělo mi to lamentování mé maminky (ročník 1948), jaká je teď hrozná doba, lidé jsou na sebe zlí, je víc kriminality atd. Podle mě je tahle doba stejně dobrá jako kterákoliv jiná, akorát že minulost si lakujeme na růžovo, protože jsme byli mladší a měli život před sebou, takže se nám svět zdál krásnější, případně jsme dobu, kterou si idealizujeme, nezažili vůbec a jen si ji představujeme podle knížek, filmů, vyprávění babiček (které v té době byly mladé, takže viz výše:-). Nebo snad byla pro rození dětí lepší první světová válka, po ní následující hospodářské krize, druhá světová válka, padesátá léta (kdy mimochodem porodnost prudce stoupla), či snad sedmdesátá normalizační léta (kdy se také narodilo hodně dětí, včetně mě)???
Jirka (2 roky)
  • 
8.8.2007 11:59:42
Jo jo, před nějakým časem jsem viděl dokument BBC o geologii. Jeden díl byl věnován klimatu. Byly tam důkazy (sedimenty apod.) že za posledních 60 tisíc let bylo 12 tzv dob meziledových, kdy teploty klesaly a rostly až o 12 stupňů, ledovce se rozšiřovaly na jih evropy až po Švýcarsko a pak zase úplně roztávaly. V tomto světle pak současný ekologický trend vypadá trochu jinak. Tím samozřejmě nechci nijak podceňovat snahy o ekologické umravnění sama sebe. Ale dávat si na střechu solární panely, které na výrobu potřebují více energie, než jsou schopny vyrobit za celou dobu své životnosti a podobné přístupy mi trochu zavánějí zběsilostí.
Kristina
  • 
6.8.2007 9:04:33
Inu není to zase tak úplná pravda - sice mezi největší znečišťovatele patří např. Čína, ale podívejme se na Ameriku, nechtějí si snížit životní standard, nechtějí se omezovat - ne proto, že by umírali hlady, ale prostě museli by omezit ekonomiku. A ovzduší ničí vesele... A co se týká cestování? Je to hezké, ale jedno jediné letadlo znečistí ovzduší hrozně. A tak by se mohlo pokračovat...
  • 
6.8.2007 0:52:14
Milá Lenko,chápu Tvé obavy a zcela s tebou souhlasím,že když se člověk okolo sebe podívá tak musí vidět kam se ten svět řítí.Bohužel mnoho lidí je zaslepených a snaží se tuto situaci přehlížet a nebo si myslí že to tak hrozné nebude.Pokud jsi někdy měla příležitost otevřít Bibli tak se zde jasně píše,že tento svět skončí!Ale také se v ní píše,že v pravou chvíli přijde po druhé na svět Ježíš Kristus=Bůh a že bude lidstvo zachráněno.Chapu že máš obavy co bude s tvými potomky,ale věř že Bůh nad každým člověkem bdí a nedopustí aby jeho život byl marný.Nadějí ve víře v Boha je že po druhém příchodu Ježíše Krista na tuto zem bude znova nastoleno na zemi po určité době to co bylo poničeno a to je klid,čistě svědomí a nebude už žádný strach protože všichni lidé kteří budou chtít se setkají se Stvořitelem=Bohem.Je to na delší vyprávění ,ale já i když vidím kam se ten svět řítí mám pokoj,protože věřím v naději na druhý příchod Ježíše Krista,který každěho zná a zachrání tento svět a lidi kteří o vztah s Bohem stojí.Smutné je že mnoho lidí Boha nezná a netouží ho opravdově poznat!!!Přeji Ti pochopení a naději po které toužíš a více radosti=lásky,které je v dneší době stále nedostatek.Omlouvám se že Vám týkám.S pozdravem Lída
  • 
6.8.2007 0:52:07
Milá Lenko,chápu Tvé obavy a zcela s tebou souhlasím,že když se člověk okolo sebe podívá tak musí vidět kam se ten svět řítí.Bohužel mnoho lidí je zaslepených a snaží se tuto situaci přehlížet a nebo si myslí že to tak hrozné nebude.Pokud jsi někdy měla příležitost otevřít Bibli tak se zde jasně píše,že tento svět skončí!Ale také se v ní píše,že v pravou chvíli přijde po druhé na svět Ježíš Kristus=Bůh a že bude lidstvo zachráněno.Chapu že máš obavy co bude s tvými potomky,ale věř že Bůh nad každým člověkem bdí a nedopustí aby jeho život byl marný.Nadějí ve víře v Boha je že po druhém příchodu Ježíše Krista na tuto zem bude znova nastoleno na zemi po určité době to co bylo poničeno a to je klid,čistě svědomí a nebude už žádný strach protože všichni lidé kteří budou chtít se setkají se Stvořitelem=Bohem.Je to na delší vyprávění ,ale já i když vidím kam se ten svět řítí mám pokoj,protože věřím v naději na druhý příchod Ježíše Krista,který každěho zná a zachrání tento svět a lidi kteří o vztah s Bohem stojí.Smutné je že mnoho lidí Boha nezná a netouží ho opravdově poznat!!!Přeji Ti pochopení a naději po které toužíš a více radosti=lásky,které je v dneší době stále nedostatek.Omlouvám se že Vám týkám.S pozdravem Lída
5.8.2007 22:39:15
Ahoj Bobe!

Sobectví je zaměřenost na sebe, jak nám to napovídá už slovo samotné. Jde tady hlavně o mé já, můj prospěch, mé pohodlí, moji moc, mé práva, bez ohledu na druhé. Matka a otec se vzdávají nároků na svůj čas, síly, peníze, emoce a mnoho dalších věcí a dávají je svým dětem. V tom vidím ten prvek oběti. Jsou-li tyto děti biologické nebo ne, nehraje roli. Jakmile je rodiče přijmou, stávají se jejich dětmi. Nikdo nemůže být rodičem cizímu dítěti, v tom je podstata rodičovství. Biologické rodičovství je darem, který nemá každý a užívání tohoto daru není sobectvím, nýbrž výsadou. Mít tuto touhu a usilovat o její naplnění, není sobectvím, nýbrž krokem, který mi dá příležitost učit se lásce. A podstatou lásky je dávání, tedy opak sobeckosti.
Každý člověk je příslibem do budoucnosti, obohacením své nejbližší rodiny, ale také i širší rodiny (obec, národ, lidstvo). Člověk je darem pro ostatní, ale i jeho život je darem pro něho samotného. Nepřišel by-li na svět, nemohl by zažít nic z jeho radostí či strastí a nemohl by k nim přidat svůj díl. A to ponechávám rozměr věčnosti stranou, která je skutečně předmětem víry. Je-li však člověk tvorem stvořeným pro věčnost, závažnost jeho narození stoupá geometrickou řadou...
K tomu antropocentrismu se mi moc líbí, co napsala Vlaďka: "Já bych to spojení antropocentrismu s dalšími myšlenkovými proudy ještě rozšířila. Antropocentrismus se v podstatě vyskytuje u většiny myšlenkových směrů, protože jsou vymyšleny člověkem (neberte výlučně, prosím)." Tvrzení, že člověk má výlučné postavení na Zemi, anebo tvrzení, které tvrdí opak, zůstanou obě tvrzeními člověka. Nikdo jiný se do diskuse nezapojí, ani zvířata, ani rostliny. Budeme to nakonec my sami, lidé, kteří se budeme dohadovat o tom, co je ideální přístup člověka k Zemi, na které žije. A to samo o sobě mi připadá dost antropocentrické, nemyslíte?
Lubka
  • 
5.8.2007 20:37:26
baruska: uplny suhlas!!!!!!!!
5.8.2007 16:08:28
Omlouvám se, nechtěla jsem být anonymní, jen jsem se špatně zaregistrovala. Zeza
  • 
5.8.2007 16:06:40
Ahoj, i mě trápilo to samé co Tebe. Svěřila jsem se s tím kamarádovi a ten mi pravil, že musíme začít u sebe a záleží jen na nás, jak budeme vychovávat svoje děti, ty děti, které mohou zachránit svět. Věřím tomu, cítím, že ony, povedou svět k lepšímu. Promiň, že jsem si nepřečetla diskusi, která vznikla na základě tvého článku, ale nejsem velký čtenář diskusí, radši si do ruky vezmu hezkou knížku, třeba Anastasii. Jestli si chceš na toto téma pohovořit, písni mi na mejl. S láskou Zeza
 Příspěvky 110 z 164 [Dalších 154 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.