| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co kojenec říká pláčem?

 Příspěvky 110 z 63 [Dalších 53 >>]
Míša + Míša 2 měsíce
  • 
13.7.2007 11:05:05
Ahoj Jájo, náš malý Míša ( dnes dva měsíce ),od návratu z porodnice také pořád plakal, od odpoledne do pozdního večera vyloženě řval.Ze začátku jsem myslela, že to nevydržím, neustálý řev, přerušený pouze v době kojení.Naštěstí mám super doktorku, která mi radila, ať ho nedávám pít častěji, ikdyž chce, než po dvou hodinách, že nestačí strávit a bolí ho bříško.Teď ve dvouch měsících pije odpo po těch dvou hodinách, protože nemůže spát, celkově má též problém s usínáním, jak píšou ostatní maminky. Teď se naučil plakat i po kojení, chce pořád sát, ale vím, že po půl hodině už nemůže mít hlad a sáním se vyloženě uklidňuje.Tak ho vždy po půl hodině odstavím, cca 5 až 10 minut pláče, saje si ruce ( dudlík nechce ani zlatý )a pak na něm vidím, že by chtěl spát a nejde mu zabrat.Musím říct, že čím je větší usíná lépe a lépe...Ze začátku , jak hodně řval celé hodiny, jsme vždy chvíli chovali a chvíli ho nechali plakat, plakal i při chování a myslím, že to bylo právě tou únovou a tím, že nemohl usnout.Vzhledem k tomu, že hodně přibírá, tak doktorka říká, že hlad určitě nemá, prostě špatně usíná. A to jsem si myslela, že se mi narodí klidné miminko, v břiše jsem o něm ani nevěděla, i na monitoru říkali, že je divný, že se málo hýbe.Měli byste ho vidět dneska.Všem maminkám přeju pevné nervy, vždyť i ten pláč jednou skončí.Míša
Zuzka,kluk Vojta 14 měs.
  • 
10.7.2007 23:04:32
Naprosto vím o čem je řeč.Vojta křičel už v porodnici,noci jsem prochodila s ním v náručí,ale nic nepomáhalo,skoro nespal a když usnul tak byla vizita,návštěvy a tak se vzbudil.Bylo to šílený,před odchodem domů když jsem ho oblékala,tak jsem byla ubrečená a zdeptaná a strašně vyděšená co s ním budu dělat.Kojení snad po hodině, za celý den spal tak hodinu po 10 minutách a jinak řval do té doby než dostal prso.Dudlík nemáme doteď, prostě odmítal.Přes město jsem jezdila úprkem dokuď spí,jinak by na mě snad volali sociálku.V noci to vcelku šlo,to jsme vstávali a kojili tak po 1,5-2hodinách.Nemít mamku v důchodu,tak jsme asi umřeli hlady a ve špíně :-).Déle než 2h spal až kolem 8.měsíce,těsně před svým rokem se sám odstavil,začal pít konečně Sunar a spát od 21:00 do 07:00 a je to teď pohoda.Rok to byly ale galeje a nervy na pochodu.Teď spí 1x denně 2hodiny a celou noc.Pozitivní je má hubená postava,ale to je vše.A kdo nezažil,opravdu neuvěří!Těhotné kamarádky stále říkaly-hlavně ať nemám taky Vojtu :-).Ale stojí to za to,teď je to mazel a pěknej rabiján :-)).Zdar a sílu všem!
Jája
  • 
28.6.2007 14:34:08
Ahoj maminky,
čtu zde mnoho příspěvků. Některé z vás maminky plačících dětí odsuzují, některé chápou a podporují.

Když se mi narodil syn (nyní je mu 16 měsíců) měla jsem představu, že bude spokojené miminko, které bude spinkat, hrat si ručičkama a usmívat se na mě. Myslela jsem, že bude plakat, jen když bude mít hlad nebo ho bude něco bolet a protože jsem věděla, že mu od hladu a bolesti ráda pomohu, nečekala jsem, že budu mít doma takového řvouna.
Plakal stále, permanentně, furt a nevím, jak to ještě jinak říci.
Asi jsem měla tedy málo nebo žádný mateřský instinkt, ale myslela jsem, že je to hlady. Vždyť všechno jiné měl, suchou plenu, vhodné oblečky.....
Tak jsem ho kojila. Každá moudrá kniha dnes praví: kojte dítě dle jeho potřeby. A já kojila, kojila jsem stále, neb jenom na prsu nebrečel.
Ani jsem se nepřevlékala z pyžama, kojila jsem, nejedla jsem, spala jsem v sedě s dítětem na prsu. Byla jsem fakt vyčerpaná a po pár dnech jsem se začala litovat, že se mi narodil malý tyran, který mi to dělá naschvál.
Začala jsem k němu vstávat s nechutí a otázkou: co po mě zase chceš. KOjila jsem ho třeba hodinu, dvě, on už na prsu spal, dala jsem ho do postýlky, ale za dvacet min jsem k němu zase vstávala. To už jsem usínala doslova a do písmene za chůze.
Pak jsem se zhroutila, táta mě posadil i s dítětem do nemocnice a odvezl mě na dětské odd. Malý totiž stále jen sosal, jak jen nebyl na prsu tak ale brečel, když jsem ho ale nechala říhnout zvracel.
V nemocnici mi ho vzali a hlídali tříhodinové intervaly, abych mu nedala pít dříve. Brečel jako tur, modral. Řekli mi ale, že jsem ho kojila moc, že mu z toho bylo už špatně, proto brečel, pže ho bolelo břicho. Na prso chtěl ale znova, pže si sáním rozháměl prdy. Prostě začarovaný kruh, který můj slabý instinkt neuměl odhalit.
Během jednoho dne se nám ulevilo a malý byl normální miminko.
A neumíte si představit, jak jsem si to vyčítala, že mi brečí a že se o něj neumím postarat. A vyčítala jsem si to i po návratu z nemocnice. Budiž mi útěchou, že ani mé okolí mi neumělo poradit, že mi ho na prso nosil manžel i má maminka, že si mysleli, že má hlad i oni stejně jako já.
Je to těžké, člověk se snaží dělat dítěti to nejlepší a někdy mu i nezáměrně v dobré víře ubližuje.
Šli jsme na to moc vědecky, možná že kdybychom ho nechali plakat, udělali bychom lépe. Necítil by ze mě aspoň nervozitu a naštvání.

Tak ať nám ti malí tyránci neplakají.
Jája
  • 
28.6.2007 14:31:54
Ahoj maminky,
čtu zde mnoho příspěvků. Některé z vás maminky plačících dětí odsuzují, některé chápou a podporují.

Když se mi narodil syn (nyní je mu 16 měsíců) měla jsem představu, že bude spokojené miminko, které bude spinkat, hrat si ručičkama a usmívat se na mě. Myslela jsem, že bude plakat, jen když bude mít hlad nebo ho bude něco bolet a protože jsem věděla, že mu od hladu a bolesti ráda pomohu, nečekala jsem, že budu mít doma takového řvouna.
Plakal stále, permanentně, furt a nevím, jak to ještě jinak říci.
Asi jsem měla tedy málo nebo žádný mateřský instinkt, ale myslela jsem, že je to hlady. Vždyť všechno jiné měl, suchou plenu, vhodné oblečky.....
Tak jsem ho kojila. Každá moudrá kniha dnes praví: kojte dítě dle jeho potřeby. A já kojila, kojila jsem stále, neb jenom na prsu nebrečel.
Ani jsem se nepřevlékala z pyžama, kojila jsem, nejedla jsem, spala jsem v sedě s dítětem na prsu. Byla jsem fakt vyčerpaná a po pár dnech jsem se začala litovat, že se mi narodil malý tyran, který mi to dělá naschvál.
Začala jsem k němu vstávat s nechutí a otázkou: co po mě zase chceš. KOjila jsem ho třeba hodinu, dvě, on už na prsu spal, dala jsem ho do postýlky, ale za dvacet min jsem k němu zase vstávala. To už jsem usínala doslova a do písmene za chůze.
Pak jsem se zhroutila, táta mě posadil i s dítětem do nemocnice a odvezl mě na dětské odd. Malý totiž stále jen sosal, jak jen nebyl na prsu tak ale brečel, když jsem ho ale nechala říhnout zvracel.
V nemocnici mi ho vzali a hlídali tříhodinové intervaly, abych mu nedala pít dříve. Brečel jako tur, modral. Řekli mi ale, že jsem ho kojila moc, že mu z toho bylo už špatně, proto brečel, pže ho bolelo břicho. Na prso chtěl ale znova, pže si sáním rozháměl prdy. Prostě začarovaný kruh, který můj slabý instinkt neuměl odhalit.
Během jednoho dne se nám ulevilo a malý byl normální miminko.
A neumíte si představit, jak jsem si to vyčítala, že mi brečí a že se o něj neumím postarat. A vyčítala jsem si to i po návratu z nemocnice. Budiž mi útěchou, že ani mé okolí mi neumělo poradit, že mi ho na prso nosil manžel i má maminka, že si mysleli, že má hlad i oni stejně jako já.
Je to těžké, člověk se snaží dělat dítěti to nejlepší a někdy mu i nezáměrně v dobré víře ubližuje.
Šli jsme na to moc vědecky, možná že kdybychom ho nechali plakat, udělali bychom lépe. Necítil by ze mě aspoň nervozitu a naštvání.

Tak ať nám ti malí tyránci neplakají.
27.6.2007 11:11:34
Zdravím, já jen, že jsem včera četla o omdlévání při pláči a záchvatech vzteku v jedné bezvadné knize, tak si dovolím i pro ostatní maminy opsat odstavec:
"Zadržování dechu během záchvatů vzteku možná vypadá hrozně, ale u dětí mezi patnácti a třiceti měsíci je celkem běžné. Dítě se rozzlobí, lekne se nebo vyděsí a zkusí křičet, ale nic se neozve ! Někdy tak zůstane 30 až 40 vteřin, může začít modrat nebo blednout, až omdlí. Vaše dítě vpodstatě zapomene dýchat. Jakmile omdlí, dech automaticky zase naskočí (někdy se může ve tváři objevit malý záškub). U většiny dětí zástava dechu přejde během několika vteřin. Když dítě při takové zástavě přistihnete, stříkněte mu do obličeje trochu vody nebo foukněte do obličeje. To ho probere a začne zase dýchat.
Po dobu krátké zástavy dechu nehrozí poškození mozku. Jestliže se to však vašemu dítěti stane, zavolejte lékaři, aby jste se ujistlili, že mdloba nebyla způsobena zástavou srdce a nemá ani jinou zdravotní příčinu."

Mně to vcelku uklidnilo, poněvadž malá se vzteká až zvrací. Kdybych si tohle nepřečetla, pokud by omdlela vzteky, já bych asi omdlela hrůzou. Tak se držte maminy uječánků, snad nám to jednou přejde :-))
čaroda
26.6.2007 22:46:51
Cauky! Uplne te chapu. Nejsem sice zkusena matka (mam 1.mimco), a nas malej je celkem vpoho..az na jednu drobnost. Ted je mu 10 mesicu a ja povazuji za luxus ze kojim JENOM 3-4x za noc.
Po narozeni jsem kojila kazde 2 hod pres den (pil 45 min) a 3 v noci. To mu vydrzelo prvni 2 mesice. Pak zacal pit 30 min po 2 hod ve dne i v noci..to mu vydrzelo do 5.mes a pred 6.mes to stahnul na 2,5 hod ve dne a po 1,5 hod v noci. Pil uz jen 10 min. Tenhle vrazedny nocni interval mu vydrzel do konce 8 mesice (zrejme i separacni fobie k tomu, visel na me ve dne i v noci). Vzhledem k tomu ze pres den spi malo (2x45min) tak jsem koncem 8 mesice zcela vazne premyslela o psychiatrovi- ty noci!!! Uplne mimo, vytrzena z nejhlubsiho spanku, vycucnuta z poslednich sil jsem se kolikrat rozbrecela a vubec nevedela co po me chce nez jsem se doprobrala a dala mu pit.
MAnzel byva na nocnich takze nektere noci byly zvlaste kvalitni. Doslo to tak daleko ze jsem se jednou musela hodne kousnout do ruky abych potlacila nutkani mimcu ten plac nejak utnout, to me probralo nejen ze spanku ale i psychicky. Manzel konecne pochopil (kousnuti bylo dost videt) ze to, ze jsem na dne neni jen pul roku omylana fraze a zacal k malymu vstavat a bral si ho pred nocni ven abych si mohla na chvili lehnout. No, a malej prodlouzil intervaly az jsem skoro odstavila :)
A hle...konecne si umim vychutnat ze mam zdrave krasne miminko a zacala jsem si ho uzivat, mam energii a chut si s nim hrat a zase vidim ruzove :) HURA!!
Jen chapu lidi s depresemi..musi to byt hrozne, cerno a clovek si rika...tohle jeste ustojim, tohle taky...a pak to proste dal uz nejde?
MNO, pokud tyhle stavy (a to je zrejme proti depresim slaby odvar) zase prijdou tak nelenim a jdu nekam k psychologovi...
P.S.:mate nekdo s timhle typem leceni zkusenost? CAroda
Jana Š
  • 
26.6.2007 18:40:10
Jsem ráda, že se už to s tím pláčem zlepšilo. Moje skoro 5 měsíční dcera má taky problémy s usínáním. Přes den spí většinou tak 2x po pul hodině. Velmi často se stane, že skoro celý den probrečí. Jako třeba dneska. Zas byla přetažená. Naštěstí v noci hezky spinká. Ale stejně je to moje zlatíčko. U prsu se vždy uklidní. Kojím co 2 hodiny. Někdy si řejne i dřív.
Haluška
25.6.2007 19:49:03
hodne deti place kvuli bolesti - nejprve brisko, potom zacnou rust zuby. Na brisko je velmi dobre noseni - dite, ktere lezi, si neumi pomoct, nosenemu diteti je brisko neustale masirovano, a problemy s nadymanim se tak resi (ale nosene dite neznamena, ze ho nosime pul hodiny denne...) Moje deti jsou taky dost ruzne, maji ruzhou povahu a temperament, ale to treti je nosene nejvic a taky place nejmin. Kdyz mu rostou zuby, je ponekud nevrlej, ale kdyz se nosi, je vcelku v pohode. Jedine kdyz nejsem v pohode ja, tak neni v pohode ani on.

Nase nejstarsi dite bylo noseno nejmin a spalo ve sve posteli oddelene od nasi a taky nejvic plakalo a place dodnes (jsou ji 4 roky). Je to velmi citliva divenka a obcas ji rozplace nejaka z meho pohledu totalni banalita. Pro ni to banalita neni. Mimochodem taky jsem ji nejproblematicteji rodila a byla jsem tehdy dost zmatena. Mnoho se od te doby ve mne zmenilo. Hlavne dneska uz (skoda, ze az dneska) vim, co dela miminko spokojenym.

Taky se pomalu vracim k praclovecimu zpusobu zivota (teda pravda, neziju v jeskyni, ale mesto je mi cim dal vic cizi).
Hanka, Anetka 5m
  • 
25.6.2007 15:07:56
Není nic krásnějšího, než probuzení vedle nádherné smějící se holčičky. Od té doby, co spí malá s námi(asi od 4 týdnů), se v noci téměř nebudí, a když, tak ne pláčem- jen zavrní, já se k ní otočím a ona se přisaje. Dělám to už automaticky bez probuzení, jen kolem šesté ji přebaluji, aby nebyla dlouho v mokrém.
Spaní s miminkem je nádhera, doporučuji!
petra (Miri, Misa)
  • 
25.6.2007 8:58:34
Piarela,
ja vubec netvrdim, ze me deti jsou "hodne". Ma dcerka byla pohodovejsi nez muj syn. Obcas se umi pekne vztekat, ale staci mi, ze se na me nekdy usmiva a prituli se ke mne.
Znam pani,ktera mela hodne placici holcicku (spala jen 20 minut denne) a ve dvou letech se stala vyrovnanou holcickou. Ta zalozila firmu na siti satku. Satek ji pomohl.


 Příspěvky 110 z 63 [Dalších 53 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.