| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mluví dítě správně?

 Příspěvky 110 z 59 [Dalších 49 >>]
  • 
3.3.2016 10:51:47
Tuhle jsem o vadách řeči četla a bylo to moc pěkně popsané a vysvětlené pro laika. Mrkněte se na stránky http://babymagazin.cz/ Je tu vše od těhotenství, miminek až po výchovu.
Hannulka
2.7.2011 23:44:28
:-) Tak to jsme na tom u nás podobně ... Malý měl teď 22měs., rozumí moc dobře, ale mluví jen mama, tata, hají, čiči (volá na kocoura)... navíc jej nebaví čtení pohádek, ani básničky, říkadla, písničky ... když na něj mluvím s tím, aby po mě opakoval, tak se vzteká - prostě se mu mluvit nechce ...
Máte někdo podobnou zkušenost? ... nápad jak ho motivovat?
Předem díky ...
Madla
  • 
13.7.2007 3:33:09
Zadne strachy. Muj syn vyrusta od malicka taky v "mezinarodnim" prostredi a vubec se to na jeho recovych schopnostech neprojevilo. Momentalne mu je sest, do skoly nechodi a aktivne pouziva cestinu, anglictinu, arabstinu, nemcinu i rustinu a momentalne se zacian ucit italsky. To ucit znamena, ze si nasel kamarady s proste s nimi komunikuje v rodnim jazyce a doma mi pak hlasi, co vsechno umi. Rozhodne jazyky nemota dohromady, kazdemu odpovida v jazyce, v jakem na nej promluvi a bez problemu prepina mezi nimi treba i v pulce vety, kdyz ji chce dokoncit pro nekoho jineho. Vyslovuje i spravne vsechny hlasky z kazdeho jazyka a nikdy nemel zadny problem se neco noveho naucit. Dodrzovala jsme ale zasadu, ze se nikdy nepreklada z jednoho jazyka do druheho, pokud necemu nerozumel, rekla jsem mu, aby si nechal slovo vysvetlil, popsat a pod. Zajimave je ze tak do cca 4,5 let nedokazal prekladat z jednoho jazyku do druheho, proste, kdyz jsem mu rekla jak je stul anglicky, tak mlcel a nevedel. Ale kdyz jsem se ho zeptala angliky, co to je, tak spravne odpovedel stul. Dnes preklada vse, co je potreba a nema s tim nejmensi problem. A take neznam jedine zdrave dite, ktere by se bez problemu nenaucilo mluvit vsemi jazyky, ktere slysi okolo sebe. Je to vec, ktera je vrozena, protoze kazdy se musi naucit minimalne ten svuj matersky a tezko rozlisi, ze tohle slovo do nej nepatri.
22.6.2007 19:35:33
no tak teda dik...hlavne aby pak nemluvil vsemi jazyky najednou,tozn.ze v jedne vete pouzije vse dohromady (tak mluvi syn od kamaradky-tam je nastesti jen cestina a nemcina.A co teprve pak ty sykavky r ř apod.)
Ja bych to nechtela ani za nic.Pokud v tom prostredi dite vyrusta,tak se holt neda nic delat.
Finis + 2011+2014
22.6.2007 7:42:51
písmeno je jen grafický záznam vyslovovaného zvuku - hlásky.

Takže dítě nemůže vyslovovat písmena, ale hlásky!

To jen na upřesnění.
Lilian
22.6.2007 2:17:03
syn měl nedávno čtyři, mluví hodně, ale neumí hlásku V zní spíš jako H
dík za rady.
na tříleté prohlídce neříkala doktorka při jeho mluvě nic a tu píšou, že to má umět, tak nevím.
R celkem zvládá, ř jak kdy.
taky logopedka
  • 
20.6.2007 23:26:48
Dobrý den,
omlouvám se za pichlavost, ale logopedické svědomí ve mně křičí, či spíše řve.
Jsem ráda, že se tu objevil článek o dětské výslovnosti, ale vidím jako zásadní a velmi důležitou chybu, že jste ve svém výčtu vývoje řeči opomněla zmínit fyziologickou iteraci. Neměla by stát ve všeobecné povědomosti hned vedle fyziologické dyslálie?! Určitě víte, jak dalekosáhlé důsledky mohou mít nevhodné reakce ze strany rodiny na další vývoj řeči.
Sama si netroufám na vlastní popularizační článek na toto téma. Věřím však, že v příštím článku maminky seznámíte i s touto problematikou.
Děkuji, Jana
taky logopedka
  • 
20.6.2007 23:16:57
Dobrý den,
omlouvám se za pichlavost, ale logopedické svědomí ve mně křičí, či spíše řve. Jsem ráda, že se tu objevil článek o dětské výslovnosti, ale vidím jako zásadní a velmi důležitou chybu, že jste ve svém výčtu vývoje řeči opomněla fyziologickou iteraci.
Když dítě v pěti letech neumí vyslovovat, většina rodičů, babiček, tet a sousedek volá po odborném zásahu logopeda. Všichni také očekávají, obvykle správně, že problém s výslovností bude brzy odstraněn.
taky logopedka
  • 
20.6.2007 23:16:56
Dobrý den,
omlouvám se za pichlavost, ale logopedické svědomí ve mně křičí, či spíše řve. Jsem ráda, že se tu objevil článek o dětské výslovnosti, ale vidím jako zásadní a velmi důležitou chybu, že jste ve svém výčtu vývoje řeči opomněla fyziologickou iteraci.
Když dítě v pěti letech neumí vyslovovat, většina rodičů, babiček, tet a sousedek volá po odborném zásahu logopeda. Všichni také očekávají, obvykle správně, že problém s výslovností bude brzy odstraněn.
Marcela
  • 
19.6.2007 14:37:11
A taky jsme dělali "koníka" jazykem. to taky pomáhá. A potom zkusit lalala, jestli se to podaří.
 Příspěvky 110 z 59 [Dalších 49 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.