| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jedna smutná rodina a dvě špatné možnosti volby

 Příspěvky 110 z 195 [Dalších 185 >>]
ivuška22
13.5.2008 13:24:15
Myslím, že vím, jak se cítíte. Jsem také holka z Čech, která se přestěhovala za klukem z Moravy.......a příliš to neklape. Já mám ale malou holčičku a ještě doufám.
Párkrát jsem už také uvažovala, co bych dělala kdyby... Vy už máte velké děti a budete je trhat z jejich prostředí, kde vyrůstaly, měly kamarády.... Na druhou stranu byste se přestěhovali do prostředí, kde jste byla šťastná vy a kde mají šanci být šťastné i Vaše děti...Zkoušela jste si o tom promluvit s Vaší rodinou v Čechách? Podpoří Vás v tom? Je snadné začínat sama (a mladá) někde jinde. Jak stárneme - zrajeme, začínáme vidět rizika a máme tíhu odpovědnosti za druhé. Budete muset převzít na sebe zodpovědnost i za manžela - otce (no, myslím, že už stejně máte).
Já se přiznám, já jsem srab. Já bych to nedokázala. Vám přeji hodně síli a pevné nervy, abyste to zvládla. Moc Vám fandím. Není to snadné sbalit svůj život do pár tašek,kufrů a vrátit se domů. Čas ale letí.Máte šanci na další lásku, Váš muž si také může najít jinou. Dejte si ale šanci nebýt již sama. Mít kolem sebe svoji rodinu... Děti budou šťastné, když budete šťastná vy... Nikde není záruka... Udělejte to, na co se cítíte... pak si nebudete nic vyčítat. Držím Vám palce...
katka
  • 
11.9.2007 16:58:05
můj názor z vlastní zkušenosti, pokud jsou rodiče v pohodě jsou iděti. takže doporučuji variantu vrátit se ke své bývalé rodině a je jen na manželovi jak často bude vídat děti. Všichni chlapi jsou egocentičtí a blbci. To je můj názor a přeji hodně štěstí.
douce
  • 
7.4.2007 15:47:45
No prekonavat v Bibli Te asi hned tak nekdo nebude chtit, nakonec k cemu taky ? Mozna, ze rozumnejsim resenim by bylo divat se dopredu a v podminkach soucasne doby, nez se vracet k legendam Bible...vazne to nekomu pomuze premyslet o tom, jestli se ridi tim co kdy kdo v davne histori udajne rekl, proc, za jakych podminek a jake to melo nasledky...?
Jestli se mi neco zamlouva na Ceskem narode, pak je to to, ze se lide ( promin, je to statisticky dolozeno ) spolehaji ve vetsine pripadech na svuj rozum a usudek a ne na dogmata te ktere viry...
first
  • 
7.4.2007 15:37:02
KRINDY PINDY.............
Co takhle opirat se o vlastni, osobni nazor, citeni ci zkusenost....???
4.4.2007 11:57:11
Ráchel, něco si o vzniku Bible přečti. All mighty má v podstatě pravdu. Pokud tě to opravdu zajímá, tak si to můžeš přečíst třeba tady.
http://www.sweb.cz/rp33/uvahy_o_krestanstvi/hisbib.html
Bible je plná chyb a nepřesností. Navíc proč jsou v Bibli jen čtyři evangelia???? Původně jich totiž bylo víc. Kdo o tom rozhodl??? Člověk, jak si můžeš v článku přečíst. Taková je pravda.
rampepurda
  • 
1.4.2007 23:26:23
Lucie, bravo! Velmi trefná odpověď "starostovu synovi Chytrolínovi" Jaroslavovi. Jarda se tentokrát nějak upsal, protože zmotal IQ s úplně jinými záležitostmi a ukázal, že vlastně vůbec neví, co to IQ je a jak a v čem může nebo nemůže IQ ovlivňovat náš život. Partnerské neshody a jejich řešení s tím opravdu nesouvisí...
A taky se domnívám, že slaboch není ten, který se snaží nepříjemnou situaci vyřešit co nejlépe a shání názory i jiných lidí, aby se mohl dobře (v rámci možností) rozhodnout. V unáhlenosti a ukvapenosti nebo v nedomyšleném útěku odvahu a statečnost nehledejme.
Ludmila
  • 
1.4.2007 14:25:10
Držím ti hodně palce!!! Možná bych viděla řešení číslo 3. Domluv se s manželem a zajděte do manželské poradny, či k psychologovi. Neočekávej předem, že se vše vyřeší jedním sezením. Neočekávej, že to na sto procent pomůže. Ale kvůli dětem i vám dvou, je myslím tohle řešení zodpovědné, než uděláte ten poslední krok - a tím je rozvod.
Možná se mi to zdá, ale z tvého příspěvku tak nějak cítím stále jistou náklonost ke svému muži a také to, že bys byla ochotná, vše vrátit zpět? Nechci shazovat tvé pocity, ale kdyby tady napsal tvůj muž, byl by to z jeho pohledu jistě jiný příběh. Znáš ten příběh? V tom by vám mohla pomoci ta poradna. Možná nakonec zjistíš, že třeba necítil tvou oporu, cítil se do něčeho tlačen, nechápán a tak došlo k odcizení... Možností je spousta. Pokud nejste schopni si sednout a vše bez emocí vyříkat sami, zajděte do poradny. Kvůli dětem to za to stojí. Zkuste ještě naposled dát do toho všechno, co jste schopni! Jsou tady děti, které vás milují oba dva!!!
Je tady také možnost, že se rozvedete. Pokud tvůj návrat do Čech není "útěkem",ale vyváženým rozhodnutím, proč ne? Ale také ti tam hned nebude "do zpěvu" a projdeš si těžkým obdobím! Jak ty, tak hlavně tvé děti! Nebude hned z tebe maminka vyrovnaná a usměvavá.
Oba máte naději, že si najdete dalšího partnera - další zkouška pro děti. Ty budeš usměvavá, milující, tvůj muž bude vysílat děti do školy připravené a čisté, protože bude mít oporu ve své další ženě. Všichni dohromady budete mít seriózní, pohodový vztah - vždyť jde o štěstí a pohodu vašich dětí,že? Ale to teprve může přijít. Nejprve zkuste manželství ZACHRÁNIT. Ať později nelitujete, že jste to vzdali tak rychle!
Já sama jsem rozvedená, mám dcerku z manželství a teď mám přítele se kterým mám chlapečka. Bývalý manžel zatím nemá další ženu, vždy to byly jen pokusy, které nějak nevyšly. A všichni tři dospělí máme pěkný, kamarádský vztah - občas si někam s dětmi zajdeme, něco spolu oslavíme atd.
Co se týče Bible. Ač jsem v sobě asi před rokem našla víru v Boha, Bibli ještě úplně nerozumím. Nechodím do kostela, modlím se doma. A nestydím se za to, neboť je podle mne důležitější víra, která je v srdci, a ne ta která se dává na odiv a není třeba upřímná. Můj spolužák na školním srazu řekl, že se stal věřící, chodí do kostela a věří, že vše co provede mu bude odpuštěno!!!!
Podle mne, ať už je nebo není člověk věřící, ať už věří v cokoliv, ať už chodí do kostela, či ne... měl by mít hlavně čisté a otevřené srdce!!! Ne se řídit dogmaty, ale svým srdcem a myslet na dobro všech zúčastněných. Jistě odpuštěno ti bude, ale raději se řídím tí,to: co nechceš, aby ostatní činili tobě, nečiň sama druhým. Jistěže chybu člověk udělat může, ikdyž se snažil sebevíc ji neudělat. Ale důležitý je čistý úmysl a uvědomění si své chyby a poučení se z ní.
Ať už tedy bude tvé rozhodnutí jakékoliv, věřím že ho uděláš uvědoměle, s čistým svědomím. A pokud se rozhodneš se rozvést, a najdeš si jiného přítele, přeji ti, aby ses poučila z chyb předchozích a čekalo tebe i tvé děti mnoho štěstí!!!
Promulivt na rovinu by sis však se svým manželem měla tak i tak, abys pochopila, kdeže vlastně ta chyba nastala.
Hodně štěstí!!!
Ludmila
  • 
1.4.2007 14:24:53
Držím ti hodně palce!!! Možná bych viděla řešení číslo 3. Domluv se s manželem a zajděte do manželské poradny, či k psychologovi. Neočekávej předem, že se vše vyřeší jedním sezením. Neočekávej, že to na sto procent pomůže. Ale kvůli dětem i vám dvou, je myslím tohle řešení zodpovědné, než uděláte ten poslední krok - a tím je rozvod.
Možná se mi to zdá, ale z tvého příspěvku tak nějak cítím stále jistou náklonost ke svému muži a také to, že bys byla ochotná, vše vrátit zpět? Nechci shazovat tvé pocity, ale kdyby tady napsal tvůj muž, byl by to z jeho pohledu jistě jiný příběh. Znáš ten příběh? V tom by vám mohla pomoci ta poradna. Možná nakonec zjistíš, že třeba necítil tvou oporu, cítil se do něčeho tlačen, nechápán a tak došlo k odcizení... Možností je spousta. Pokud nejste schopni si sednout a vše bez emocí vyříkat sami, zajděte do poradny. Kvůli dětem to za to stojí. Zkuste ještě naposled dát do toho všechno, co jste schopni! Jsou tady děti, které vás milují oba dva!!!
Je tady také možnost, že se rozvedete. Pokud tvůj návrat do Čech není "útěkem",ale vyváženým rozhodnutím, proč ne? Ale také ti tam hned nebude "do zpěvu" a projdeš si těžkým obdobím! Jak ty, tak hlavně tvé děti! Nebude hned z tebe maminka vyrovnaná a usměvavá.
Oba máte naději, že si najdete dalšího partnera - další zkouška pro děti. Ty budeš usměvavá, milující, tvůj muž bude vysílat děti do školy připravené a čisté, protože bude mít oporu ve své další ženě. Všichni dohromady budete mít seriózní, pohodový vztah - vždyť jde o štěstí a pohodu vašich dětí,že? Ale to teprve může přijít. Nejprve zkuste manželství ZACHRÁNIT. Ať později nelitujete, že jste to vzdali tak rychle!
Já sama jsem rozvedená, mám dcerku z manželství a teď mám přítele se kterým mám chlapečka. Bývalý manžel zatím nemá další ženu, vždy to byly jen pokusy, které nějak nevyšly. A všichni tři dospělí máme pěkný, kamarádský vztah - občas si někam s dětmi zajdeme, něco spolu oslavíme atd.
Co se týče Bible. Ač jsem v sobě asi před rokem našla víru v Boha, Bibli ještě úplně nerozumím. Nechodím do kostela, modlím se doma. A nestydím se za to, neboť je podle mne důležitější víra, která je v srdci, a ne ta která se dává na odiv a není třeba upřímná. Můj spolužák na školním srazu řekl, že se stal věřící, chodí do kostela a věří, že vše co provede mu bude odpuštěno!!!!
Podle mne, ať už je nebo není člověk věřící, ať už věří v cokoliv, ať už chodí do kostela, či ne... měl by mít hlavně čisté a otevřené srdce!!! Ne se řídit dogmaty, ale svým srdcem a myslet na dobro všech zúčastněných. Jistě odpuštěno ti bude, ale raději se řídím tí,to: co nechceš, aby ostatní činili tobě, nečiň sama druhým. Jistěže chybu člověk udělat může, ikdyž se snažil sebevíc ji neudělat. Ale důležitý je čistý úmysl a uvědomění si své chyby a poučení se z ní.
Ať už tedy bude tvé rozhodnutí jakékoliv, věřím že ho uděláš uvědoměle, s čistým svědomím. A pokud se rozhodneš se rozvést, a najdeš si jiného přítele, přeji ti, aby ses poučila z chyb předchozích a čekalo tebe i tvé děti mnoho štěstí!!!
Promulivt na rovinu by sis však se svým manželem měla tak i tak, abys pochopila, kdeže vlastně ta chyba nastala.
Hodně štěstí!!!
Ludmila
  • 
1.4.2007 14:08:02
Držím ti hodně palce!!! Možná bych viděla řešení číslo 3. Domluv se s manželem a zajděte do manželské poradny, či k psychologovi. Neočekávej předem, že se vše vyřeší jedním sezením. Neočekávej, že to na sto procent pomůže. Ale kvůli dětem i vám dvou, je myslím tohle řešení zodpovědné, než uděláte ten poslední krok - a tím je rozvod.
Možná se mi to zdá, ale z tvého příspěvku tak nějak cítím stále jistou náklonost ke svému muži a také to, že bys byla ochotná, vše vrátit zpět? Nechci shazovat tvé pocity, ale kdyby tady napsal tvůj muž, byl by to z jeho pohledu jistě jiný příběh. Znáš ten příběh? V tom by vám mohla pomoci ta poradna. Možná nakonec zjistíš, že třeba necítil tvou oporu, cítil se do něčeho tlačen, nechápán a tak došlo k odcizení... Možností je spousta. Pokud nejste schopni si sednout a vše bez emocí vyříkat sami, zajděte do poradny. Kvůli dětem to za to stojí. Zkuste ještě naposled dát do toho všechno, co jste schopni! Jsou tady děti, které vás milují oba dva!!!
Je tady také možnost, že se rozvedete. Pokud tvůj návrat do Čech není "útěkem",ale vyváženým rozhodnutím, proč ne? Ale také ti tam hned nebude "do zpěvu" a projdeš si těžkým obdobím! Jak ty, tak hlavně tvé děti! Nebude hned z tebe maminka vyrovnaná a usměvavá.
Oba máte naději, že si najdete dalšího partnera - další zkouška pro děti. Ty budeš usměvavá, milující, tvůj muž bude vysílat děti do školy připravené a čisté, protože bude mít oporu ve své další ženě. Všichni dohromady budete mít seriózní, pohodový vztah - vždyť jde o štěstí a pohodu vašich dětí,že? Ale to teprve může přijít. Nejprve zkuste manželství ZACHRÁNIT. Ať později nelitujete, že jste to vzdali tak rychle!
Já sama jsem rozvedená, mám dcerku z manželství a teď mám přítele se kterým mám chlapečka. Bývalý manžel zatím nemá další ženu, vždy to byly jen pokusy, které nějak nevyšly. A všichni tři dospělí máme pěkný, kamarádský vztah - občas si někam s dětmi zajdeme, něco spolu oslavíme atd.
Co se týče Bible. Ač jsem v sobě asi před rokem našla víru v Boha, Bibli ještě úplně nerozumím. Nechodím do kostela, modlím se doma. A nestydím se za to, neboť je podle mne důležitější víra, která je v srdci, a ne ta která se dává na odiv a není třeba upřímná. Můj spolužák na školním srazu řekl, že se stal věřící, chodí do kostela a věří, že vše co provede mu bude odpuštěno!!!!
Podle mne, ať už je nebo není člověk věřící, ať už věří v cokoliv, ať už chodí do kostela, či ne... měl by mít hlavně čisté a otevřené srdce!!! Ne se řídit dogmaty, ale svým srdcem a myslet na dobro všech zúčastněných. Jistě odpuštěno ti bude, ale raději se řídím tí,to: co nechceš, aby ostatní činili tobě, nečiň sama druhým. Jistěže chybu člověk udělat může, ikdyž se snažil sebevíc ji neudělat. Ale důležitý je čistý úmysl a uvědomění si své chyby a poučení se z ní.
Ať už tedy bude tvé rozhodnutí jakékoliv, věřím že ho uděláš uvědoměle, s čistým svědomím. A pokud se rozhodneš se rozvést, a najdeš si jiného přítele, přeji ti, aby ses poučila z chyb předchozích a čekalo tebe i tvé děti mnoho štěstí!!!
Promulivt na rovinu by sis však se svým manželem měla tak i tak, abys pochopila, kdeže vlastně ta chyba nastala.
Hodně štěstí!!!
Allmighty
  • 
30.3.2007 12:18:18
Jo, buddhismus je mi taky docela sympatický. Ale jak který. V mnoha zemích zdegeneroval na pouhé modlářství a ani ten tibetský se mi kdovíjak nelíbí. Buddhismus je asi nejukázkovější případ toho, jak dokážou lidé zkreslit a shodit i ty nejlepší myšlenky. Na rozdíl třeba od křesťanství neobsahuje buddhismus v podstatě nic negativního. Jeho základem je soucit, odstranění utrpení a individualismus. Přesto je i buddhismus často dokonale "stádní".

(Pořád mám blbý pocit, že se tohle fórum vydalo úplně jiným směrem, než bylo téma úvodního článku, ale takový už je asi život. Nicméně se autorce tímto omlouvám...)
 Příspěvky 110 z 195 [Dalších 185 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.