| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Život s epilepsií

 Příspěvky 110 z 80 [Dalších 70 >>]
  • 
15.10.2011 12:58:12
Dobrý den! Váš příběh je velmi zajímavý. Měla bych na Vás prosbu. Připravuji bakalářskou práci na téma epilepsie v těhotenství a byla bych moc ráda, kdybyste mi věnovala chvilku času na zodpovězení několika otázek, které by byly anomnymně zpracovány pro účely bakalářské práce. Moc Vám děkuji s pozdravem Veronika ( veronikakilianova@seznam.cz) prosím o kontaktování na uvedený email. děkuji
  • 
15.10.2011 12:46:52
Dobrý den! Prosím o pomoc. Četla jsem Váš příspěvek, že jste epileptička. Byla byste ochotná zodpovědět mi pár otázek týkajících se epilepsie v těhotenství? Vše je anomnymně zpracováno a bylo by to použito pouze k výzkumným účelům mé bakalářské práce, studuji porodní asistentku. Předem moc děkuji za ochotu. Prosím odepište mi na email: veronikakilianova@seznam.cz mnohokrát děkuji s pozdravem Veronika
  • 
15.10.2011 12:46:04
Dobrý den! Prosím o pomoc. Četla jsem Váš příspěvek, že jste epileptička. Byla byste ochotná zodpovědět mi pár otázek týkajících se epilepsie v těhotenství? Vše je anomnymně zpracováno a bylo by to použito pouze k výzkumným účelům mé bakalářské práce, studuji porodní asistentku. Předem moc děkuji za ochotu. Prosím odepište mi na email: veronikakilianova@seznam.cz mnohokrát děkuji s pozdravem Veronika
  • 
15.10.2011 12:44:32
Dobrý den! Prosím o pomoc. Četla jsem Váš příspěvek, že jste epileptička, která má již 2 děti. Byla byste ochotná zodpovědět mi pár otázek týkajících se epilepsie v těhotenství? Vše je anomnymně zpracováno a bylo by to použito pouze k výzkumným účelům mé bakalářské práce, studuji porodní asistentku. Předem moc děkuji za ochotu. Prosím odepište mi na email: veronikakilianova@seznam.cz mnohokrát děkuji s pozdravem Veronika
  • 
15.10.2011 12:43:36
Dobrý den! Prosím o pomoc. Četla jsem Váš příspěvek, že jste epileptička. Byla byste ochotná zodpovědět mi pár otázek týkajících se epilepsie v těhotenství? Vše je anomnymně zpracováno a bylo by to použito pouze k výzkumným účelům mé bakalářské práce, studuji porodní asistentku. Předem moc děkuji za ochotu. Prosím odepište mi na email: veronikakilianova@seznam.cz mnohokrát děkuji s pozdravem Veronika
  • 
15.10.2011 12:41:55
Dobrý den! Prosím o pomoc. Četla jsem Váš příspěvek, že jste epileptička, která má již 2 děti. Byla byste ochotná zodpovědět mi pár otázek týkajících se epilepsie v těhotenství? Vše je anomnymně zpracováno a bylo by to použito pouze k výzkumným účelům mé bakalářské práce, studuji porodní asistentku. Předem moc děkuji za ochotu. Prosím odepište mi na email: veronikakilianova@seznam.cz mnohokrát děkuji s pozdravem Veronika
22.2.2011 18:07:56
Dobrý den.Čtu tady o epilepsii vaší dcery.Já mám 9měsíčního syna,který nikdy neměl žádné zdravotní problémy a na štědrý den dostal jakýsi pro nás hodně dramaticky vypadající záchvat.Skončil na ARU,protože mu z nějakého důvodu propíchli plíci.Po třech dnech nás dali na neurologii kde mu udělali eeg,sono mozku.ekg a sono srdce a řekli že je zdraví a poslali nás domů.Za tři týdny jsme měli další záchvat,který ale vypADAL ÚPLNĚ JINAK NEŽ TEN PRVNÍ,SKONČILI JSME NA jipce a za pár dní nás po stejných vyšetření zase poslali domů,že je zdravý.Za dva dny na to měl další záchvat a k tomu rotaviry,které si přivezl z nemocnici,takže jsme putovali opět na jip,kde nás už neviděli moc rádi,jakoby jsme si to asi celé vymýšleli.Za devět dní,ještě ležel na jipce,dostal další záchvat a to už se začalo něco dít.Doktoři si asi řekli,že jmse si to tedy asi nevimysleli..no hurááá..Dali ho na neurologii,kde ho moc nechtěli,že ho prý neuhlídají,když nemají neurojipku.Tak si ho přehazovali jako horký brambor.Ale pořád nám tvrdili,že to epi není,že má každý záchvat jiný.Udělali mu ještě lumbálku,protože měl klíště a taky rezonanci a asi deset eeg a noční eeg a nic.Nakonec dostal další záchvat přímo na neurologii ale nebil napojen na eeg a řekli,že to je asi epilepsie a nasadili mu antiepileptika a dali nám ho domů.Teď u něho sedíme,koukáme a čekáme co bude.Pokud léky nezaberou chtěli by jsme jet do Prahy,ale Brno nás tam nechce poslat a bojíme se tam jet jen tak.Držím vám moc,moc palce aby to ta vaše malá bojovnice všechno zvládla....nezbívá nám nic jiného než věřit...Kdyby jste si chtěla popovídat můj mail je Zdenicka.Zachovalova@seznam.cz
19.2.2011 1:27:15
Mám dcerku Aničku, tři a půl roku. Narodila se s komplikovanou extrémní srdeční vadou a čtvrtý ded svého života už musela na první operaci. Šestý den po operaci, naštěstí ještě v nemocnici nastaly komplikace, již po několikáté, tentokrát však s celkovou zástavou a to před mýma očima. Nevím, jak dlouho byla v hypoxii, ale lékaři tvrdili, že to v žádném případě nebude mít vliv na její další růst a vývoj. Ještě týž večer, vlastně noc se podrobila další operaci. Domů nás pustili asi po 10 dnech. To bylo koncem srpna 2007 v Motole. O srdeční vadě jsem věděla již v těhotenství a do Motola jsem jezdila od 23.týdne na vyšetření a sledování, takže se Anička narodila tam, přesto, že bydlíme kousek od Hradce Králové. V říjnu jsme se musely do Motola vrátit, Áně se zanítila jedna sternální klička, drátek, kterým jí stáhli hrudní kost po operaci, aby dobře srostla.
Od našeho prvního návratu z nemocnice jsem na ní občas pozorovala jakoby prohýbání celého tělíčka do luku, buď vpravo či vlevo a současně stočení očí na druhou stranu. Pokaždé, když jsem to svěřila kardioložce, řekla mi, že se děti samy různě polohují a že jsem zbytečně "vyhoukaná". Dokonce mi ani nikdo nedoporučil monitor dechu, či chůvu. Prý se tím spousta maminek stresuje víc, než bez těchto pomůcek.
Při naší říjnové hospitalizaci v Motole se tyto stavy objevily asi čtvrtou noc. Bylo mi trapně otravovat sestru, dělat rozruch a budit maminku s holčičkou, co s námi byly na pokoji, ale stav, kdy se objevovaly tyto krátké křeče trval přes hodinu a za tu dobu jich měla kolem 40. Ráno jsem to přeci jen řekla lékařce při vizitě, ta objednala neurologa. Bylo to v sobotu a na neurologovi bylo vidět, že je nevyspalý a nevrlý. Po krátkém vyšetření mi řekl, ať si dobře rozmyslím, co jsem viděla, ale na epi záchvat že to bylo moc dlouhé a vůbec, epi je na dlouhou trať, bla,bla,bla.Byla jsem vyděšená a už jsem si vůbec nebyla ničím jistá. Od narození jsem se bála o Aniččin život a i dyž jsem cítila a věděla, že to nejsou normální stavy, neuměla jsem si s takovým jednáním doktorů poradit.
V polovině října jsme byly opět doma, záchvatky se občas (tak jednou za 3-4 dny) zopakovaly, někdy po nich zvracela. Jednorázově a prudce, vždycky po nich normálně jedla, ale zůstala jí několik hodin hlavička stočená na stranu záchvatu. 8.listopadu se křeče a zvracení objevily v takové míře, že jsem Aničku odvezla do Hradce do Fakultky na pohotovost a tam teprve sestra, která to na ambulanci viděla, řekla sloužící lékařce, že to byl epi záchvat. Vlastně ona to viděla a popsala jako první zdravotník, vyděšené matky se berou s rezervou...Od té doby se léčíme na epilepsii, vystřídaly jsme různé léky, i Rivotril, stále se nedaří záchvaty zkompenzovat. Čím je Áňa starší, tím jsou záchvatky dramatičtější a často i těžší. Hned v počátku záchvatu začíná zvracet a to jí v podstatě přímo ohrožuje na životě, někdy se stane, že zvratky vdechne a musím je odsát. Není očkovaná, nesmí do kolektivu, vzhledem k náhradě, kterou má na srdíčku,ji ohrožuje každá infekce. Je to boj, ale s epi jezdíme od jejích osmi měsíců na dětskou neurologii do Krče, domluvila nám to tam naše dětská, všichni říkají, že tam je to evropská špička, co se týče lékřů. V Motole mají asi lepší vybavení (videoeeg) a větší prestiž, ale co je víc...? Pokud by jste měla zájem o všem si popovídat, jako že já jo, můj telefon je:495 426 465, nebo 605 240 467. Mějte se a držím palce. Andrea
9.2.2011 22:05:10
Dobrý den.Právě jsem se zaregistrivala.Mohl by jste mě někdo poradit?
Mám dceru 22 měsícu.V roce se nám začala klepat,byli jsme hospital.v Brně udělali nám jedno EEG dostali jsme tam virozu a i přesto že nám vystřelovala jedna ruka a noha nás poslali dom.S tím že to jsou její osobní projevy.
Naša lékařka nám řekla že máme asi febrilní křeče.
V říjnu jsme dostali 5 Grandmal jak nám později zdělili skončili jsme na JIP na přístrojích nasadili rivotril.Udělali nám lumbální punkci,EEG ve spánku dopoledním,magnetickou rezonanci.Vše máme negativní a i EEG máme bez příznaků epilepsie.
Na rivotril velmi šptně reagovala byla velmi podrážděná,zlá,kousala,zahleněná,pustili nás dom.
Doma se nám rozbíhala proti zdi mlátila hlavou o zeď,o stůl, všechny nás pokousala.
Šli jsme opět do nemocnice.Jenže po 4 týdnech strávených ve špitále šíleně řádila.Změnili nám léky na kepru a poslali nás dom.
Po 14 dnech nám došla lékař.zpráva kde jsme si přečetli že máme epilepsii.Nikdo nám k tomu nic neřekl,vše sem si musela vyčíst na netu atd.Až nyní jsem zjistila že záchvaty jsou často v noci.
Zpětně jsme si s mužem uvědomili že už cca od 10měsíce malá v noci plakala a klepala se postýlka,jenže jsme to přikládali tomu že plače tudíž se klepala také postýlka.
Nyní jsme natom tak,že přes den na ni nic nepozorujem občas se nám zdá že se zahledí ale v noci se otřásá cca tak než napočítám do 5 a někdy dost plače,ráno je unavená a dlouho ji trvá než se nahodí.Zjistili jsme že je lepší vstávat ve stejnou dobu.
Nikdo s náma nic nedělá,můžete mě prosím poradit co a jak kdo máte zkušenosti?Četli jsme šlánky o Motole.Přemýšlíme to zkusit tam.Prosím poraďte.Děkuji
10.7.2009 12:42:15
ahoj...mam dvě děti , 9 let a 2 roky..U mladšího se záchvat poprvé objevil kolem roku,byla jsem v šoku a nevěděla co dělat ,malej se vztekal a já ho pokárala a lehce plácla přez plínku,okamžitě omdlel ,nedýchal,oči v sloup..no děs...po probrní které mi připadalo dlouhé a já nevěděla co v tu chvíly dělat sem volala doktorovi a ten ho pak ,když sem k němu dorazila ,řekl ,že některé děti mají nízký práh bolestivosti a ,že to nic není .jedině ,kdyby se to častěji opakovalo..po měsíci se to opakovalo,malej zakopl a spadl ..zase omdlel a to samé ..doktor mě ujištoval ,že hold sou náké děti hold náchylný na bolest ....když se mi toto stalo 2 x v dětskem centru ,trvala sem na vyšetření u neurologa ..ted sme se dozvěděli vysledky eeg..má slabou epilepsii ..v srpnu jdeme pro léky..v rodině to u nas nikdo nemá...... moji rodiče by nepodávali léky a nechali by to ...doktor na neurologii ma totoiž pověst ,že léčí i to co se nemusí ,a hlavně má děsné jednání,bohužel jiný neurolog tu není...tak po přečtěni vašich příspěvku sem v šoku ,že bez léčení by to mohlo byt i snad horší..děkuji ta vaše články.
 Příspěvky 110 z 80 [Dalších 70 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.