| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Je čas na očkování proti klíšťové encefalitidě!

 Příspěvky 110 z 10 
Monika Sajf
20.4.2015 14:15:56
Ahoj všichni,

chtěla jsem se poradit ohledně očkování proti klíšťové encefalitidě. Nedávno jsem četla příběh, kde slečna po klíšťové encefalitidě oslepla. Dost mě to vyděsilo, jelikož se nejedná o první případ, na který jsem náhodou narazila. Já osobně očkovaná jsem, ale chtěla bych nechat i syna. Můj manžel je proti, protože zastává názor, že když on nikdy nic nechytil, nechytí syn taky. Já ovšem vím, že je to hloupost. Poradíte mi, jak manžela přesvědčit?

Děkuji za pomoct!

Monča:-)
Zuzka Kudělová, 1 miminko
13.5.2010 20:04:23
Dobrý den
chtěla jsem se zeptat zda je dobré očkovat souběžně (v ten samý den) první 3. měsíční kombinované očkování s Prevenarem 13. Zdá se mi to nějak moc na malé miminko. Děkuji moc za vaše názory
Zuzka
Zuzka Kudělová, 1 miminko
13.5.2010 20:03:32
Dobrý den
chtěla jsem se zeptat zda je dobré očkovat souběžně (v ten samý den) první 3. měsíční kombinované očkování s Prevenarem 13. Zdá se mi to nějak moc na malé miminko. Děkuji moc za vaše názory
Zuzka
Zuzka Kudělová, 1 miminko
13.5.2010 19:50:10
Dobrý den
chtěla jsem se zeptat zda je dobré očkovat souběžně (v ten samý den) první 3. měsíční kombinované očkování s Prevenarem 13. Zdá se mi to nějak moc na malé miminko. Děkuji moc za vaše názory
Zuzka
Lenka
  • 
27.4.2007 0:17:18
ahoj,
prave jsem precetla Tvuj prispevek,
zitra mame ockovani proti klistatum, prvni injekci,
jsem vysoce rizikova oblast s klistaty ale mam dilema
zda-li mam dceru i presto nechat ockovat, lekar tak
sice rozhodl sam, ale presto vaham, dceri bude za 14 dni
rok a pul a nepohrdla bych radou, kam se mam obratit pro
odbornou radu.

diky
Lenka
mamca
  • 
14.4.2006 15:36:40
Proti borelióze zatím není dostupná vakcína a šance na její úspěšnou léčbu je závislá na rychlé diagnóze. Protilátky v krvi se prokážou nejdřív za tři týdny, ale je možné vyšetřit klíště a zjistit tak riziko infekce a případně zahájit preventivní léčbu. Klíšťata na vyšetření přijímají v českobudějovické laborce- informace jsou na stránce www.kliste.cz.
Petra,dcery 9 a 2 roky
  • 
13.2.2006 13:04:14
Já jsem očkování proti klíšťatům neustále odkládala až má starší dcera skončila v nemocnici s podezřením na encefalitidu.Nakonec to byla "jen" borelióza,proti které stejně očkování není,ale ten strach,její i můj,vám nikomu nepřeji.Ted bych očkování neodložila ani o den,ale starší dcera nesmí být zatím kvůli nemoci očkována a ta mladší je na očkování ještě malá.
  • 
19.11.2004 11:08:00
S Vaším článkem nejsem až tak spokojená, chybí mi tady odstavec, ve kterém by se psalo, jestli je očkování proti klíšťové encefalitidě živá vakcína, nebo mrtvá. Mám dvouletou dcerku, která má od narození protilátky proti hepatitidě C, proto ji nemůžu očkovat živými vakcínami. Jsme však z jihu čech, kde je klíšťat spousty, a tak mám strach o její zdraví a ráda bych ji proti nim nechala očkovat. Prosím, poraďte mi, zda toto očkování je vhodné, či nikoli.

Děkuji s Pozdravem Monika KOutná
  • 
19.11.2004 11:07:50
S Vaším článkem nejsem až tak spokojená, chybí mi tady odstavec, ve kterém by se psalo, jestli je očkování proti klíšťové encefalitidě živá vakcína, nebo mrtvá. Mám dvouletou dcerku, která má od narození protilátky proti hepatitidě C, proto ji nemůžu očkovat živými vakcínami. Jsme však z jihu čech, kde je klíšťat spousty, a tak mám strach o její zdraví a ráda bych ji proti nim nechala očkovat. Prosím, poraďte mi, zda toto očkování je vhodné, či nikoli.

Děkuji s Pozdravem Monika KOutná
  • 

22.2.2000 7:22:11
Rozhodně doporučuji! Najeli jsme na první očkovací dávku hned tehdy, jak se v ČR objevila (je to už asi 6 let). Tehdy jsme kvůli tomu přešli k pojišťovně Garant, která měla velmi velkorysé příspěvky na různé akce (díky tomu zřejmě brzy zkrachovala, nicméně nám zaplatila všechny 3 dávky). Po třech letech jsem zaplatila téměř 800 korun za další přeočkování, nicméně naše současná pojišťovna (OZP) mi částku zpětně proplatila. I kdyby tomu tak nebylo, rozhodně si myslím, že pro klid duše se částka 400 korun na jedno dítě jednou za 3 roky vyplatí. Samozřejmě nevím, co by se s dětmi dělo bez očkování, ale radši to vědět nechci. Reakce neměly nikdy žádné, akorát se jim nelíbilo bodání do ramene, což ovšem při posledním přeočkování náš pan doktor vyslyšel a lupnul jim pigáro do zadku (je to primář dětského oddělení v Krči, takže asi věděl, proč to dělá). Takže, maminky, pokud se bojíte, rozhodně není proč a vyrazte na očkování co nejdřív! První dávku musíte absolvovat nejlépe do konce února. Držím mrňousům palečky, ať to moc nebolí.
 Příspěvky 110 z 10 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.