| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pár organizačních triků pro zaneprázdněné matky

 Příspěvky 110 z 121 [Dalších 111 >>]
12.12.2012 12:00:07
Dobrý den, toto je článeček, který někomu může být částečnou inspirací, ale hlavně nás chtěl trošku zklidnit a přesvěčit o tom, že to můžeme zvládnout. Kde je realita, je ale úplně jiná otázka... U mě to na chvilku zabralo ~:-D a získala jsem zde i malou radu. Děkuji...
Radka
  • 
12.12.2006 15:49:26
Romatika k podělání :-D)))
11.12.2006 22:30:58
Kubu jsme vždycky jedli jak k obědu, tak k večeři. Já jsem ten zvyk přenesla i do našeho manželství. K večeři máme 4 chody - rybí polévku, kubu, kapra načerno (příprava tedy jen jeden den, zato vařený 7 hodin) a až odlehne, tak ten novodobější smažený kapr a salát. První tři chody připravuji já, případně manžel hlídá tu rybu načerno, když jsem ještě v práci a smaženého kapra a salát zase dělá manžel. Bramborový salát já neumím ;o)) a umět ani nevyžaduji.
Lavanda
11.12.2006 15:14:30
Ale abych manžela nepřechválila, on mi normálně ujídá syrové těsto! Už s tím prostě musím počítat - prostě toho těsta vždycky vyrobím o něco víc a hledím, aby dlouho neleželo v lednici, protože ho kvapem ubývá...
Lavanda
11.12.2006 13:54:31
To je naprosto přesné, až na toho manžela, můj je zlatíčko, noviny nečte, rum nepije a obsluhu nepotřebuje, ale jinak to sedí.
11.12.2006 13:34:40
Tohle mi přišlo mailm.Možná už to znáte,ale sem se to hodí :-D.




Recept na vánoční cukroví

Pusť troubu.

Ukliď z linky umatlané skleničky, lego a papírky od bonbonů.
Připrav mísu a suroviny. Vylouskej ořechy, odměř mouku a cukr.
Vyndej z mouky puzzle.
Odežeň děti a umyj z nich mouku.
Vezmi vejce.
Podej manželovi pivo.
Vrať se, odežeň děti, vezmi hadr a utři rozbitá vejce. Vezmi jiná vejce a vyklepni je do mísy. Zvedni telefon.
Odežeň děti, zameť střepy z mísy, vytři podlahu.
Vezmi jinou mísu. Zadělej nové těsto.
Najdi rum. Odejmi rum manželovi.
Odežeň děti a umyj z nich rozpatlané kousky těsta.
Plech vytři tukem.
Podej manželovi tlačenku.
Vrať se, sundej z plechu ořechové skořápky.
Podej manželovi noviny.
Vrať se, odežeň kočku dojídající zbytky těsta. Zavolej veterináři.
Vezmi si prášek.
Umyj podlahu, stůl, židle, nádobí, ledničku, sporák, zdi, děti a kočku.

Vypni troubu, jdi do cukrárny a přines cukroví.



Krásný advent
11.12.2006 13:29:36
Já ten úklid nijak nepřeháním.Nesnáším ho ;-).Doma čisto máme,jen děti pořád roztahují po bytě krámy, že to tak ani nevypadá :-D.Na svátky "čerstvě" uklidím.Okna vyřeším na podzim a když byly kluci mimi,tak svátky proběhly v poho i bez čistých oken.Lepší špinavá okna, než mastitida v prsu,nebo angína v krku a nervóza doma ;-). Cukroví peču,ale kluci už mi pomalu začínejí "pomáhat" ;-).Kdybych neměla čas, tak se ne to klidně vyfláknu.Vše dělám jaksi...podle momentálních možností.
Katka.
11.12.2006 12:14:33
U nás je to tak :o))

Úklid - uklízím celej rok, takže slovo Vánoční úklid je u nás tabu

Mytí oken - máme jich 23, takže je umýváme tak nějak průběžně a postupně....

Vánoční jídlo - salát a 2 kousky kapra míváme od tchýně, manželovi usmažím 2 kuřecí řízky. Chlebíčky atd. nedělám, protože to nejíme.

Vánoční cukroví - peču tak 2 druhy, něco dostaneme od tchýně, něco od babičky

Dárky - kupuju převážně na internetu

Na Štědrý den chodíme na procházku, díváme se na pohádky.. kolem 17h je večeře a pak jdeme ke stromečku a užíváme si klid a pohodu.
Karolína
  • 
11.12.2006 9:15:09
Johanko, moc vtipné, Tvůj příspěvek je nejlepší, a kam se hrabe autorka článku se svými radami.
Karolína
  • 
11.12.2006 9:07:53
Acko je asi chlap.
 Příspěvky 110 z 121 [Dalších 111 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.