| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Myslet i na sebe není sobectví

 Příspěvky 110 z 92 [Dalších 82 >>]
Silvie, 0 deti
  • 
24.3.2011 19:17:17
Vidite, me uz zarazi ta formulace....."Já totiž tvrdím, že pokum my ženy chceme emancipaci, musíme začít u svých synů. Naučit je pomáhat v domácnosti, ale také se chovat k ženám slušnq a galantně"...

Nemyslim si, ze by muzi meli pomahat...je to taky jejich domacnost, proste se o ni starat. Naucit muze pomahat neni emancipace, ale berlicka. Muz je schopen udelat v domacnosti vse co zena, co kdyby v domacnosti pomahala zena?
6.10.2008 18:53:41
I já mám podobné rodiče. Nejsou sice v důchodu, ale mamka je v domácnosti a táta si určuje svojí pracovní dobu. Dnes je malé 27 měsíců, do teď mi ji pohlídali jen při horečkách 39C(jeden a půl dne). Když bylo po horečce, už se nezapojili.Navíc mi dcerku nacpali šlehačkou ve spreji a smrděla kouřem jak z páté cenové(byly jí tři měsíce). A tak to funguje do dnes.
Navíc u nás panuje silný post prvorozeného. Bratr je sice až po mě, ale....JE TO MUŽ, DĚDIC RODOVÉHO JMÉNA!!!!! Přijde vám to směšné??? Mě taky a mému muži rovněž. Navíc se to přeneslo do další generace, synovec je nejmladší z bratrových dětí a má privilegia jako korunní princ, jeho dvě starší sestry už jsou už spíše na obtíž(dokud nebyl, byly princeznami). Je mi z toho smutno.

Za pár měsíců porodím druhé dítě. Přejeme si aby bylo zdravé a v pohodě, kluk nebo holka. Ale kdyby to byla holka, alespoň bych užila ty nádherný věcičky, které jsem pořídila naší malé~;)Já jsem spíš praktická~j~
Když to bude kluk naučím ho(stejně jako děvče) vařit, prát, žehlit atd. nerada bych, aby mi ho jednou nevěsta s výčitkou vrátila, jako nepoužitelného korunního prince
~k~
Ten obr rozdíl mám doma,manžel umí vařit, prát, žehlit, uklidí, jen nádobí a plenky se mu eklují. Navíc je to šikula. Tímto děkuji své tchýni, že mi ho tak dobře vychovala~:-D Bohužel jsem jí to nikdy nemohla říct, zemřela ještě než jsme se s manželem seznámili~;((
Jana
  • 
15.10.2007 19:32:12
Zkus začít třeba tím,že mu řekneš,že ho máš ráda a chtěla bys s ním být mnohem víc.Práce neuteče!Můžete vzít děti a třeba na hodinku jít na společnou procházku.Nebo ještě líp bez dětí.Můžete si povídat,věnovat se jeden druhému.Opravdu stačí hodinka a nabije energií a pozitivním myšlením vás oba!Vím,o čem mluvím.Sama mám 4 děti a barák zvící tovární haly... :-)(opravujeme to tady už přez 10 let a ta hodina jednou za čas to zase až tak moc neovlivní..)Tohle je pro nás JEDINEJ ZPŮSOB,jak si najít chvilku pro sebe a relaxovat-moji rodiče nechtěj a manželovi pomoct nemůžou.Jinak zkus taky jednou za čas "vyhnat z domu" taťku ty-ať jde s klukama na pivko,nebo na fotbálek..Opět:práce neuteče!Odreaguje se a bude přístupnější k tomu,až budeš někam chtít jít ty... ;-)
  • 
5.2.2007 20:39:02
Moc Vám fandím,jsem na tom stejně jako vy jsem na MD a pro změnu prodávám FM Group parfémy.Je to velice dobře ohodnocené,tak o to mě to baví více,ráda se voním a radím ostatním ženám.Pokud budete chtít k Avonu ještě přidat spoustu krásných vůní,kontaktujte mě,určitě Vás to nadchne.krivosudska@seznam.cz S pozdravem jana
  • 
31.1.2007 14:33:36
mám 15měsíční holčičku a taky s ní dělám všechno a v podstatě to zvládám až na jednu věc,že strašně často křičím a to mě hrozně vadí.Malou jsem moc chtěla a dost o ni bojovala,ale tedˇjako by mi zavazela nemůžu si bez jeji přítomnosti ani vypít kávu jsem špatná máma?jak častá potřeba samoty je normální?
24.11.2006 21:08:30
Musím říci,že se seberealizací problém nemám.Vždy jsem byla zvyklá na společnost lidí.V roce 2002 jsem se vdala na statek a rok na to se nám narodil první syn Filip a o rok a půl další Vojtík.Když byl Vojtíkovi rok pocítila jsem nutkání dělat něco víc než je sedět doma jako kvočna a tak jsem se dala na prodej Avonu.Už jej dělám více než rok a jsem spokojená.Našla jsem si nové přátele a díky tomu jsem se i lépe zžila s úplně novým prostředím.Jsem z města a rodiče mám přes 200km daleko.Bydlíme spolu s manželovými rodiči.Ti sice zkuhrají,že se nedržím doma,ale manžel se mne vždy zastane.Protože jsem také ztratila práci(dovolila jsem si otěhotnět)a v současné době je moje kvalifikace nedostačující a není v mých silách(vědomostech)si jej doplnit(je nutné Bc.) Chci si udělat rekvalifikaci a mám manželovu plnou podporu.Dokonce řekl tchánovi,že mne nebude nutit pracovat na statku a ať dělám co mne baví tj.kosmetika.A ať si nemyslí,že budu dřepět doma u plotny.Přeji každé takovéhoto partnera.Lída
Čmeláčice, 1 čmelda
  • 
1.10.2006 23:18:14
Zdravim Strakonice. To by se muselo změnit zastupitelstvo... Starý s mladýma nikdy dohromady moc nešly :o)
29.9.2006 2:01:19
Sáro,
ale uvědomuješ si, že když si na rodinu udělá víc času, tak bude těch peněz vydělávat míň? A možná podstatně míň?
Leona Uhrová,1 dcera
  • 
27.9.2006 13:15:52
Plně se ztotožňuji s autorkou článku.Jsem matkou 1,5 roční dcery.Mateřství mě zcela pohlcuje, ale přesto pociťuji občas ba čím dál víc potřebu vypnout a "dobít se".Naštěstí mám hodného manžela, který má pro zájmy, které mám pochopení.Bohužel podniká a tak má velmi málo času.Když má čas hlídat tak si zajdu na koncert či divadla nebo si zacvičit.Myslím, že je to naprosto v pořádku.Trochu se tím dostávám do rozporu se svojí matkou, ale už jsem začala házet její názor za hlavu.
anonymka
  • 
27.9.2006 11:39:43
na ostatní se vyprdni, ostatní ho rodit ani vychovávat nebudou! Dělej co na co se cítíš. :-)
 Příspěvky 110 z 92 [Dalších 82 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.