| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdy jít s kojencem k fyzioterapeutovi

 Příspěvky 110 z 163 [Dalších 153 >>]
Luckaaa
6.8.2008 16:47:15
k té oblíbenosti jedné strany musíš brát v potaz, že ty už máš nějaké zvyky ale miminko ne respektive mu je vytváříme my pokud nestřídáme strany při nošení přístupu z osbou stran a tak. vím že to také není nikdy 100% přece jenom máme každý tu jednu ruku na nošení jistější..a tak. pokud se o to vše snažíš a dítko stejně preferuje jednu stranu výrazně víc (nějaká preference je také v toleranci) může být chyba i jinde a potřebuje trochu pocvičit, ale spoustu se dá zládnout správným přístupem. tedy dát dobré podmínky pro rozvoj....co se týče nošení, deky na zemi, vhodné dopomoci atd o čem jsem psala v tom článku....
držím Vám palce a pamatuj, že Tě nemohou nutit cvičit Vojtou pokud to nebude nutné, ale měli by Ti poskytnout dostatek informací aby si se sama mohla zodpovědně rozhodnout a neboj se ptát
Luckaaa
6.8.2008 16:33:17
no prosím tě na DMO hned nemysli (kdyby šlo o těžší postižení to by pediatra snad odhalila), já vím člověku se hlavou honí různé věci, patrně to bude nějaká lehčí koordinační porucha,která je dost častá. Přístup se různí někdo to nechává být někdo to jistí cvičením. Je těžko soudit, jak sem psala, některé děti to zvládnou nakonec také sami i bez cvičení a některé ne a pak se to objeví třeba na vadném držení těla nebo skolióze.... k vyloučení těžší poruchy jsou třeba testy provedené dětským neurologem koukni na http://rl-corpus.cz/ tam se můžeš dovědět víc
k tomu aby člověk mohl tvrdit jak na tom je ,je opravdu nutné vyšetření takhle ústy každá třeba popisujeme stejnou věc jinak, něco jiného je prohýbání při vztekání a něco jiného je zvýšená dráždivost a hypertonus
6.8.2008 16:02:07
Lucko,
ten odborník je samozřejmost, hned zítra zajdu k doktorce. Budu doufat, že to není DMO. Občas jsem o tom sice dříve přemýšlala, že spí nejvíce na pravé tváři, ale říkala jsem si, že já mám také oblíbenou stranu a když jsem viděla, že sem tam leží i na levé, tak jsem tomu nepřikládala význam. A to samé i u přetáčení z bříška na záda - to zvládal bravurně přetočením přes pravý bok - spíš ale přepadnutím. Občas se mu to povedlo i přes ten levý, tak jsem to zase neřešila. Každé mimi se přeci vyvýjí jinak.
Luckaaa
6.8.2008 12:00:27
http://www.rodina.cz/clanek5485.htm
najeď ke konci tam jsou takové praktičtější věci jak dopomáhat, není tam asi úplně vše ale snad vše co jsem do té doby zvěděla a věděla....ať Vám to pomůže, ale pamatuj že nejlepší je najít dobrého odborníka...
6.8.2008 11:23:58
Lucko,
můžeš mi prosím napsat název článku, ve kterém jsi psala o otáčení? Moc děkuji
6.8.2008 11:22:18
Lucko,
můžeš mi prosím napsat název článku? Moc děkuji. On dělá luk jen při otáčení ze zad na bříško, ale je to "bříškové" miminko.
Luckaaa
6.8.2008 10:50:01
ahoj odepisuji tu jedné mamince a koukla jsem na Tvůj dotaz shodou okolností mám také pár rekcí po tím článem kopíruji ".....pokud ale něco přeskočí nebo si vytvoří svůj vlastní způsob jak docílit změny polohy (třeba děti se také dovedou otočit tím, že provedou záklon,prohnou se do luku a vlastně přepadnou na záda tedy nejde o otočení ale přepadnutí)je to přinejmenším varující...."
také jsem se jednou odvážila sama za sebe napsat článek kde popisuji jak trochu dopomoci dítku aby se otáčelo tak na to mrkni třena Tě to inspiruje (jsem to líná teď vypisovat)
některá dítka jsou jen lenivější. moje snacha byla do 6 měs. placka také ji švagrová trochu pomáhala, ale nebyl tam žádný chybný stereotip tedy pohybový. to prohýbání do luku bych nepodporovala pokud to dělá často asi bych to konzultovala přinejmenším s pediatrou popřípadě neurologem či fyziom, možná by stačilo jen trochu ji navést dát vhodné podmínky... držím palce
6.8.2008 10:09:15
Pan doktor tu psal, že je to špatně. Co to znamená? Měla bych se nějak znepokojovat? Už otáčení trénujeme dlouho, jednou už se snad i sám za hračkou otočil s přikrčenýma nožičkama, ale jakmile jsme pár dní necvičili, zase se vrátil ke svému "luku".

Děkuji za názory
Oga30
13.7.2008 20:32:31
Lindo posli mi tvuj mail na olga.mlcochova@seznam.cz chci se te zeptat na to nepaseni konicku.akutne.dik!muj syn taky dela letadlo a pry to muze byt i DMO...
Martina
  • 
2.6.2007 21:34:04
Jen dodatek, chození dítěte kolem nábytku se bere jako fáze "kvadrupedálního lezení" tzn. po čtyřech, ale v případě, že má dítě opřené dlaně o nábytek a plně rozvinutou dlaň, nesmí se přitahovat či držet šprušlí apod. Nicméně mám syna 8,5 měsíce a pár dnů zpět se mii postavil c postýlce se šprušlemi a zjistil, že to jde se přitáhnout, tak to teď praktikuje u každého nábytku, který to dovolí. Ačkoli jsem fyzioterapeut, tak s tím nic nenadělám, a mohu jen věřit, že toto období nebude trvat příliš dlouho.

Jen pro doplnění k článku, ke kterému se zde rozvinula taková debata - taky nesouhlasím, aby bylo každé dítě posíláno na rehabilitaci, když není přesně podle tabulek, protože jednak je každé dítě individuu (a i dospělých jsou odchylky a není to patologie - někdo se naučí vymyk raz dva a někdo ho nedá vůbec a taky necvičí Vojtu), a jednak je třeba dát dítěti prostor +- 6 týdnů, tzn, že když se neotočí v 6 měsících, tak má čas do 7,5 měsíců to zvládnout, dále je třeba k těm 6 týdnům ještě přičíst případné týdny narození před termínem.
 Příspěvky 110 z 163 [Dalších 153 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.