| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak na nezbedného synka

 Příspěvky 110 z 21 [Dalších 11 >>]
23.8.2006 0:22:17
Tak to strašně ráda vidím, že i jiným to tak pěkně funguje s problémovýma dětma na horách. My to objevili loni o dovolené v Českém Švýcarsku a letos si to potvrdili v Malé Fatře. Pravda, nejsou to žádné velehory, ale kluk tam šlapal jako divý a byl tak nadšený, že i když už měl "dost" chtěl stále jít dál a dál, aby to VŠECHNO viděl. I když je to děsný diskutér a neexistuje příkaz (byť by to bylo jeho přání), na který by nám neodmlouval, na horách pěkně šlapal a byl bezva. Já volám: Horám zdar!!!;-)
Janka + 3 kluci
  • 
14.8.2006 19:36:46
Právě jsme se vrátili 2 rodiny po 3 dětech z Tater, bylo to nádherný. Pochodili jsme toho neuvěřitelně moc a těch našich 6 dětí hopsalo jak "kozičky kamzične" jak nám říkali Poláci. Byla jsem z nich mile překvapená - máme s klukama dost problémů kvůli jejich chování a tam byli skvělí ! Zlobit prostě nestíhali. Věk té naší šestice zlatíček 7,5;9;10;10;13;14; náš "senior klub 3x33+35" Jana
babi_
10.8.2006 18:27:03
Eo, vypadá ten náš synek na těch fotkách votráveně?!? Možná je to špatně vidět, pravda je taková, že byl nadšený, a už předem se moc těšil, protože jsme takto jeli třetím rokem (pokaždé jiné hory) :-)))
Dceru jsme letos nenutili, jela po předchozích zkušenostech raději jinam, a nebránili jsme jí právě proto, že taky neradi ksichty...
Z toho plyne, že se to "nedělá", ale samo se to "povede" :-) (Neb obě dítka pěstujeme zhruba stejně...)
ea
  • 
10.8.2006 15:47:18
...zajímalo by mě, jestli je z toho kluk opravdu tak odvázaný jako rodiče. Jak už tu padlo, tak i já si z dětsví přesně pamatuju odpor k akcím podobného druhu, přestože dnes je miluju. Ani u dětí, co znám, nepozoruju výrazné nadšení, spíš naopak. A představa dovolené s permanetně otráveným obličejem, to radši dám dítě k babičce a pojedeme sami.
Ale jestli ho to fakt baví, tak klobouk dolů. Jak se to dělá?
  • 
9.8.2006 16:44:07
Taky trošku cestujeme a tak vznikly stránky Rodinné výlety ( http://www.rodinnevylety.cz ), kam píšeme tipy na výlety s dětmi. Budeme rádi, pokud dostaneme další tipy (a fotky) od čtenářů a čtenářek Rodina.cz
Helena , dva kluci
  • 
9.8.2006 16:43:07
Ahoj všem, z toho je krásně vidět, že jednotná výchova potomstva nemá jednotné výsledky..Mě se teda zadařilo.. Mám už chalany, co lítají zrovna te´d po Nízkých Tatrách bez maminky.. Až tak potkáte dva, co mají usárny /!/ a řeknou ne ahoj, ale AHOJ, takovým tím chlapských hlasem , tak to budou oni..Helena
babi_
9.8.2006 13:51:07
Držím palce :-) Do méně cicilizovaných končin bych se asi s dítkem přeci jen bála, ale je fakt, že to nemám "osahané" ani sama...
asmara
  • 
9.8.2006 13:47:22
Tohle mě při prohlídce fotek taky napadlo,autorka má kliku,že má kluka,který
má rád "chození pro chození",tohle většina dětí nemusí.
Naši nás se sestrou taky tahali na hory,vandry a vodu a já to milovala a moje sestra fialověla v hysterických záchvatech-to už zase musím na ten blbej kopec??!!
Já měla se synem taky kliku a od jeho tří let do taháme na vandry,hlevně na Brdy a do pískovců a zvládal to vždycky v pohodě.Moje dnes už úzkostlivá maminka,se vždycky kácela při představě,že syn chce k narozeninám nový batoh,k Vánocům spacák...
Teď je mu sedm a ještě se chystáme na Podkarpatskou Rus a příští rok do Rumunského Banátu,tak nám držte palce.Asmara
babi_
9.8.2006 13:45:37
To máš dobrý, že jsi na každý na kopec vylezla bez potíží, já na žádný, co má paměť sahá, každý jsem odfuněla :-)
Dcera má podobný přístup jako ty - proč nahoru a pak zase dolu (ale u hotelu zůstat nemůže, protože v žádném nebydlíme, většinou se přesunujeme), říká, že jí hory nudí - prý jsou krásné, ale celý den se na ně dívat ji nebaví, i když fyzicky taky bez potíží. kdybychom prý vzali i nějakou její kamarádku, že by ty "zbytečné" cesty prokecaly... To se zatím nepodařilo. Dceru nenutíme, hysterčit nemusí - letos dala přednost sportovnímu semináři. Dáváš mi naději, že horám přijde na chuť později.
Šárí
  • 
9.8.2006 13:18:07
Ale máte štěstí, že to na vašeho potomka funguje. Mně to připomnělo mé vlastní dětství...
Mně taky naši tahali do hor. A lezlo se na kopce, ó hrůůůzo! A pak se bylo nahoře a zase se šlo dolů, a co z toho? Já měla tenkrát jediný zájem, zůstat celý den u hotelu a hrát si v lese se psem, co patřil správci. A sebevědomí? Z čeho? Na každý ten kopec jsem vylezla bez potíží, kromě tedy těch chvil, kdy se mi dařilo sehrát opravdu kvalitní hysterický záchvat vzteku spojený s dušením, že nahoru ne a nechci...

Ale dnes chodím do hor ráda, takže se nakonec vše v dobré obrátilo.
 Příspěvky 110 z 21 [Dalších 11 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.