| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Problémy s výslovností

 Příspěvky 110 z 90 [Dalších 80 >>]
23.7.2012 13:55:46
Děkuji za skvělý tip. syn, kterému to mluví o 106...nechtěl říkat ř.
při vaší nápovědě mu Ř naskočilo jak po másle. Moc děkuji za skvělý tip.
~g~
Štěpánka Turynová
  • 
23.12.2010 13:04:38
Mám stejnou prosbu. :) Nemohl by mi někdo poslat na můj e-mail Saimonek8@seznam.cz nějaké říkanky nebo poradit jak nejlépe se R naučit? předem děkuju
Tereza
  • 
17.8.2010 15:32:20
Nemám to vědecky zaznamenáno, ale kvůli záměně L za R jsem také u svého čtyřletého syna občas vyzkoušela nerozumět a a provokativně se ptát "cože?" Občas jsem ho tak rozčílila, že nakonec R vyslovil a za čas k nám přišlo. Dneska si to ohromně užívá a vyhledává slova s R, lépe když je jich více:-)
Adéla Joon
14.8.2010 12:13:29
~o~
Pavla, Tři děti - 8, 4, 0,5
  • 
25.2.2009 23:13:12
Moji oba starší synové se "l" museli učit. Ten starší se to naučíl, když říklal pořád blabla (jako čert) s důrazem na to, že jazyk se musí opírat o horní zuby zevnitř. trvalo mu to 5 min, než to zvládl, ten mladší už umí L vyslovit, ale neumí to pořádně používat v běžném mluvení. Prý to chce se ma tu správnou polohu jazyka soustředit a být trpělivý. Tak hodně trpělivosti a určitě to zvládneme :-)
17.11.2008 14:18:52
Adélo, s tím ti nejlíp poradí logoped, který tě rovnou zkontroluje, jestli to opravdu říkáš tak, jak máš. Jinak holka se L učila říkat nedávno, ta se to učila tak, že si jazyk dala až na zadní konec horního patra a jak začala říkat L, tak v podstatě celé patro jazykem oblízla zezadu dopředu. Ale jestli je to rada univerzálně použitelná, to fakt nevím
Adéla Kováčová
  • 
17.11.2008 14:13:39
Nemám správnou výslovnost "L", je mi 16let a ráda bych se tuto hlásku naučila správně vyslovovat. Jako malá jsem neuměla říkat "r", tak mi logopedka poradila, ať si mezi čelisti vložím takovou umělohmotnou asi 1cm vysokou destičku, díky které budu mít čelisti víc od sebe. S destičkou v ústech jsem řekla například slovo "řak" (ř jsem měla perfektní, proto jsem se r učila právě přes něj), ale vyslovila jsem jej jako "rak" - tedy správně. Není nějaký postup, jak se naučit vyslovovat "l" právě přes nějakou jinou hlásku? Jak? Máte s tím někdo zkušenosti? Předem děkuji.
Štěpánka Turynová
  • 
23.11.2007 12:51:33
Prosím já bych chtěla doma procvičovat R.Nmohlby někdo poslat na e-mail nějaké říkanky nebo mi poradit jak se nejlépe naučitR?Můj e-mail je TurynovaStepanka@seznam.cz.Předem děkuji
Štěpánka Turynová
  • 
23.11.2007 12:47:51
Prosím já bych chtěla doma procvičovat R.Nemohl by mi někdo poslat na můj e-mail nějaké říkanka nebo poradit jak nejlépe se R naučit.Můj e-mail je TurynovaStepanka@seznam.cz.Předem děkuji.
  • 
22.11.2007 12:58:37
A nešlo by se to R naučit doma?Rodiče dotiž nevědí že mě to trápí.
 Příspěvky 110 z 90 [Dalších 80 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.