| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Porod v 32. týdnu těhotenství

 Příspěvky 110 z 44 [Dalších 34 >>]
V.
  • 
28.2.2017 15:55:44
Já jsem narozená na 8. měsíc a jsem v pohodě :D
jj
  • 
11.4.2008 22:40:02
ahoj, o příčinách vzniku lmd se stále diskutuje, obecně se předpokládá, že jde o drobné poškození mozku, často právě v prenatálním období nebo při porodu - projeví se to obvykle nejprve v nerovnoměrném vývoji hrubé motoriky (děti často přeskočí fázi lezení, jsou neklidné, více pláčou, potíže se spánkem apod.), později mívají potíže s jemnou motorikou (tj. hlavně pohyby ručičky nutné ke psaní, kreslení). To poškození je sice drobné, ale potíže to působí především ve škole, kde je nutné, aby dítě zvládlo určitý režim, některé činnosti (psaní, soustředění se apod.) jsou pro tyto děti velmi náročné. Jednoznačně potřebují speciální přístup nejen pedagogů, rodiče by také měli, pokud to jen trochu jde, mít šanci si odpočinout a nabrat síly, výchova je často psychicky velmi náročná to poslední, co tyto děti potřebují je vyčerpaná máma a táta, kteří na ně křičí. Doporučuji si přečíst nějakou knížku o výchově dětí s LMD, popovídat si třeba s psycholožkou z některé pedagogicko psychologické poradny, kde mají s péčí o tyto děti zkušenosti. Moje zkušenost s prací s rodiči a dětmi s LMD je, že je to sice náročné, ale na druhou stranu jsou tyto děti opravdu úžasné, milé, bezprostřední, upřímné, chytré....:)
lenina
  • 
11.11.2006 22:00:42
ahojky jsem v 30tt atak me tvuj pribeh moc zaujal a jsem moc rada,ze vse dopadlo dobre a jak je videt prekvapit me muze cokoliv i kdyz se zda byt vse v poradku vid ?preji vam hodne stesticka a zdravim z mlade boleslavi pa lenina skoro mamina
jana, 3 děti
  • 
22.8.2006 11:35:37
Milá Alenko, gratuluji ti ke zdravému děťátku. Ze své zkušenosti ti radím - až budeš příště těhotná, a kdyby se čirou náhodou vyskytly zase nějaké komplikace, šupej přímo na Obilňák. Tak se ti nestane, že by tě od miminka oddělili a odvezli ho jinam.
ANNA
  • 
6.8.2006 16:01:01
AHOJ,KDYZ SE NARODI MIMI DRIVE NEZ O PAR TYDNU,JE TO PRO RODICE OPRAVDOVA BEZMOC.TESI ME KDYZ DETI KOLEM 30.TYDNE LEKARI DOKAZOU VYPIPLAT.NAS TO STESTI NEPOTKALO,VE 28.TYDNU MI ODTYKALA VODA A PO 3 DNECH POBYTU V NEMOCNICI MI VYVOLALI POROD.CHLAPECEK MEL JEN 1100G.PO 4 DNECH ZIVOTA,KDY SI VEDL DOBRE,DOSTAL JINY INKUB.JIZ PRO NE TAK TEZKE PRIPADY A 5.DEN ZEMREL.DLOUHO JSEM SE Z TOHO DOSTAVALA.NYNI VSAK JSEM VE 32.TYDNU A JE VSE V PORADKU.MOC SE TESIME.VSEM TEHULKAM PREJI HODNE STESTI a MIMINKAM AT DRIVE NAROZ.NEBO NE,HODNE SIL A ZDRAVI.
Jana
  • 
27.6.2006 9:32:06
Šárko
nedonošenost prý není důvodem k LMD,ale co doktor to jiný názor.Mám 3 děti,první se narodil o 3 týdny dřív a má LMD,druhý o dva týdny a ten je OK a třetí se narodila o 5 týdnů dřív a taky nemá!To že je dítě čiperka nesvědčí o LMD,moje děti naopak začaly chodit až v roce a půl a pod.
Jinak poznámka tvého doktora je teda dost drsná,já bych ráda ještě jedno,ale taky se bojím že se narodí ještě dřív i když z jiných důvodů než u tebe.A to mě zatím drží na uzdě proč neotěhotnět :-)))
Se školou je to pro LMD děti problém,hodně je to v lidech,jak jinak.Tak držím palce!
  • 
27.6.2006 9:13:04
Všechny příspěvky jsou opravdu dojemné, protože mi hovoří z duše. Mám dva syny, 9 a 1 rok. Protože máme s manželem krevní skupinu 0+-, mé tělo pokaždé vytvářelo portilátky proti krvi dítěte. Už první syn se narodil o 3 týdny dříve, měl silnou žloutenku (vysoký bilirubin) a dvakrát mu po porodu měnili krev. Dnes je inteligentní, technicky nadaný, se zájmem o vědu, historii a politiku, zároveň ale trpí poměrně silnou poruchou soustředění spojenou s dyslexií, dysgrafií... Až ve škole jsem pochopila, jaké je to peklo v současném školském systému vychovávat dyslektika - úkolů má tolik, že nám to často zabírá veškerý volný čas, je z toho unavený, navíc školní psycholožka ve zprávě pro učitele doporučila nechválit a neupřednostňovat jeho výjimečné znalosti a dovednosti, ale trvat na konkrétních školních dovednostech, typu čtení a psaní, tedy právě to, co mu nejde - sice je jasné, že se to musí naučit, ale syn si pak připadá jako blbec, rpotože to školní mu nejde a o to víc zlobí.
Další těhotenství přineslo ještě více protilátek, porod ve 34tt císařským řezem, ještě vyšší bilirubin, 10 dní na spec. světle, anemie... Naštěstí je to velký silák a bojovník a rychle vše dohnal. Roku utekl, jako by se narodil v termínu, spoustu věcí dělal dříve, než stejně staří donošenci, začíná být pěnký čipera a šikula. Přesto mám strach, aby se neopakovalo ono LMD. Lékař v nemocnici na vtip mého manžela, že bychom chtěli mít 5 dětí řekl: "to páté se narodí v 25tt, bude silně slabozraké, rozum omezený , ve škole bude silně dyslektické a vůbec bude mít spoustu handicapů." Opravdu citlivě řečeno, proč další dítě už radši mít nemáme! Proto se chci zeptat, jaké máte zkušenosti s předčasným porodem a LMD, jestli je zde souvislost, nebo ne.
  • 
27.6.2006 9:12:52
Všechny příspěvky jsou opravdu dojemné, protože mi hovoří z duše. Mám dva syny, 9 a 1 rok. Protože máme s manželem krevní skupinu 0+-, mé tělo pokaždé vytvářelo portilátky proti krvi dítěte. Už první syn se narodil o 3 týdny dříve, měl silnou žloutenku (vysoký bilirubin) a dvakrát mu po porodu měnili krev. Dnes je inteligentní, technicky nadaný, se zájmem o vědu, historii a politiku, zároveň ale trpí poměrně silnou poruchou soustředění spojenou s dyslexií, dysgrafií... Až ve škole jsem pochopila, jaké je to peklo v současném školském systému vychovávat dyslektika - úkolů má tolik, že nám to často zabírá veškerý volný čas, je z toho unavený, navíc školní psycholožka ve zprávě pro učitele doporučila nechválit a neupřednostňovat jeho výjimečné znalosti a dovednosti, ale trvat na konkrétních školních dovednostech, typu čtení a psaní, tedy právě to, co mu nejde - sice je jasné, že se to musí naučit, ale syn si pak připadá jako blbec, rpotože to školní mu nejde a o to víc zlobí.
Další těhotenství přineslo ještě více protilátek, porod ve 34tt císařským řezem, ještě vyšší bilirubin, 10 dní na spec. světle, anemie... Naštěstí je to velký silák a bojovník a rychle vše dohnal. Roku utekl, jako by se narodil v termínu, spoustu věcí dělal dříve, než stejně staří donošenci, začíná být pěnký čipera a šikula. Přesto mám strach, aby se neopakovalo ono LMD. Lékař v nemocnici na vtip mého manžela, že bychom chtěli mít 5 dětí řekl: "to páté se narodí v 25tt, bude silně slabozraké, rozum omezený , ve škole bude silně dyslektické a vůbec bude mít spoustu handicapů." Opravdu citlivě řečeno, proč další dítě už radši mít nemáme! Proto se chci zeptat, jaké máte zkušenosti s předčasným porodem a LMD, jestli je zde souvislost, nebo ne.
jiřka +4
  • 
22.6.2006 15:35:59
Nechapu, jak mohl zmineny lekar v dnesni dobe nahlas vyslovit takovouto prognozu, jak popisuje maminka v hl.clanku! Take ja mam doma "holcicku" narozenou ve 26.tt s p.v.900g a 34 cm, 3,5mesice v inkubatoru, 20 dni kyslik. Dnes je ji ovsem uz 15 pryc a nikdo na ni uz davno nic nepozna. Jen s tim rozdilem, ze jsem byla usetrena strachu a obav pri jejim narozeni, protoze jsme ji prijali v jejich 9 mesicich do pest.pece. Byla to ovsem takova ziva mrtvolka, jak asi muze byt dite takto casne narozene a ponechane tak dlouho bez jakychkoliv stimulu. Dokonce neumela ani plakat, natoz se usmat nebo navazat ocni kontakt! Jsem dodnes moc stastna, ze mame prave ji, protoze se mame moc rady a mame skvely vztah, i kdyz puberta chce sve... Po prazdninach pujde na stredni skolu, asi do 11-12 let trpela enkoprezou(slabsi), castymi potizemi s pruduskami a je dosti tezkou dyslektickou a ortografickou a ma vyrazne technicke nadani. Dodnes je to "moje mala holcicka", prestoze mame dalsi 3 deti.
22.6.2006 15:05:01
Váš příspěvek mě hrozně dojal. S mladší dcerou mě neustále strašili předčasným porodem, protože díky mé placentě neprosperovala, ale na takovéhle následky jsem ani nepomyslela. Díky bohu, že holky jsou zdravé.
Je neuvěřitelné, jaký může být přístup odborníků. Myslela jsem, že většina to bere jako poslání a snaží se pomoci. Vidím ale, že mám opravdu štěstí, že jsem dosud narazila pouze na takové....
Přeju vám i vašemu synkovi plno životní síly a taky nezbytného štěstí...
Držte se.
 Příspěvky 110 z 44 [Dalších 34 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.