| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nejlepší sirup je z koziček

 Příspěvky 110 z 35 [Dalších 25 >>]
  • 
1.6.2016 19:09:37
právě jsem "dovařila" tento sirup musím uznat - voní a vypadá dokonale. Chuť je ale trošku jinde - kyselý jak šťovík .Na můj mlsný jazyk je té kyselky vážně moc. Až budu dělat další várku dám jí asi jen polovinu. Jinak fakticky jednoduchý, rychlý, a je ho hodně.
Radek
  • 
26.5.2009 11:21:53
Ahoj, je hustý jako olej, do sklenice z Ikei - 0,3l stačí na dno asi 0,5 cm.
  • 
25.5.2009 12:39:39
Včera jsem zrovna dodělal sirup. Chtěl bych se podělit se svým postupem. Asi kolem 200 ks menších květů jsem namočil na 24 hodin do cca 12-15 litrů převařené vody, spolu s adekvátním množství kyseliny citronové. Druhý den jsem vše scedil a přidal 15 kg. cukru. Vše jsem zahřál na 80 st. celsia a 5 min. vařil, pak nalil do sterilních flaší od rumu (1 a 0,5 l). Ještě se mi nestalo, že by se mi nějaký v komoře zkazil. Akorát jsem na vážkách, zda těch květů nebylo moc. Co vy nato ? Dík za odpovědi. Radek.
jaja
  • 
1.10.2007 9:32:17
když je tam tolik kyseliny? to už nemusím dávat bez a mohu jen tu kyselinu s cukrem
Jara
  • 
23.8.2007 11:39:29
1l bezinek, voda, vanilka, skorice, hrebicek, 4 citrony, 700g cukru, lahve.
Opereme bezinky, otrhame a vylisujeme stavu (mozno vylisovat az po uvareni).Prilijeme 2l vody, stavu z citrovu, kousek cele vanilky, skorici, 5 hrebicku. POmalu varime 10 min, potom pomalu prisypavat cukr, znovu varit 10 min. Horkou stavu lijeme do odparenych lahvi.
Pokud se prida rum, je to uzasnej liker pro rodice :o) Do likeru ale davam jeste 4 lzice kafe (uvareneho turka).
  • 
10.8.2007 18:11:40
Chtěla bych poprosit o recept na sirup z plodů bezu,všude nacházím jen recept na sirup z květů :-)) Díky
ALice
  • 
2.6.2007 11:02:51
Autor clanku opomnel zminit, ze bez snizuje krevni tlak. Po intenzivnim piti bezoveho sirupu se me i memu okoli dost toci hlava. Tudiz " Doporuceno lekari", ale existuji i nezadouci ucinky.
18.6.2006 20:33:29
já dělám bezinkový sirup už několik let,vždy převařím vodu a v ní máčím květy a cukr míchám zastudena,v zavařovačkách jsem ho pak uchovávala v lednici,vydržel tam v pohodě až do zimy (akorát to zabere dost místa).Letos chci udělat víc várek,tak se chci zeptat jak to zavařujete- na kolik stupňů a jak dlouho děkuji za odpověď.
16.6.2006 7:43:11
Moc dík, o víkendu to určitě zkusím!
Kristain
15.6.2006 20:03:42
ahoj, tady je:
do 5litrů vody přidat 1,5 kg cukru a 2 velké plátky citronu bez jader a povaříme do rozpuštění cukru. Do odstavené horké tekutiny přidáme 10 bez. květů a necháme vychladnout. Poté přelijeme do nádoby a necháme 8-10 dnů kvasit na teplém místě. Násladně přecedíme,slijeme do čistých lahví, zazátkujeme a uložíme v chladu.
Dělám to poprvé, už se kvasí od úterý :)
 Příspěvky 110 z 35 [Dalších 25 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.