| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Probouzející se sexualita dětí kontra škola a autority

 Příspěvky 110 z 80 [Dalších 70 >>]
  • 
9.6.2007 18:18:55
Do skoly se prece chodi pro vedomosti, po skole at si delaj co chtej a az se neco stane tak si chodte stezovat domu k rodicum a ne do skoly k ucitelum, ty s tim nic stejne neudelaj.
A jen tak mimochodem nejvetsi afrodiziakum je inteligence a vedomosti, ale to pan dr asi radsi nezna, to se na skolach neuci.
Tessa
  • 
13.1.2007 22:22:11
ja uz se k tomu vyjadrila.... mam svouj styl ktery mi nasi nepodprouji nechtela bych do skoly nosit podkolenky, bluzy, sukne.... ale zas enekteri to prehanei treba ve tride ze nekdo je chudsi a druhy bohaty tak se pak navzajem provokujou to je fakt....jenze.... nejde mi do hlavy.... jak nekdo treba ve skole nejaka ucitelka muze rict co je extgravagantne....jednomu se to miuze zdat druhemu ne....proto je podle mne blbost nutit nekoho nosit to co nechce ptz jak bylo receno v tom clanku, obleceni je jakysi projev osobnosti kdo co je zac.... proto si myslim ze by se obleceni nemelo kritizovat....
Sque
  • 
2.1.2007 22:42:51
to Alice: Sakra mysliš že když tvoje holčička nebude jak princezna tak to nebude ok? uniformy jsou cool.. mě by v žádném případě nevadily..prostě by byly hadry do školy a hadry na ven..jestli si mysliš že jeany jsou jediná normální možnost v čem můžou kluci do školy tak se pleteš..
Terrynka
  • 
13.6.2006 23:42:44
skolni uniformy jakozto reseni problemu s extravagantnim oblekanim pubertaku jsou prima napad - ve skolnich letech jsem se pri zahranicnich filmech vztekala, ze chci taky, libily a libi se mi :) To, ze lide jsou z ruznych socialnich vrstev a ruznych pohledu na zivot, stejne dite zjisti i pri mimoskolnich aktivitach, kam se uniformy nenosi. Deti by to mohlo naucit, ze skola/zamestnani vyzaduje vetsinou jinou uroven obleceni, nez volny cas drive, nez pujdou na prvni pracovni pohovor:)
Terrynka
  • 
13.6.2006 23:28:55
jen doplnim - hulice nemuzu, z vune marihuany se mi zveda kufr a ctyri z peti direk v kazdem uchu zarostly :)
Terrynka
  • 
13.6.2006 23:25:30
..jenze ti, kteri nemaji v hlave nastlano, z generacnich vzpour, davanych najevo oblecenim, vyrostou. Ve 14ti jsem mela fialove vlasy, v kazdem uchu pet nausnic, na krku provokativne privesek ve tvaru listu marihuany, saty na zem, po kterych jsem si slapala - kanadama, pred to ctyri tricka s dirama, svetr, ktery doslouzil, kdyz tatovi bylo 18 a k tomu na stridacku strikovanou/okovanou kabelku.
Nyni, o deset let pozdeji, se vyskytuji v satech a lodickach, popripade v dzinach a triku, kdy oboje je ciste, bez der, netaham to po zemi, tricko mi nekonci v urovni bradavek ani z jedne strany a jsem vdecna rodicum a pedagogum, ze to pretrpeli, nezabili me a hadek kvuli zjevu bylo pomalu. Tezko rict, zda v pripade, ze by mi muj pubertalni nazor, jak mam vypadat (zpetne to s usmevem hodnotim "idealne co nejhure" :-D) nekdovehementne vyvracel, jestli bych si po tech satech neslapala jeste dnes a na tricku nevyrabela dalsi diru. Z trucu :-)
padesatka
  • 
9.6.2006 15:11:47
Mozna to resitelne neni vzdy, ale co je velmi dobre je, ze kazdy zde napise svuj nazor a vsichni ostatni si ho prectou, a v tom pripade to snad muze byt resitelne alespon nekdy. Konzervativci si prectou nazor lidi s volnejsim myslenim, a ti co maji "drsne-umelecke citeni" zase prectou nazory konzervativnich lidi. Mozna vysvetleni nejakeho "zvlastniho" jednani bude pochopeno druhou stranou a o to v zivote jde: NEODSUZOVAT a NEKAMENOVAT, ALE SNAZIT SE POCHOPIT. Jenom tak se naucime vedle sebe zit, jako lide ruznych nazoru na zivot. Nehovorim ted o tech co se jenom prizivuji a delaji jinym peklo - konec koncu, muzeme mit krasne obleceneho muze v obleku, ktery splnuje veskere vzhledove a spolecenske podminky na verejnosti, ale jak se za nim zavrou doma dvere, tak zmlati manzelku a deti. Pritom nejakej mladej kluk s fialovym mohawk-em na hlave a nausnici v nose doma pomaha rodicum a sourozencum a jednoho dne z neho bude chapajici manzel a rodic.
Jak jsi vyresila svoji situaci s dcerou a jejimy vlasy neni nepochopitelne - pohladila jsi ji jeji dusi a udelala jsi ji nachvilinku stastnou, zvysila jsi jeji sebevedomi. Mozna jsi v tu chvili vyhrala jeji duveruna cely zivot a bude se na tebe obracet se s prosbou o radu, ne k nejakym skodlivym partam. O to ve vychove jde. Ne odkopnout dite a rici, uz s tema vlasama neotravuj. Bohuzel podedila nekde z vasi rodiny vlasy, ktere narostou pouze do urcite delky a jeste k tomu jsou velmi jemne a lamave a nikdy s tim nebude moci udelat, ale ukazala jsi ji jinou cestu, jak vyniknout. Maminka, ktera osdoudila tve jednani a ktera by to sve dceri nedovolila, muze jenom doufat, ze jeji dcera nebude delat neco za jejimy zady (co neni na verejnosti videt), jen proto aby vynikla... Treba drogy.
Betka
  • 
9.6.2006 1:03:04
Myslim, ze je to neresitelne. Je to o individualnim pristupu kazdeho z nas. Pro nekoho je moc i neco, co pro druheho je teprve zacatek :-). Moje sestileta dcera touzi po dlouhych vlasech. Ovsem kvalita jejich vlasu je hodne spatna a kdykoliv se pokusime je nechat narust, lamou se a vypada jak uletak. Vsechny holcicky ve skolce a nasledne ve skole mely vzdy (az na jednu) dlouhe vlasy. Ta nase jen krute zavidela a kazda navsteva kadernika byla provazena pekelnymi scenami a placem. Vyresila jsem to tak, ze jsme zkusily barevny (ruzovy) melir. Dcera byla nadsena a pravidelne menila dlouhe vlasy za obnovu ruzovych nenapadnych prouzku do blondatych vlasu. Muj problem byl tedy vyresen :-). Ovsem jen do doby, kdy jsem se dala do reci s dalsimi maminkami pred skolou, vetsina se jen usmivala a nic nerikala nebo me reseni podporila. Az na jednu, ktera se tvarila strasne, rekla, ze ona by to nikdy v zadnem pripade nedovolila ani sve jiz 14lete dceri a odsoudila to jako velmi nevkusne a nevhodne, ze dovolim sestilete dceri barvit vlasy. Vubec jsem nechapala, ze by do toho nekomu mohlo neco byt a mohl by protestovat. V podstate se na me divala jako na nesvepravnou osobu prinejmensim od kolotocu, ktere dcera prerusta pres hlavu a ktera buhvi jaka sama byla :-).
Uniformy dle meho nazoru neresi vubec nic. Socialni rozdily za prve existuji, za druhe nejsou nic spatneho a za treti se projevuji nejen oblecenim, ale i jinym movitym majetkem (at uz se jedna o penal nebo backory) a zejmena i zkusenosti a zazitky. Jiste budou jine zazitky z cestovani po ostatnich kontientech nez z dvou mesicu na chalupe v jiznich cechach. Nechci rikat, ktere jsou lepsi a ktere horsi, ale socialni rozdily poznamenavaji zivot dane skupiny ci rodiny v plne siri a projevovat se budou na vsech frontach. Uniforma tedy nicemu nenapomuze. Navic PROC porad vsichni horuji pro utajeni existence socialnich rozdilu mezi jednotlivymi vrstvami obyvatel??? Neni to spise o vychove deti o zebriccich hodnot a socialnim citeni nez o stejnych suknich a trickach. Mobilni telefony (dnes jiz nutnost na prvnim stupni :-)) jsou jasnym znakem rozdilnosti - ale nejen v majetnosti rodiny ale i v pristupu k vychove. Nekde bude mit dite posledni model mobilu s kamerou a mp3 prehravacem a jine dite z rodiny treba daleko lepe socialne situovane ma jen mobil po tatinkovi protoze ten si prave koupil novy a ten stary na volani poslouzi stejne dobre.
Betka
  • 
9.6.2006 1:03:04
Myslim, ze je to neresitelne. Je to o individualnim pristupu kazdeho z nas. Pro nekoho je moc i neco, co pro druheho je teprve zacatek :-). Moje sestileta dcera touzi po dlouhych vlasech. Ovsem kvalita jejich vlasu je hodne spatna a kdykoliv se pokusime je nechat narust, lamou se a vypada jak uletak. Vsechny holcicky ve skolce a nasledne ve skole mely vzdy (az na jednu) dlouhe vlasy. Ta nase jen krute zavidela a kazda navsteva kadernika byla provazena pekelnymi scenami a placem. Vyresila jsem to tak, ze jsme zkusily barevny (ruzovy) melir. Dcera byla nadsena a pravidelne menila dlouhe vlasy za obnovu ruzovych nenapadnych prouzku do blondatych vlasu. Muj problem byl tedy vyresen :-). Ovsem jen do doby, kdy jsem se dala do reci s dalsimi maminkami pred skolou, vetsina se jen usmivala a nic nerikala nebo me reseni podporila. Az na jednu, ktera se tvarila strasne, rekla, ze ona by to nikdy v zadnem pripade nedovolila ani sve jiz 14lete dceri a odsoudila to jako velmi nevkusne a nevhodne, ze dovolim sestilete dceri barvit vlasy. Vubec jsem nechapala, ze by do toho nekomu mohlo neco byt a mohl by protestovat. V podstate se na me divala jako na nesvepravnou osobu prinejmensim od kolotocu, ktere dcera prerusta pres hlavu a ktera buhvi jaka sama byla :-).
Uniformy dle meho nazoru neresi vubec nic. Socialni rozdily za prve existuji, za druhe nejsou nic spatneho a za treti se projevuji nejen oblecenim, ale i jinym movitym majetkem (at uz se jedna o penal nebo backory) a zejmena i zkusenosti a zazitky. Jiste budou jine zazitky z cestovani po ostatnich kontientech nez z dvou mesicu na chalupe v jiznich cechach. Nechci rikat, ktere jsou lepsi a ktere horsi, ale socialni rozdily poznamenavaji zivot dane skupiny ci rodiny v plne siri a projevovat se budou na vsech frontach. Uniforma tedy nicemu nenapomuze. Navic PROC porad vsichni horuji pro utajeni existence socialnich rozdilu mezi jednotlivymi vrstvami obyvatel??? Neni to spise o vychove deti o zebriccich hodnot a socialnim citeni nez o stejnych suknich a trickach. Mobilni telefony (dnes jiz nutnost na prvnim stupni :-)) jsou jasnym znakem rozdilnosti - ale nejen v majetnosti rodiny ale i v pristupu k vychove. Nekde bude mit dite posledni model mobilu s kamerou a mp3 prehravacem a jine dite z rodiny treba daleko lepe socialne situovane ma jen mobil po tatinkovi protoze ten si prave koupil novy a ten stary na volani poslouzi stejne dobre.
padesatka
  • 
8.6.2006 18:51:03
to vis, ze to v normalnim zivote nebude fungovat (i kdyz za vyzkouseni by to stalo, jen pro zajimavost). Ja si myslim, ze i kdyby ta moznost (dobrovolne noseni uniforem) byla dana detem ve skolach, tak prece jen i ti, kteri treba tady rekli, ze nemeli s nosenim uniforem problemy, by zrejme po uniforme nesahli, ale spise by se oblekli do normalniho slusneho obleceni. Uniforma by zustala viset ve skrini. Chci take jeste poznamenat, ze v nekterych podnicich se nosi uniforma castecne - jenom urciti lide ji nosi - napriklad v hotelech pokojske uniformu maji, ale ti, co sedi v hotelovych kancelarich ji nemaji. Proc by take nemohl mit uniformu majitel podniku? Takze nevim, jestli to skutecne absurdita je. (Mozna budes oponovat, ze to neni dobry priklad). Ono uniforma ma nekolik vyznamu: nejenom odlisit pracovniky od hostu, nebo pusobit na zakaznika prijemne, aby se zase vratil jako zakaznik, ale take trochu jako omezovani svobodneho mysleni... noseni uniformy je velmi komplikovane tema a ma sve pro i proti. Ach jo.
 Příspěvky 110 z 80 [Dalších 70 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.