| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děti, které se rodí v srdci

 Příspěvky 110 z 15 [Dalších 5 >>]
15.5.2006 15:00:30
Ano, Veroniko, tak nějak to určitě bylo myšleno (na té přednášce jsem taky byla a dr. Prekopová několikrát zdůraznila, že nemá na mysli lásku k dítěti). Stále mi budou chybět ty roky, které jsem s našimi přijatými dětmi neprožila. Ono se to těžko vysvětluje, protože některé pocity jsou nepřenosné.
veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03
  • 
15.5.2006 1:28:34
myslím si, že´i v čistě biologické rodině dělají rodiče rozdíly mezi dětmi. Snažím se nedělat je, ale se starším se člověk baví jako se starším, i když je malý a ten mladší je pořád ještě malý i když ten starší v tomto věku už musel být velký. Je to napsané chaoticky, ale tak nějak to je. Člověk je má stejně rád. Nemůžu říct, že bych měla jednoho kluka radši než druhého, ale každý je trošinku jiný a tak se k nim jinak chovám. To je asi ten rozdíl, ne to že by měl rodič někoho radši. A u "cizích" dětí je to určitě stejné. A když je k tomu nějaké vlastní, zase ho rodiče asi vnímají jinak, už proto, že je s nimi o 9 + kdovíkolik měsíců dýl.
Nemyslím si, že by na tom bylo něco špatného nebo nepochopitelného. Ono se i každé dítě chová jinak k rodičům.
Veronika
14.5.2006 23:06:19
Tohle tema bylo pro me vzdy velmi pritahujici, jelikoz jsem nejednou premyslela o adopci, i kdyz mam svoji holcicku. Clanek byl velmi poucny a hezky. Jen me zamrzelo, kdyz jsem cetla o vtiravych myslenkach, jestli by se zacaly deti kastovat a radit, kdyby se narodilo vlastni. Jestli by se vlastni davalo na prvni misto? Proc milovat nekoho vic a nekoho min?? Proc nekomu nadrzovat? Vsechny deti jsou bajecne a budou bajecne, pokud do kazdeho vlozim vse co mam! A to treba i kdyz bude zlobit, nebo by melo neco spatneho zdedit! Sama preci nemuzu vedet jake vlastnosti a od koho dedi ma dcera. Treba zrovna neco dedi po prababicce, ktera chtela sve deti zabit. Ale my jsme tady od toho, abychom se snazily kazde dite vychovavat individualne. A sazit se i ty spatne vlastnosti k dobremu obarit a mit trpelivost. A to vsechno preci neni problem, pokud nebudu svoji lasku delit.
Jinak cele rodince preji moc stesti a harmonie. A to same i ostatnim statecnym rodinam.
14.5.2006 23:05:44
Tohle tema bylo pro me vzdy velmi pritahujici, jelikoz jsem nejednou premyslela o adopci, i kdyz mam svoji holcicku. Clanek byl velmi poucny a hezky. Jen me zamrzelo, kdyz jsem cetla o vtiravych myslenkach, jestli by se zacaly deti kastovat a radit, kdyby se narodilo vlastni. Jestli by se vlastni davalo na prvni misto? Proc milovat nekoho vic a nekoho min?? Proc nekomu nadrzovat? Vsechny deti jsou bajecne a budou bajecne, pokud do kazdeho vlozim vse co mam! A to treba i kdyz bude zlobit, nebo by melo neco spatneho zdedit! Sama preci nemuzu vedet jake vlastnosti a od koho dedi ma dcera. Treba zrovna neco dedi po prababicce, ktera chtela sve deti zabit. Ale my jsme tady od toho, abychom se snazily kazde dite vychovavat individualne. A sazit se i ty spatne vlastnosti k dobremu obarit a mit trpelivost. A to vsechno preci neni problem, pokud nebudu svoji lasku delit.
Jinak cele rodince preji moc stesti a harmonie. A to same i ostatnim statecnym rodinam.
11.5.2006 19:21:04
Každé dítě, které přichází k nám do rodiny, přijímáme jako dar. Někdy "nezasloužený", kdy děti mají schopnosti a vlastnosti, které by naše vlastní biologické dítě po nás nezdědilo. Někdy však takový dar přichází v podobě dítěte se zdravotním handicapem nebo s výchovnými problémy. Výchova takového dítěte je pak velkou zkouškou pro vztahy mezi manželi i sourozenci.
Naše nejmladší má těžkou formu autismu. Je uzavřena do svého vlastního světa a není schopna sama se naučit alespoň nějaké formě komunikace. To, co jiné děti odkoukají od druhých a tím se tak učí, my ji musíme všechno učit, aby dosáhla v budoucnosti alespoň nějakého stupně samostatnosti.
Máme děti ve věku 5,6,7,8,14 a 15let. Nebylo pro ně jednoduché pochopit, proč je naše nejmladší jiná a jinou zůstane. O to více si vážím toho, jak dokážou akceptovat její zvláštnosti a s jakou snahou přistupují k její výchově.
Více na www.brno.apla.cz , kde v oddíle Legislativa a Příspěvky rodičů jsou moje příspěvky na toto téma.
Helena
  • 
11.5.2006 13:50:06
Ahoj,

já jsem jen adoptivní teta (sestra s manželem také dali přednost NRP před biol. rodičovstvím), ale musím napsat, že je to báječné být adoptivním příbuzným, zvláště když můžete zblízka sledovat jak dítě "rozkvétá", odeznívají příznaky psychické deprivace atd.
Taky se nám dostává podpory jak je malé šikovné, hezké a člověk to rád slyší (jako každá máma, jako každá teta...) a někdy slyšíme i "není důvod, aby neměl samé jedničky".. apod. Samozřejmě není, ale není to důležité. Chci říct, že všichni chceme pro malé to nejlepší uplatnění v životě, ale důležitější je pro nás jeho šťastné dětství... a to si užívá zatím celá široká rodina.
Tak držím palce, ať nám to všem i všem ostatním v podobných životních situacích co nejlépe vyjde a hodně sluníčka.

Hanka, dvě děti
  • 
10.5.2006 13:54:34
jak se Vám podařilo uchopit handicap jednoho dítěte tak aby pro Vás představoval zdroj síly pro všechny členy rodiny. Možná je to věc těžko sdělitelná, přesto bych byla ráda, pokud byste se o to pokusila.

Hanka
Lenka,2 dcery
  • 
10.5.2006 7:57:36
Mam dve dcery, starsi je adoptivni a mladsi je biologicka. Poradi v rodine resime jen podle veku.
Starsi je prvni a mladsi druha. Kazda z nich je jina, ma jinou povahu, jine zajmy, jinak zlobi, jinak se udobruje...... Mame proste dve dcery, jednu starsi a jednu mladsi. Ne jednu prvni a jednu druhou, ne jednu adoptivni a jednu biologickou.
10.5.2006 7:24:21
Docela by mě zajímalo, jak to mají uvnitř v sobě ti, kteří opravdu prožili tu "modelovou" posloupnost - tj. nejdříve dítě přijaté, a následně vlastní biologické dítě. Podle dr. Prekopové patří právo prvního dítěte vždy dítěti biologickému, bez ohledu na pořadí příchodu do rodiny. Zatím jsem názory (vesměs odmítavé) slyšela jen od lidí, kteří mají buď jen děti přijaté nebo biologické děti přišly do rodiny před těmi přijatými. Proto se v tomto ohledu musím zdržet hlasování...nemám v tom jasno, neprožila jsem to, a proto ani nemůžu tento názor odmítat.
 Příspěvky 110 z 15 [Dalších 5 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.