| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pomozte Kubíčkovi!

 Příspěvky 110 z 75 [Dalších 65 >>]
Irena,Magdalenka 1,5
  • 
4.4.2006 11:12:35
Tento příběh mě opravdu zasáhl, samozřejmě posílám penízky. Držte se.
  • 
2.4.2006 19:54:24
Nevím jestli vás můj příspěvěk přesvědčí, ale tento příběh je bohužel pravda. Maminku s Kubíčkem znám osobně. Mám také ročního syna Kubíčka a bohužel jsem jí a jejího Kubíčka poznala v Motole na dětské onkologii, kde se můj syn rok léčil. Můj Kubíček se jak to vypadá vyléčil, ale vím, že její Kubíček je na tom hodně špatně a že jí partner opustil a tím pádem je na vše sama a věřte mi, že to musí být pro ni velmi těžké, jak finančně, tak hlavně na psychiku. Vím, co to je dívat se na to, jak vám umírá dítě a vy mu nemůžete nijak pomoci, sama jsem to zažila, ale můj příběh naštěstí snad skončil dobře. Tím co jsem napsala nechci někoho přesvědčovat, že musí posílat peníze, jen jsem chtěla, aby ten kdo si ten článek přečtě, věděl, že ten její příběh je bohužel pravdivý.
1.4.2006 16:12:25
Aha, tak to jsem to popletla.
  • 
1.4.2006 14:11:50
holky ono to není tak úplně přesný, Kačka s Kubíkem sice nemohou teď žádat o příspěvek na auto, protože Kubíkovi nejsou tři roky, ale oni by to nedostali ani v tom červenci
naše chytrý zákony jsou tak "dokonalý", že na tento příspěvek je u dítěte nárok pouze v případě, že je mentálně postižené, pohybově postižené nebo nevidomé v jiných případech ne
je to k neuvěření, ale je to tak
takže Kačka skutečně bohužel nemá jinou šanci
31.3.2006 18:30:03
Ivano, někde už tu padlo, že na příspěvek na auto má Kateřina nárok až od Kubíkových tří let, a to bude ještě nějakou dobu trvat, zatímco ona potřebuje jezdit už teď.
31.3.2006 17:47:20
je to smutný příběh a přeju Kateřině a hlavně Kubíčkovi aby se zdravíčko jen zlepšovalo. Určitě neco pošleme osudy dětí nás nenechají chladnými, jen je mi trošku divné, když je Kubíček tak vážně nemocný, proč maminka nepožádala o příspěvek na zakoupení auta u soc. odboru. Pokud jak bylo v článku psáno pobírá veškeré příspěvky na které má nárok tak by měla zažádat i o tento a myslím, že by jí mohlo být vyhověno. Protože provoz auta taky něco stojí tak se na tuto jednorázovou dávku navalují další a to příspěvek na benzín, opravu a pod.
Nemyslím to zle možná to tak vyznělo jen mám upřímnou snahu nějak pomoci aby Kateřina věděla, že na to všechno nemusí a hlavně nesmí být sama.
Romča. 28let
  • 
30.3.2006 9:13:08
Ahoj všichni,

přesto že to už bylo řečeno, i já se přimlouvám za to, aby lidé nedělali rychlé soudy stran péče matek.
Mám na mysli Dominika a friťák.
Dnes je mi 28 let, jsem relativně zdravá, v pohodě. Jen po těle mám poměrně dost ošklivých jizev, které už nikdy nezmizí...
Byla jsem vymodlené dítě, narodila jsem se dřív a císařem, vážila 1,60kg, dlouho byla v inkubátorku, měla hodně zdravotních problémů, od narození alergie a rychle poté astma. Rodiče i celé okolí o mě pečovali, seč jim síly stačily, hlídali mě na každém kroku, byli opatrní a přesto, stalo se něco, co si oni nikdy neodpustí, co mají pořád před očima. Já to dnes nevidím jako žádnou hrůzu - s příběhy obou chlapečků se to jistě nedá ani z daleka srovnat, ikdyž....
Opařila jsem se. Bylo mo 1,5 roku a do dnes nevím, čím. Všichni se leta trápí, až je to absurdní, všichni si dávají vinu, nikdo nechce popravdě říct, jak se to stalo. Měsíce na JIP, boj o život, selhávání některách živ. funkcí, noční telefonáty rodičům domů ať rychle přijdou, že zřejmě nezvládnu přežít do rána. Toto se stalo 3x. Muselo to být pro ně hrozné. Nikdy bych jim to nevyčítala, naopak, je m i líto, že to museli prožít a že i teď, skoro po 30 letech, se tím trápí. Já mám jizvy na zádech, krku, podpaží, prsou. Ale zvykla jsem si, netrpím tím, prostě mi to už "nevadí". Jen jediné si přeju, aby se tím mí rodiče, kteří pro mě celý život dělali maximum, už konečně přestali trápit.
Obou klučinům pošlem nějakou korunku, moc to nebude, nemůžem, ale alespoň něco.

Moc a moc jim přeju, aby se jim povedlo žít normální život šťastného dítěte.
30.3.2006 0:03:39
Víte..dost mne zaráží jak si nikdo neověří žádná infa a ihned jen soudí(pravda původní forma článu nebyla moc dobrá trefa)...Bobe ty tu vystupuješ anonymně a i tak máme snahu si tě přečíst a i pochopit....možná než přijde zbytečné dohadování a řešení kdo má nebo nemá pomáhat..bylo by lepší se zamyslet.....když si myslíte že má pomáhat otec a Vás se tento problém netýká..bylo by možná lepší mlčeta nechat to být....rady ohledně auta a jiných sociálních dávek jsou dost zbytečné....myslím že všechny tyto možnosti má paní Katka zjištěné a jistě ji už hodně únavné neustálé vysvětlovat ano to já vím...ale bohužel jaksi se nevejdeme do tabulek..on ten náš sociální program není zas tak super jak se tvrdí....
koukněte na již zmíněný servr..kde maminky neřeší tak hloupé otázky a pochyby,ale měly snahu se zamyslet..pochopit a ještě větší pomoci..Nikdo nikoho nenutí pomáhat..kdo nechce nechť nepomáhá..jen prosím nevnášejte zbytečné pochyby a dohady.
Ad srovnání Kubíka a Dominika...každá jsme máma a každá pro své dítko uděláme cokoliv..třebas se spojíme i s ďáblem jen abychom zachránili svoje vlastní dítě.....na mamince Dominka je znát,že má domácí zázemí..oporu v manželovi a tudíž i více sil na boj s nemocí,úřady a zbytečnou hloupostní a neochotou úřadů a pojišťoven atd..
Bohužel tohle právě mamince Kubíka moc chybí...na vše je sama a dokážu pochopit že už je velmi unavená..mimochodem i nevěřícími a zraňující dotazy a radami..viz ať se snaží otec a podobně...co tohle vynechat a jen se zamyslet a říct si ano pomůžu..ne tohle mne nezajímá...a zbytečně nezraňovat......
Kdo můžete prosím pomozte.....ostatní,alespoň neubližujte...děkujeme
29.3.2006 23:59:08
Víte..dost mne zaráží jak si nikdo neověří žádná infa a ihned jen soudí(pravda původní forma článu nebyla moc dobrá trefa)...Bobe ty tu vystupuješ anonymně a i tak máme snahu si tě přečíst a i pochopit....možná než přijde zbytečné dohadování a řešení kdo má nebo nemá pomáhat..bylo by lepší se zamyslet.....když si myslíte že má pomáhat otec a Vás se tento problém netýká..bylo by možná lepší mlčeta nechat to být....rady ohledně auta a jiných sociálních dávek jsou dost zbytečné....myslím že všechny tyto možnosti má paní Katka zjištěné a jistě ji už hodně únavné neustálé vysvětlovat ano to já vím...ale bohužel jaksi se nevejdeme do tabulek..on ten náš sociální program není zas tak super jak se tvrdí....
koukněte na již zmíněný servr..kde maminky neřeší tak hloupé otázky a pochyby,ale měly snahu se zamyslet..pochopit a ještě větší pomoci..Nikdo nikoho nenutí pomáhat..kdo nechce nechť nepomáhá..jen prosím nevnášejte zbytečné pochyby a dohady.
Ad srovnání Kubíka a Dominika...každá jsme máma a každá pro své dítko uděláme cokoliv..třebas se spojíme i s ďáblem jen abychom zachránili svoje vlastní dítě.....na mamince Dominka je znát,že má domácí zázemí..oporu v manželovi a tudíž i více sil na boj s nemocí,úřady a zbytečnou hloupostní a neochotou úřadů a pojišťoven atd..
Bohužel tohle právě mamince Kubíka moc chybí...na vše je sama a dokážu pochopit že už je velmi unavená..mimochodem i nevěřícími a zraňující dotazy a radami..viz ať se snaží otec a podobně...co tohle vynechat a jen se zamyslet a říct si ano pomůžu..ne tohle mne nezajímá...a zbytečně nezraňovat......
Kdo můžete prosím pomozte.....ostatní,alespoň neubližujte...děkujeme
sára
  • 
29.3.2006 22:30:07
federiko,
jak už jsem psala, taky to chápu, proto jsem nato nereagovala...

teď reaguju zároveň na dva články tak se začínám ztrácet, mizet asi teda raději zmizím...:-)))
 Příspěvky 110 z 75 [Dalších 65 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.