| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Recepty, když dítě stoná

 Příspěvky 110 z 10 
Katka
  • 
20.2.2006 14:02:07
Ilaris chybička ne uhynulých, nýbrž zabitých.
ilaris
  • 
20.2.2006 13:59:21
Želatina - tak tuhle přísadu určitě znáte, přinejmenším podle názvu.
Možná ale netušíte, z čeho se vlastně vyrábí. Nápověda zní: želatina se dnes vyrábí z kostí, šlach, chrupavek a kůže uhynulých zvířat.
Mirka a Ája 2,5 roku
  • 
13.2.2006 10:23:50
S tou mrkvičkou nemůžu souhlasit Andulka jí mrkev na všechny způsoby.
9.2.2006 22:30:34
Pro miminko se mi moc osvědčila knížka: Martin Gregora: Výživa kojenců. Pak je také ještě Výživa malých dětí. Viděla jsem tyto knížky nedávno dokonce v Intersparu. Ale jinak běžně v knihkupectví.
anonym
  • 
8.2.2006 15:34:33
Vetsine lidem se z dusene mrkve zveda zaludek i kdyz jsou zdravi.... :-D
  • 
8.2.2006 14:21:03
Cibule s medem je i u nás osvědčený rodinný recept. Jen bych s medem nespěchala u malého dítěte. Dcerce jsem to dávala od 18 měsíců, ve 2,5 letech jí zjistili alergii na některé pyly a nezávisle na tom jsem i já zjistila, že se jí po medu spouští rýma. Tak jsme se vrátili k cukru.
Jinak výše zmiňovanou kuchařku "Vaříme dětem chutně a zdravě" také velice doporučuji.
Monika
  • 
8.2.2006 13:41:17
Souhlasím, nemocné děti většinou nic nejí, maximálně polévku, rohlik, jogurt. Je blbost zavádět nová jídla v době nemoci.
Zmiňovanou cibuli s cukrem (já používám med) používám místo léků na kašel (které u nás stejně nezabírají). Není třeba čekat 12 hodin, 1 až 2 hodiny stačí. Pokud se cibule rozmixuje v mixéru, lze po smíchání s medem jíst téměř hned.
Irena, dvě malé děti
  • 
8.2.2006 11:07:03
Recepty pěkné, ale moje děti, když jsou nemocné, tak odmítají vše, tudíž se snažím, aby alespoň pily, jídlo nenutím, s postupným uzdravováním zase začnou jíst. Většinou se jim snažim dávat polévky.
Při zvracení jsem ráda, když něco vypijou a při průjmech- suchej rohlík, piškoty- z ostatního(jako dušená mrkev atd.... ) se jim zvedá žaludek.
Vlasta,3děti
  • 
8.2.2006 8:51:28
Myslím, že nějaké recepty by se dali použít i pro malé mimi. Záleží na tom, co všechno jste už jedli, určitě bych nedávala nic nového co dítě nezná. Ale za své zkušenosti vím, že když byl syn nemocný a nechtěl nic jíst, tak jsme opět jenom kojili a kojili a občas si vzal trochu rozvařené rýže s trochou mrkve nebo jablíčkem či banánem a dala jsem do toho trochu glukopuru. Nebo ovocnou přesnídávku . Jestli nekojíte tak je to asi jinak.
Je lepší dítě nenutit. Ono to, až se vyzdraví zase dožene. Když je špatně dospělákovi, tak jídlu taky moc nedá.
Jinak recepty pro nejmenší vyšly nějaké jako Betynka speciál.
Já mám ještě knížku: Vaříme dětem chutně a zdravě od MUDr.Peter Horan - Pavla Momčilová
8.2.2006 7:40:06
Dobrý den všem,
jen by mne zajímalo jak starým dětem se můžou tyto zlepšováky podávat.. Co když stoná 5-ti měsíční miminko - to všechny tyto potraviny nemůže, tak není i něco pro něj?? Už dostává částečné příkrmy - ale právě tím jak je nachlazené tak odmítá jídlo.. tak co na něj vymyslet?
A ještě malý dotaz - nevíte nějakou dobrou publikaci o příkrmech - receptech? Děkuji a přeji pěkný den.
 Příspěvky 110 z 10 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.