| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak zápasím s poporodní depresí

 Příspěvky 110 z 100 [Dalších 90 >>]
19.1.2014 16:18:43
Ahoj, je jasné, že každý doporučí, co se mu osvědčilo, ale poporodní deprese a všechny další stavy s ní související patří v první řadě do rukou kvalitního psychiatra, který ti vybere medikaci na míru, bude pravidelně sledovat, jak a zda vybrané léky u tebe účinkují a taky ti doporučí, až bude čas je vysadit. Nemá smysl tady doporučovat konkrétní antidepresiva, u každého funguje něco jiného, někomu zaberou hned ty první, někdo i 3-5x někdy i vícekrát mění, než se to trefí přesně. Léky samozřejmě nic neřeší (pokud to chceš řešit od příčiny), ale pomůžou tě stabilizovat, což je základ pro všechny další kroky. Paralelně se dají AD doplnit doplnkovou alternativní léčbou, ale bych opatrná, čím to doplníš, pokud padáš takhle rychle zpět do akutních stavů, tak bych byla opatrná s homeopatií, resp. s výběrem homeopata, z toho, co popisuješ, nejsi ve stavu, kdy bez problémů zvládneš jakékoli homeopatické zhoršení a cílem není tvůj akutní stav ještě více prohlubovat. Osvědčené jsou Bachovy esence, které můžeš i v akutních stavech, nepůsobí žádná silná zhoršení a mohou být velmi podpůrné, ale jako u všech těchto metod to chce kvalitního praktika Bachovy terapie, což není každý, kdo má na webu napsané, že to dělá. Kineziologii a cokoli dalšího můžeš zkusit, všechny metody jsou dobré a nechci, aby to tady vyznělo, že např. homeopatie je špatná, je výborná, ale je třeba dobře vybrat homeopata, protože ne každý trefí hned správné homeopatikum a jeho potenci a to se na léčbě samozřejmě odrazí. Příčinou může být i silné trauma, to, co se ti všechno dělo po porodu, kdy náš nervový systém není zrovna dvakrát stabilní, by stačilo traumatizovat i poměrně dost zdravých lidí, kteří zrovna předtím neporodili. Zvážila bych i případnou práci s traumatem, pomocí neinvazivních metod, jako je např. somatické prožívání (práce s traumatem a jeho léčení podle P. Levina), ale stejně jako u výše uvedeného je potřeba kvalitní praktik s delší praxí. Určitě by alespoň na základní stabilizaci pomohla i psychoterapie. Držím pěstě, ať je brzy dobře včetně odstranění příčin tvých potíží, vím, že tyhle stavy jsou hodně nepříjemné a kdo nezažil, nedovede si představit a také věřím, že to, co popisuješ, se dá vyřešit až do stavu úplného a dlouhodobého psychického zdraví, ale nebude to za týden, což je asi jasné. Monika
  • 
20.10.2010 18:06:09
Ahojky, ja mam podobne pocity. Nechces si vymenit par radek? Jak se citis nyni? Ja budu shanet k lekum i alternativni pomoci ve smyslu hypnoterapie, ci psychoterapie. Horsi je to s tim, jak vse zkloubit dohromady s peci o meho synka, kt. se narodil 3 mesice predcasne! Chci byt silna a vyrovnana, a proto hledam pomoc, kde se da. Pa mirka
  • 
20.10.2010 18:00:19
Ahoj L. rada bych se jen zeptala, k jake pani jsi chodila na ty Mandaly zivota? Rada bych to take vyzkousela. Chci se po poporodni depresy rychle srovnat a byt vyrovnanou matkou a hledam pomoc. Myslim, ze leky nestaci, citim, ze bych pro to mela delat vice. Predem dekuji. Mirka
lenka novotna
  • 
28.12.2009 20:53:27
Rozhodni si myslim,ze zivot je jedinecnicy zivy a rozmanity.Proto musi byt jedinecne a rozmanite i vase deprese.Ja osobne jsem muz 37 a deti nemam.Nemam manzelku s popstnatalni dprei,ale preato v depresi jsem.Beru to tak ze nektere veci proste nemaj reseni,ale i presto jsou jedinecne apatri kzivotu a nikdy vic se nebudou opakovat stejne jako ten den co jsi prozila treba i v depresi.Msa to pet let,uz s tim neco udelej.Podle mne jsou zajimave poznamky,nebo i nadvky zapsane na samolepici listky prilepene na zdi,ktere si muzes pozdeji precist.Apropo plac podle mne patri k zivotu zeny stejne jako jine projevy citu.
Jarmila K.,3-letý syn
  • 
23.7.2009 19:16:36
Ahojky lidičky, nečetla jsem si všechny příspěvky,jelikož na to nemám sílu.Plácám se od porodu v depresi.Prvních osm měsíců jsem nevěděla jestli mám svého syna ráda.Nechtěla jsem ho,nenáviděla a měla představy,že mu ublížím.Nakonec jsem chtěla několikrát ublížit sobě.Přešlo to v nutkání.Každý den jsem myslela na smrt a toužila umřít.Jsou to nejhorší roky mého života.Teď už vím,že syna miluji a strašně se za to stydím.Ráda bych na to už zapoměla a začla normálně žít.Chodím k psychiatrovi a beru antidepresiva,ale přesto se neubráním špatným myšlenkám.Nechala jsem to zajít asi už moc daleko.Mám strach,že to jednou stejně udělám.Prosím řešte to dřív než já.Já to začla řešit teprve před 3-mi měsíci.Nikdy se s tím nevyrovnám.Zklamala jsem sama sebe a nedala synovi lásku,kterou v prvních měsících tak potřeboval.Za to se budu pořád nenávidět.
28.4.2009 18:36:07
~m~ něc podobného jsem prožívala a někdy mám takový stav i teď skoro dva roky po porodu chce to si víc věřit jenže někdy opravdu člověk nemá sílu a nevidí pak v mateřství smysl života topí se mezi pokakanými plínkami pláčem a vlastně má starch ze všeho co ještě přijde a dokonce i z lidí a bojí se jít nakoupit a jiné. ~n~ já po prvním porodu měla deprese ale trvalo to asi do 2 měsíců pak to postupně odeznělo ale teď je to jiné asi to je ten strach. tak přeju hodně štěstíčka a hodně sil a pokud to jen jde užívat si dětiček protože strašně rychle rostou ~p~~w~~x~
  • 
24.4.2009 15:21:33
dobrý den píši vám o radu v porodnici o porodu chlapečka se ve mě něco zpustilo,maej se narodil a mě 2 noc sem se probudila s pocitem že nevím kdo jsem ,kdo je moje rodina a sinkovi jsou 3.měs.Já si připadámjak kdybych žila v jiném světě a vadí mi jít sama ven mám prostě strach.napište prosím na můj email prosím radu díky
martina vanousova 1 dítě
  • 
12.10.2008 20:04:07
Lidičky, když to tady tak čtu, říkám si, kolik nás je, co máme takovýhle problémy. Jsem na tom stejně jako většina z Vás a právě čekám na nástup účinku antidepresiv. Zoufale hledám na internetu něco co bude připomínat moje příznaky a tady je toho tolik....Zajímavý je, že když člověk mluví s ostatníma maminama, tak se většinou všechny tváří děsně šťastný a o žádných problémech nemluví. To je škoda, protože je to zřejmě častej a dost vážnej problém...
Držim všem palce ať to dobře dopadne a hodně sil!!!! :-)
21.9.2008 8:54:08
Jak tu čtu články-vidím,že jsem si prošla něčím podobným: sice bez léků, ale když jsem hovořila s kamarádkou, která má krásnou 7letou dcerku, manžela, krásný byt a dobrou práci a které jsem vždy záviděla, že si přeji něco podobného... a která mi sdělila, že z narození dcerky má trauma dodnes - při křiku dítěte se jí chce zvracet. Já mám žaludek na vodě prakticky neustále.

... mám 3,5měsíční dcerku, jsem na ni sama - přítel se hádkami podepsal na mém těhotenství a doba po porodu, kdy si vzal dovolenou a věnoval se "svým věcem", se na mě též dost podepsala...

Fakt je, že jsem ztratila schopnost spát - šestinedělí se mi dnes zdá jako nejlepší doba - to aspoň prospívala a vše se zdálo OK, čert vem kojení po hodině... Malou jsem musela neustále "hlídat", nechtěla jsem ji nikomu "svěřit"- když byla v kočárku a měla hlad, rodiče jí vrazili dudel a já ji dostala nazpět "řvoucí", při kojení se mi pak dusila - v 2.měsíci začaly její bolesti bříška a já "přežívala" zprvu ze dne na den, pak už to bylo z hodiny na hodinu.

Každý den pro mě představoval nekončící a nepředstavitelný stres a zaměřila jsem se už jen pouze na utišení jejího pláče... Od doby, kdy se jí nacpal dudel jsem přestala rozumět jejím potřebám: pít jsem jí dávala, když chtěla spát a naopak a to trvá dodnes.

Nyní moc neprospívá, po očkování 2 týdny nejedla, přestala jsem na radu jedné zdr.sestry nabízet prs a malou krmím z láhve hlavně v polospánku, kdy má šanci něco do sebe dostat. Je hyperaktivní a velice dráždivá a já se jen modlím, at to vše "nějak" přežijeme. Máme problémy s přeležením hlavičky, nenacvičeným prvním vzpřimováním - všichni říkají, jakou mám krásnou, zdravou holčičku, ale vím, čím jsem se na ní podepsala... což je asi nejhorší, ale věřím, že se z toho dostaneme.

Podle popsaných příznaků jsem na sobě shledala, že jsem trpěla mánií, klasickou laktační psychózou včetně halucinací - prakticky vším dohromady. Když jsem o něčem mluvila, většinou se "všichni" smáli + jsem slyšela "všechny maminy nespí"... Se svým stavem jsem se více méně smířila - po citové stránce - necítím vůbec nic, ale věřím, že se to zlepší, jestli se to s malou zlepší, trochu vyroste atd. - obě jsme "bojovnice", ale do zářící a šťastné maminky mám hodně daleko... a taková jsem byla na začátku - celé kritické šestinedělí a pak se vše zlomilo.
Lída, 5-ti letý syn
  • 
12.4.2008 23:27:50
Dobrý den, právě mám pocit, že jsem v takovém stavu,že nevím, kudy kam. Přesně jako vy - 1. těhotenství v pohodě, přestože rizikové, ale toto 2. (18.týden) je úplná katastrofa, co se nálady týká. Dítě bylo počato v době, kdy jsem zjistila, že přítel má už jak dlouho milenku, v současné době jsem se synem nastěhovaná u rodičů, kteří kvůli nám měnili byt, aby mi mohli pomoci a já se s nimi hádám a jako bych jim vše dávala za vinu. Za tu krátkou dobu jsem jim, myslím, dost ublížila, ač nerada, ale nějak své pocity nedokážu ovláídnout. Připadám si jako nevděčná dcera, která si neváží pomoci rodičů. Je fakt, že mi i trochu mluví do výchovy prvního dítěte, což se mi nelíbí. On sám se musí vypořádat s nastalou situací a mě momentálně jako by ignoroval a odmítal poslechnout a udělat cokoliv, co po něm chci a pak dochází trpělivost i vůči němu. Přestože druhé dítě chci, mám pocit, že z tohoto těhotenství nemám vůbec radost, přestože se povedlo po dost dlouhé době. Kdesi jsem četla o těhotenské depresi a začínám si myslet, že jsem to asi právě já, kdo jí trpí. Jen nevím,jak určit, zda je to opravdu tato deprese nebo jen výkvy nálad v souvislosti s těhotenstvím a situací, ve které se právě nacházím.
 Příspěvky 110 z 100 [Dalších 90 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.