| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Plenky, aneb jak jsem si vybírala

 Příspěvky 110 z 372 [Dalších 362 >>]
MarkétaP + 4 dcerky
1.8.2009 17:28:01
Iro, zkus tuto diskusi: http://www.rodina.cz/diskuse2072.htm
1.8.2009 17:15:53
dobrý den.Stále sháním plenky ekologické a aby Eli neměla vyrážku...nejlépe nějaké froťáčky na praní.Mám 5 dětí-a bylo to v pohodě...,nevím jaké nejlepší a také aby dobře drželi...Kluci měli jednorázovky a v pohodě.Eli střídáme jednorázovky s látkovými,ale to jsou takové staré-né ty pohodové plenky jak jsem koukala že jsou na netu na prodej...Díky Ira
alexa
  • 
28.3.2009 16:06:16
http://enureza-inkontinence-pomocovani.webgarden.cz/
Mirka
  • 
30.12.2008 15:28:57
Tak já používám látkové pleny od narození své dcer tj. skoro 9 měsíců. Špinavé pleny skladuju na sucho v kýblu. Separační plínka mi zachytí stolici. Dokud jsem jen kojila, nemusela jsem plenky vůbec máchat, protože se vše vypralo nebo se skrvrny vybělily na denním slunci. Teď přikrmuji a stolice je tuhá, tak ji zachytí separační plenka. Občas je stolice řidší a při přebalování se dostane na penku, tak musím máchat. Ale to je tak jednou do měsíce a zabere mi to asi 5 minut.
Peru jednou za 3 dny a to mi pleny zaberou jen půl pračky a zbytek doplním pstatmé, prádlem. Naplnění pračky mi zabere 5-10 min., pověšení prádla 15 minut až půl hodiny a sklizení a poskládání prádla je otázkou max. hodiny. Plínky nežehlím (žehlila jsem jen v šestinedělí). Takže během týdne příjdu maximálně o necelé dvě hodiny. Opravdu nemám pocit, že bych trpěla nedostatkem času. Já mám i s látkovkami (a bez myčky nádobí) na sebe víc času, než když jsem chodila do práce, kde jsem trávila 8,5 hodiny + 1,5 hodin cesta do práce a zpět (počítáno dohromady). A přitom mám domácnost čistou (máme 3+kk). Navíc moje dcerka je docela šídlo a obracet, lozit a sedět se naučila asi o měsíc dřívě, než většina ostatních dětí. Tak jsem musela velmi brzi dcerku hlídat a honit po pokoji, když se mi kutálela tam, kam neměla. Teď lozí a už stojí, tak očekávám, že brzy začne chodit. A přes to všechno mám dost času i na sebe a nemám pocit, že bych nestíhala. Tak si opravdu nemohu stěžovat na to, že by mne praní plen okradlo o nějaký čas.
Opruzeniny dcera měla jen z papírovek, a to jen asi první 3 měsíce po porodu (tak jsem se jim vyhývala). Nyní, když přikrmuji, se ji udělají opruzeniny jen ze stoličky, když ji delší dobu nepřebalím (např. v noci). Ale to druh pleny neovlivní, protože má stoličku na zadečku v obou případech.
Cenově mne to se všemi dalšími výdaji(v kombinaci s papírovkama)vyjde asi tolik jako mou sestru, která kupuje papírovky za 2,5 kč jednu. Ale je fakt, že asi polovinu plenek a plenkových kalhotek jsme dostali pod stromek jako dárek od rodiny. Jen mne překvapuje ta pořizovací cena papírovek, které kupuje má sestra. Ať se snažím jak se snažím, nedokážu tady v Brně sehnat plenky pod 4 kč. a za tuto cenu už vyjdou papírovky dráž, než kdybych si všechny látkovky platila sama. Předpokládám, že bych tak levné pleny mohla taky sehnat, ale musela bych obcházet spoustu obchodů a vyhlížet různé akce. A to je zase ztráta času pro mne. Jenom když jedu s dcerou do centra na cvičení a cestou se stavím do nejbližší drogérie a potravin, tak mi to zabere půl dne. Kdybych měla obcházet hned několik obchodů a hledat levné papírovky, tak tím zaberu celý den. A to je oproti dvěma hodinám, které věnuji praní a skládaní látkovek, dost velký rozdíl.

Stručně řečeno: Pokud se člověk snaží, může srazit použití látkovek i papírovek na minimální cenu. V obou případech to vyjde nakonec na stejno. Rozdíl je pouze ve způsobu jakým to udělá. A každému vyhovuje něco jiného.
Míša, těhotná
  • 
7.10.2007 13:59:54
Zdravím, švagrová učila neteř na nočník od doby kdy se byla schopna malá posadit. V deseti měsích bez problémů konala svou potřebu na nočníku a od 15. měsíců chodí bez plenek.
Dobra, 2 deti
  • 
30.7.2007 0:22:31
Ahoj, tak to vyslo asi tak draho, jak jsem si sama spocitala. Ja si z toho duvodu poridila Bambino mio, kde nejsou vnitrni kalhotky, ale vice vrstevne pleny. Plne jsem to vyuzila u prvniho ditete, prala jsem jednou za 2-3 dny a cely set "od narozeni po nocnik", ktery obsahuje 2x24 plinek {2 velikosti} a 5 velikosti kalhotek stal 6 200 kc. Navic jsem dokupovala asi toje kalhotky, protoze moje malicka se pokakala i 4x za den a kalhotky to vetsinou lehce odnesly a po vyprani v ruce nestacili schnout. Celkem neco pres 7 tisic, tedy polovina toho, co pises ty.
lida
  • 
29.7.2007 23:49:42
Ještě dodám jeden tip na plenky popolini za nižší ceny: www.popolini.prodejce.cz
Mají tam občas velmi zajímavé akce-slevy a všechny popolini "výrobky" jsou tam levnější než u jiných netových prodejců popolinek (latkovepleny.cz, plinky.cz (jestli se nepletu)...) Ano, popolini systém je velmi drahý k pořízení, ale z porodného, máte-li už ostatní výbavičku, ho pořídit lze.. Spočetla jsem (počítám s cenami právě na stránkách popolini.prodejce.cz), že níže uvedená výbava, která by mohla být dostačující ba možná lehce "přemrštěná" (ale zase u těch plenek, kde "kupuji" více velikostí je delší životnost, protože se používají jen určité období - podle váhy či "tloušťky" dítěte).....

Kalhotkové pleny -
4x froté kalhotkové pleny - 256Kč/1ks (ještě nedávno byly v akci za 244Kč),
5x flanelových - 246/1ks,
4x OneSize super - 266/1ks (zrovna je na ně akce, jinak 280/1ks),
2x vel. L EasyFix 2v1 - 350/1ks,
4x Two Size Soft vel. S (zde 3-9kg) - 240/1ks,
4x - " - vel. L (8-15kg) - 258/1ks,
a nakonec Zlatíčko - to nejsou popolinky, ale prodávají je tam a mají rozumnou cenu (185Kč za 1 kus) -
4x vel. S,
4x vel. M a
4x vel. L,

pak ještě Vrchní kalhotky -
2x S, 2x M, 2x L - Popowrap - se suchým zipem, obrázkové - 270/1ks,
2x S, 2x M, 2x L - Vento - ty jsou na patentky, bílé - 255/1ks
2x M, 2x L - Bravowrap - suchý zip, trochu tužší, více umělé, levné - 199Kč/1ks

Vkládací plenečky (navíc, aby byly náhradní..., zvyšují savost plenky)
1 bal. froté - obsahují 2ks vklád. plenečky - 113Kč/bal.
1 bal. flanel - - " - - 113/bal.
1 bal. One Size Super - zase 2 plenky . 128/bal.
2 ks Zlatíčko - 58Kč/1ks

Separační plenky jsou také třeba:
pro novorozence celulozové - 2x 115 ks - role - 160Kč za roli
později viskózové - 1x 100ks - krabička - 118Kč

A nakonec praní:
žlučové mýdlo - 132Kč/250ml
vlněný vosk - na švy vrchních plenek, aby nepropouštěly (po čase) - 43Kč/20g
síťka na pleny - velká (52x55 cm)- 109Kč
pytlík na pleny - 71Kč

..... tak jestli jsem se nespletla, tak tako výbava (a není v ní prací prášek, používám Lovelu a kbelík na použité plenky) vyšla na 13 381 Kč.............
UUUUFFFFFF

Ale myslím, že kalhotky velikosti S nejsou k použití na moc dlouho, tak možná nemá cenu jich pořizovat tolik (jestli vůbec), pak lze ještě ušetřit, pokud koupíme pouze vrchní kalhotky Bravowrap, můžeme také nakoupit více froté či flanelových kalhotkových plenek a nekupovat tolik či vůbec OneSize Super (o biobavlněných kalhotkových plenkách nebo vlněných svrchních kalhotkách vůbec neuvažuji, protože nákup šíleně prodraží, ale výpočet s nimi možná ještě udělám), také možná nejsou nutně potřeba vkládací plenky, protože všechny uvedené plenky vkládací plenečku obsahují (kromě Zlatíček, ty jsou bez)....... ale to je k ušetření v tomto systému asi vše..... samozřejmě nemusíme pořizovat pouze tento systém a lze ho zkombinovat s klasickými čtercovkami, těch se ale bojím nebo vícevrstvými plenkami popolini či bambino mio, které ale také mohou činit určité potíže při přebalování aktivního miminka, které vám nevydrží ležet, protože je to šílená votrava nechat se přebalovat..., jako náš Kubíček...
Systém kalhotkových plenek Popolini jsou sice drahé, ale ekologické, bezodpadové (i když nejsou nesmrtelné a při praní odpad nadělají minimálně do kanalizace) a látkové "jednorázovky" - rozbalím, odeberu plenku/y, omyji/očistím ubrouskem zadeček, podložím čistou látkovou "jednorázovkou", pod kterou ještě leží svrchní kalhotky, namaži, je-li třeba, zabalím - suchými zipy či patentkami kalhotkovou plenku a nakonec zabalím svrchní kalhotky.... (odnesu znečištěnou plenku do kbelíku se síťkou)... svrchní kalhotky, nejsou-li znečištěné, neměním...
Jen jedno je zde navíc narozdíl od papírovek - balení do svrchních kalhotek, cesta znečištěné plenky je pouze jinam..... čeká ji praní, zatímco papírovku smrt a ošklivá skládka, kterých je čím dál víc a plní krásná česká údolí jako u nás...... Achich...
Nakonec bych měla přiznat, že používám papírové plenky, ale kdybych měla zrovna po ruce porodné nebo vyhrála nějaké drobné, koupila bych Popolinky.. (naše dvě malé děti už se látkovek asi nedočkají, protože se nerozhoupu či neseženu potřebné peníze, ale další dvě až tři by si látkovek užit mohly....)
Takhle douhý příspěvek jsem psát nechtěla, ale když už jsem se do toho dala, tak to tak nějak přišlo.. Snad si ho někdo přečte...
a výrobci popolini by mohli pustit nějaký chlup, když jim dělám takovou reklamu, aniž bych jejich plenky kdy vyzkoušela, že?
Kamila
  • 
29.11.2006 22:53:58
A ty jsi přesně ten prototyp rádoby moderní ženský která se stará jen o sebe a svojí rodinu a nemyslí na budoucnost. Je to sobecký a evidentně si neuvědomuješ dopady, jaký tady mi lidi způsobujeme přírodě. Nevím proč by Katka měla být neupravená jenom proto že používá jiný druh plenek.
22.7.2006 18:45:51
Jani,

tvůj příspěvek jsem našla až teď :o).

Takže můžu-li shrnout naše plínkování po roce tak látka jednoznačně vede.

1,Pampersky mají dost značnou nevýhodu a to je protékání, to se mi v látce nikdy nestalo.

2, Za ten rok se výběr plenek značně rozšíl

3, Naše naprostá spokojenost je i co se týče praní, pereme bežně na 40°C, občas na 60°C a na 90°C jen párkrát.

4, Byli jsme i na dovče (spíš prodloužený víkend) s látkovkama a v pohodě. Jen se nějak nemůžu zbavit zbytku jednorázovek, protože je mám doma také pro případ nouze, mám je doma už od ledna a mám tam ještě tak asi půl balíku. A Nechci je Miškovi ddávat jen proto abych se jich zbavila následuje totiž druhý den krupička nad pindíkem.
Eva21546
22.7.2006 18:09:03
Ahoj, děkuji za velmi pěkný a jistě pracný přehled informací a rad. Eva
 Příspěvky 110 z 372 [Dalších 362 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.