| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku České děti se opíjejí brzy

 Příspěvky 110 z 40 [Dalších 30 >>]
.
  • 
2.1.2006 18:26:38
.
PajaMM
2.1.2006 17:37:07
A co je vam do toho? :-)
2.1.2006 17:29:17
Odpověď je nasnadě, protože tato zařízení jsou soukromá, provozuje se v nich činnost, kterou zákon té země dovoluje a majitel s ní souhlasí. Je na pováženou, že na veřejných prostranstvích, kde jsem neustále atakována narušeným životním prostředím, je mi tato legální činnost znemožněna. Aby se mi někdo zbytečně nesmál, jak přišla bída na kozáky, tak upozorňuji, že jsem venku nikdy nekouřila, tudíž se na refýži cítím jako vždy, je mi blivno z automobilových exhalací:)
Hezká diskuse o tom, zda se bát o naše stáří vzhledem k notoricky ožralým dětem.
Lucka
  • 
2.1.2006 16:17:34
Slyšela jsem názor/od kuřáka-majitele restaurace/,že u nás je nekuřáckých restaurací málo právě proto,že nekuřáci nejsou tak zábavní jako kuřáci,nechodí do restaurací a tudíž majitelé restaurací by zkrachovali.Ale ve státech,kde již zákaz kouření funguje/LA,NY,Norsko,Malta,Irsko.../se to ukázalo právě naopak,že tam restaurace praskají ve švech i bez kuřáků.
Jestli vám to vadí jako mě,že naše vláda je takto lhostejná ke kouření,pití atd.,jediné co můžem dělat,je psát naše názory na poslance,na vládu,do novin,televize apod.,poukazovat na to,jak to funguje ve světě a úplně nejlepší by bylo,kdyby se nekuřáci-zpěváci,herci...dohodli a udělali nějakou akci-koncert nebo i demonstraci.Ve světě už bylo několik takových akcí,ale u nás to asi bude oříšek už proto,že právě mezi nimi je hodně kuřáků.A to je škoda,protože dost mladých má mezi umělci idoly a napodobují je.Zrovna tak jednou ukazovali ve zprávách že jak se má prosadit přísnější zákon,když většina členů vlády jsou kuřáci-včetně ministryně zdravotnictví.Holt nám vládnou kuřáci.Ja osobně nejsem pro to,aby se nekouřilo vubec v žadné restauraci,ale buď ať jsou zvlášť místnosti-dobré odvětrávání nebo ať se kouří jen v hospodách.Když je víc jak dvě třetiny nekuřáků tak proč má být drtivá většina těchto zařízení jen kuřácká?
Lucka
  • 
2.1.2006 16:15:46
Slyšela jsem názor/od kuřáka-majitele restaurace/,že u nás je nekuřáckých restaurací málo právě proto,že nekuřáci nejsou tak zábavní jako kuřáci,nechodí do restaurací a tudíž majitelé restaurací by zkrachovali.Ale ve státech,kde již zákaz kouření funguje/LA,NY,Norsko,Malta,Irsko.../se to ukázalo právě naopak,že tam restaurace praskají ve švech i bez kuřáků.
Jestli vám to vadí jako mě,že naše vláda je takto lhostejná ke kouření,pití atd.,jediné co můžem dělat,je psát naše názory na poslance,na vládu,do novin,televize apod.,poukazovat na to,jak to funguje ve světě a úplně nejlepší by bylo,kdyby se nekuřáci-zpěváci,herci...dohodli a udělali nějakou akci-koncert nebo i demonstraci.Ve světě už bylo několik takových akcí,ale u nás to asi bude oříšek už proto,že právě mezi nimi je hodně kuřáků.A to je škoda,protože dost mladých má mezi umělci idoly a napodobují je.Zrovna tak jednou ukazovali ve zprávách že jak se má prosadit přísnější zákon,když většina členů vlády jsou kuřáci-včetně ministryně zdravotnictví.Holt nám vládnou kuřáci.Ja osobně nejsem pro to,aby se nekouřilo vubec v žadné restauraci,ale buď ať jsou zvlášť místnosti-dobré odvětrávání nebo ať se kouří jen v hospodách.Když je víc jak dvě třetiny nekuřáků tak proč má být drtivá většina těchto zařízení jen kuřácká?
irlev
2.1.2006 15:45:42
Tahle debata už tu jednou lehce proběhla (nevybavím si teď, jak dlouho to je). Kompromis se jistě těžko hledá, každý se zastává toho, co považuje za přijatelné (případně se obouvá do toho, co je pro něj nepřijatelné). Ovšem souhlasím s Prachetem - na malém městě, kde je to samá trojka čtyřka, to se těžko hledá ucházející místo, kde by se dalo posedět (a ještě k tomu s dětmi). Aspoň že teď už ráno na zastávce nebudu muset čuchat něčí ranní povzbuzovák :)

Ad opíjení dětí: a píšu záměrně dětí, protože ti, co znám, nejsou ještě ani ve věku mladistvých a opravdu nic je nepálí, protože trestní odpovědnost se jich ještě netýká - v tomhle raném věku to je na triko rodičů, na jejich výchově a benevolenci. Zkuste se zeptat skupiny deseti až dvanáctiletých dětí, jestli jim doma někdy dali ochutnat - třeba trošku vaječňáku, usrknout piva nebo vína.
2.1.2006 13:09:19
Hm, a co plošný zákaz kouření v hospodách do řekněme 20:00? Po osmé už v hospodách asi matky s dětma moc nebývají...
Vím, že je málo nekuřáckých restaurací, ale ono to asi svědčí i o tom, že nejsou pro majitele lukrativní... klidně by jich mohla být nekuřáckých polovina, ale úplný zákaz je podle mého názoru taky pitomost. Měl by se najít rozumný kompromis, jenže tady asi není moc vůle ho hledat...
2.1.2006 13:08:32
Hm, a co plošný zákaz kouření v hospodách do řekněme 20:00? Po osmé už v hospodách asi matky s dětma moc nebývají...
Vím, že je málo nekuřáckých restaurací, ale ono to asi svědčí i o tom, že nejsou pro majitele lukrativní... klidně by jich mohla být nekuřáckých polovina, ale úplný zákaz je podle mého názoru taky pitomost. Měl by se najít rozumný kompromis, jenže tady asi není moc vůle ho hledat...
Pratchett
  • 
2.1.2006 12:20:21
To není jen tak. Například v naší obci jsou jen ty "čtyřky", maximálně "trojky". Máme sice tři hospody, ale kouřit se smí ve všech. Provozovatelům restaurací a hospod je šumafuk, jestli u nich lidi kouří nebo ne. Mít nekuřáčkou restauraci, kde je všechno "o polovinu" dražší, to je taky nesmysl, ne? Matky s dětmi by to určitě nepřivítaly. Byl bych pro úplný zákaz kouření na barech...a jen bych dal návrh na umístění kuřárny do každé restaurace. Nebo kuřáckého koutku. Zatím jsem se setkal pouze s nekuřáckým koutkem...ale díky i za něj.
Pratchett
  • 
2.1.2006 12:15:34
Musím s Monty souhlasit (i když to není moc často:-D) U nás se nemluvilo sprostě a otec nikdy nebyl v hospodě a jsme nekuřácká rodina. Já jsem asi v osmnácti, devatenácti letech chodil pravidelně každý pátek do hospody. Teď už ne - jsem o šest let starší a už mi to nějak nic neříká:-). Jako dítě jsem měl strejdu, který mi dával "popotáhnout" z cigarety. Já nevěděl, že musím vdechnout do sebe a nikdo mi to neřekl. Tak jsem do ní foukal a ona žhnula stejně, jako když se jen popotáhne. No a jednou jsem omylem vdechl...a nic. Žádné záchvaty kašle, nic takového. Takže s cigaretami jsem začal ve 23 letech, vydržel jsem to měsíc a pak mě to přestalo bavit - tak jsem přestal:-)
Alkohol je pro mě dodnes záhadnou - někdy znám svou míru a někdy ne. Naštěstí mám veselou opici, bývám upovídaný, vtipný a rozesmátý, takže má opilost okolí nevadí. Ale nerad se opíjím - ztrácím nad sebou kontrolu a to mi vadí nejvíc.
 Příspěvky 110 z 40 [Dalších 30 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.