| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Budeme mít všichni nárok na potomstvo?

 Příspěvky 110 z 210 [Dalších 200 >>]
richard
  • 
8.11.2006 20:41:24
To máš tak: Pán Bůh, popř. Matka Příroda nás jako živočišný druh určitým způsobem nastavila: narodíme se (tedy pokud z nás "maminky" neudělají potraty), zhruba do 10 až 13 let jsme mláďata a pak dospělí. Reprodukční schopnost je nám maximalisticky dopřána ve věku cca 15 až 30 let, po tomto věku začínáme stárnout a reprodukční schopnost se snižuje, u samice velmi rasantně (prakticky otěhotnět v 35 letech souloží je již téměř vyloučené), u samce pomalu, ale jistě. Na tom nic nenaděláš, to je Příroda, pokud budeš poslouchat "moudré" rady, abys těhotenství odkládala do vyššího věku, nad 30 let, až budeš "zodpovědnější", jsi na nejlepší cestě běhat po asistovaných reprodukcích s šancí 1: 10000, že se to ptřeba ovede, ale nejspíše zůstaneš bezdětná. Vlastní vinou. Můžeš obelhat jiného, sebe, ale ne Přírodu, ta je nad námi a je nemilosrdná: lidská samice je nastavená na to, aby si nasekala mláďata nejlépe cca mezi 20 a 30 rokem svého života. Rozumná samice proto odloží kariéru (tu můžeš totiž začít dělat kdykoliv, i v 50, ta Ti neuteče, kariéra není zajíc) a nejprve, pokud tedy chce, si zařídí samce a mláďata. (Mláďatům samozřejmě neodejme tatínka, resp. rodinu, i když je to finančně výhodnější, protože svá mláďata milující samička/maminka ví, že mláďátka by bez samečka/tatinka špatně prospívala a byla by nešťastná.)Toť vše.
Zooza
  • 
27.2.2006 8:46:47
Je mi 24, manželovi 39 a nejde nám to, to mi chtějí jako naznačit, že možná budeme mít smůlu, jenom proto, že je trochu starší????
Ať jdou do Prdele (s prominutím), ale jak mi může nějaký hovado, který celej den sedí na zadku sebrat jen tak šanci mít děti???
Doufam, že otěhotnim dřív než tenhle zákon vstoupí v platnost.
Držte mi palce.....

Zooza
Milada.
14.12.2005 22:26:13
ALe 40 uz mu bylo, ne? :-)


http://www.novinky.cz/koktejl/72165-petr-janda-uvazuje-o-diteti-ze-zkumavky.html
Katka
  • 
25.11.2005 11:04:07
....a kdo z rodiny byl v NSDAP?
mrcho zlá. navíc hloupá. Kateřina

ostatní - omluvte prosím urážky, ale TOTO (Lena,mamina,...) už se nedá ustát v klidu.....
24.11.2005 19:12:56
Kláro, já jsem měla amniocentézu v obou případech....Poprvé v 18. týdnu, po výsledcích triple testu, podruhý jsem si nezávilse na doktorovi domluvila schůzku v Gennetu a už v patnáctým týdnu, ačkoli mi ještě vůbec nedělali odběr krve na triple test, mi dělali amnc.A výsledky jsem věděla za deset dnů, tzn, že na zač. 17 týdne...
Klára
  • 
24.11.2005 18:54:52
Ahoj Federiko, mockrát děkuji za odpověď. Já bych právě také raději tu amniocentézu měla a když už, tak co nejdříve, mně se vždycky zdálo, že pomalu v polovině těhotenství je na to pozdě. V mé rodině máme jedno dítě s těžkou formou Downova syndromu (je to můj bratranec, vlastně už není dítě, je mu dvacet, ale jako by mu bylo pět, dostal veškerou péči a sílu své mámy, obrovskou lásku všeho příbuzenstva, jenže teď na něj teta už nestačí, stárne a on má obrovskou fyzickou sílu a je neuvěřitelně zlomyslný a agresívní, mojí Alžbětku jako miminko málem zabil ze žárlivosti atdatd.. plus má nemocné srdce a musí na to brát hodně léků, zkrátka po vší péči a přijetí je nakonec stejně v ústavu a ještě tím teta trpí) takže vím, co to je a necítím se na to.
Naďa zatímbezmimča
  • 
24.11.2005 11:20:26
Občas se zaskočím podívat na diskusi abych se ujistila, že nejsem sama kdo má problémy s otěhotněním. Někdy mě to trochu uklidní, ale po přečtení příspěvku anonymní maminy se mi nechce věřit, že je ještě v dnešní době, co se týče názorů na umělé oplodnění někdo takhle nebetyčně pitomej. S tak hloupejma názorama jsem se u ženský prostě ještě nesetkala. Pro nás, co se o ten malej uzlíček tolik snažíme a tolik po něm toužíme, je umělé oplodnění někdy jediná šance. Není mi jasné proč bych se měla vzdát této možnosti a to i přes ty nervy, opakované neúspěšné pokusy a čekání každý měsíc jestli už to konečně vyjde. Prostě anonymní mamino, najdi si vhodnější téma o kterém aspoň trochu něco víš, protože tyhle tvoje "moudra" fakt bolí.
Iva
  • 
24.11.2005 0:07:45
naši zákonodárci jsou fakt neuvěřitelní!!Proč se sakra furt montujou do věcí, kterým nerozumí a které žádné zásahy nepotřebujou, když je všude tolik bordelu, kterému by se věnovat mohli (a MĚLI!).

Co se týká umělého oplodnění, stanovila bych nanejvýš nějakou hranici pro placení pojišťovnou, a kdo má smůlu a tu hranici nesplní, ať si třeba doplatí, když už to tak musí být. Ale zakázat někomu šmahem mít vlastní děti?!!!! To je nehoráznost!!! To si hrají na pánbíčky nebo co?!!!!

A ještě k názoru co tu razí nepodepsaná mamina, že děti po umělém oplodnění jsou nemilované - to si dělá legraci, ne? Asi jí uniká, že absolvovat tyto procedůry není jen tak a že se k tomu odhodlají jen ti, co to dítě fakt chtějí! Naopak ti, co jim plození jde jak po másle, to často berou jako samozřejmost a k dětem se pak chovají všelijak. Tomu snad rozumí každý.
Iva
  • 
24.11.2005 0:06:57
naši zákonodárci jsou fakt neuvěřitelní!!Proč se sakra furt montujou do věcí, kterým nerozumí a které žádné zásahy nepotřebujou, když je všude tolik bordelu, kterému by se věnovat mohli (a MĚLI!).

Co se týká umělého oplodnění, stanovila bych nanejvýš nějakou hranici pro placení pojišťovnou, a kdo má smůlu a tu hranici nesplní, ať si třeba doplatí, když už to tak musí být. Ale zakázat někomu šmahem mít vlastní děti?!!!! To je nehoráznost!!! To si hrají na pánbíčky nebo co?!!!!

A ještě k názoru co tu razí nepodepsaná mamina, že děti po umělém oplodnění jsou nemilované - to si dělá legraci, ne? Asi jí uniká, že absolvovat tyto procedůry není jen tak a že se k tomu odhodlají jen ti, co to dítě fakt chtějí! Naopak ti, co jim plození jde jak po másle, to často berou jako samozřejmost a k dětem se pak chovají všelijak. Tomu snad rozumí každý.
23.11.2005 20:25:34
Kláro, já sice nejsem lékařka, ale žádný velký riziko ve vašem případě nevidím....Mám kolem sebe spoustu takových párů...Pokud ti bude v případě otěhotnění více než 35 let, doporučí ti lékař amniocentézu kvůli lehce zvýšenému riziku DS...Ty ji můžeš odmítnout, já bych na ni určitě šla....
Jinak se snad i tvrdí, že pokud součet věku partnerů překračuje 75 let, tak tam je taky lehce zvýšené riziko...Dnes to riziko můžou celkem přesně upřesnit už asi ve 12 týdnu...
 Příspěvky 110 z 210 [Dalších 200 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.