| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku První „hlídání“

 Příspěvky 110 z 87 [Dalších 77 >>]
  • 
13.11.2007 16:23:20
Dobry den,
muzete mi,prosim,poslat kontakt na agenturu s kterou jste spokojena. Potrebovala bych hlidani a nevim na koho se obratit.¨
Dekuju a preju hezky den
Jana
  • 
30.6.2006 17:11:38
Ahoj, rada by som nasla nejaku maminku, ktora by cas od casu potrebovala pohlidat svoje detatko a na oplatku by zase pohlidala moju 13 mesacnu dcerku. Byvame pri Obore Hvezda, Praha 6 Ak Vam tu v Prahe tiez chybaju babicky a dedeckovia :-) tak sa ozvite na email ejurcova@yahoo.com
Soňa
  • 
1.1.2006 22:49:31
Dnes jsem se podívala poprvé na tyto stránky. A vlastně nevím, kde dřív začít. Mám 4-letého kluka a holčičku 6 měsíců. S malým to byl kříž. Obě babičky za rohem, ochotné kamarádky a nic. Rezolutně všechno odmítal, při mém odchodu bušil na dveře tak,že jsem se vracela a brala ho s sebou. Na to jsem prostě neměla. Teď, když se narodila malá, jsem si říkala, že musím opatrně, aby neměl pocit, že ho odkládám a jsem radši s ní. Ale potřebovala jsem před vánocemi něco obstarat a chtěli jsme posedět chvilku s přáteli. Tak jsme si řekli, že teď už necouvnem. Říkala jsem mu to asi dva tři dny dopředu, ale jeho odpověď byla vždy "NE" a "já půjdu s vámi". Když nadešel den D hodina H a měl se oblékat, že jdeme k babičce, začal strašně plakat. Trvalo to tak 20 minut, už jsem myslela, že se neudržím a najednou přestal. Po chvilce přišel a že to tedy zkusí. To byl šok. Prostě mě dostal! A pak i sám řekl, že to bylo u babičky fajn. Myslím, že u tebe ten okamžik taky přijde. Chce to vydržet. Teď se snažím alespoň jednou týdně, aby byl u babiček alespoň 2 hodinky. Nechci, aby si zas úplně odvykl. Ale někoho cizího na hlídání bych si vůbec netroufla oslovit. To si neumím představit.
Líza
20.11.2005 14:27:36
Ale přece nemůžeš čekat, že nebude řvát. Když odcházíš, bude řvát, za chvíli se uklidní a normálně si to užije. Jestli se chováš pořád tak, aby nikdy neřval, nepomáháš tím ani sobě, ani jemu.
20.11.2005 14:15:15
No ja nebyla nikde 2,5roku,cas tak leti,ze to ani neregistruji.Vsude jenom s malym.Dvakrat jsem byla u holice a to asi tak,ze jsem bezela s mokrou hlavou domu.Romanticke vecere s manzelem travime i s malym.Ted mam tolik vyrizovani na uradech a v bankach,ze pri predstave,ze to budu absolvovat s malym mi vstavaji vlasy na hlave.Jsem potom absolutne vycerpana.A to mam kousek babicku,ktera by klidne hlidala a kdykoli.Jenze maly neni zvykly a ja se pri predstave jeho kriku kdyz odchazim radej vseho vzdam.Asi budu muset pritvrdit.Copak vam deti nervou kdyz od nich odchazite presto,ze jsou s tou nejlepsi tetou?Jak to tedy delate?
20.11.2005 14:12:36
No ja nebyla nikde 2,5roku,cas tak leti,ze to ani neregistruji.Vsude jenom s malym.Dvakrat jsem byla u holice a to asi tak,ze jsem bezela s mokrou hlavou domu.Romanticke vecere s manzelem travime i s malym.Ted mam tolik vyrizovani na uradech a v bankach,ze pri predstave,ze to budu absolvovat s malym mi vstavaji vlasy na hlave.Jsem potom absolutne vycerpana.A to mam kousek babicku,ktera by klidne hlidala a kdykoli.Jenze maly neni zvykly a ja se pri predstave jeho kriku kdyz odchazim radej vseho vzdam.Asi budu muset pritvrdit.Copak vam deti nervou kdyz od nich odchazite presto,ze jsou s tou nejlepsi tetou?Jak to tedy delate?
4.11.2005 18:30:50
Ach jo, tak jsem se dneska zkusila rozloučit a nevím, jestli se k tomu zase někdy odhodlám..
Tak nejen, že byl řev, s čímž jsem počítala, ale z normálně pohodového dítěte se stal na celé dopoledne ukňouránek a pořád se prý tvářila ublíženě, nechtěla jíst sváču ani oběd a po té, co jsem přišla, tak se na mě nalepila a nechtěla se pustit ani teď večer, když přišel manžel a chtěl ji jít vykoupat.. A při odpolední svačině jsem se musela sakra snažit, aby mi jedla.
To normálně vůbec nebývá..
Budu muset vymyslet něco jiného..
  • 
4.11.2005 9:16:40
Ja davam hlidat nekolik hodin v tydnu k babicce.Zacalo to tak,ze vzdy kdyz jsem prijela s malou na navstevu,tak ji celou prospala a mamca porad,ze ani nevi jaky ma oci a ze si ji vubec neuzije.Tak me vyhnala at si v klidu nakoupim,ze ji pohlida..Presvedcila jsem se ze je schopna se o malou postarat..a je u ni jako v bavlnce.Ze zacatku jsem sice byla trochu nervozni kdyz mi zvinil mobil,ale mamina vzdy volala jen proto aby mi zdelila jak se mala smeje a povida.Tak ted je spokojenost na vsech stranach...
3.11.2005 21:02:16
Zoozo,
to jsi vystihla dobře. Moje holčička je docela klidná a můžu si ji vzít na relativně dost míst s sebou, ale pokud mám možnost zajistit si hlídání, tak proč bych ji ksakru měla vláčet po všech čertech, nabořit jí denní režim, vystavovat ji bacilům a smogu, nutit jí dělat to, do čeho se jí zrovna nechce a já nevím, co dalšího..
No nic, z tohoto pohledu hláškám typu "Své dítě bych nikomu na hlídání nesvěřila, vždyť ho můžu vzít všude s sebou.." také moc nerozumím.

(Tím se nechci dotknout maminek, které z nejrůznějších důvodů možnost hlídání nemají. O nich nemluvím.)

A jinak, já osobně mám obrovskou radost z toho, že jsem v sobě tu bariéru "své dítě nikomu nesvěřím.." překonala a našla si hlídací tetu, které důvěřuji. A že jsem hooodně úzkostlivá máma.. :))
Denisa
  • 
2.11.2005 1:02:02
To snad ne, ty jsi nikde nebyla 13 měsíců. Každý jsme holt jiný. Já si zase nedovedu představit, že bych někam nevyrazila sama s manželem na večeři či do kina. Nějakou dobu to vydržet jde, ale když to trvá moc dlouho. Pokud si manželé nenajdou alespoň chvilku sami na sebe, tak se to ve vztahu odrazí. Taky bych nesvěřila dítě někomu, koho znám jeden den, ale myslím, že každá matka má kamarádky matky, které na oplátku rády pohlídají (pokud to není moc často).
 Příspěvky 110 z 87 [Dalších 77 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.