| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prvňák s třídní důtkou

 Příspěvky 110 z 246 [Dalších 236 >>]
  • 
6.6.2008 14:36:30
Tak mě přiadá že ta učitelka byla nenormální!
Jak může toto udělat malému dítěti tak to fakt nechápu!
To může udělat jen duševně nezralí člověk.........já chápu že toho kluka bylo taky dost ale ta učitelka byla hnusná!
JáKáča
  • 
9.8.2007 15:07:54
Patrik byl vychován v slušné rodině a titulování učitelky doma určitě neslyšel. Naopak ta měla plnou podporu rodičů. Protože rodiče důvěřovali učitelce, chtěli celou situaci řešit s ní.

Nicméně Patrik je již dva roky na jiné škole. Letos dostal pochvalu ředitele, což mluví asi samo za sebe. Měl tři učitelky (dvě stálé - jedna angličtina) a popisován jako velice živé, ale šikovné, samostatné a vychované dítě.

Nana
  • 
1.7.2007 13:38:58
Po přečtění tohoto článku se mi vrátilo vše,co jsem prožila já jako dítě školou povinné a co potom moje dítka.Nechce se ani věřit,jak učitel může pošlapat dětskou dušičku a čeho je vůbec schopen.To je přímo zločin,že se to děje právě v době,kdy se z dítěte utváří hodnotný človíček,kdy je nejvýš nutné podchytit jeho inteligenci a snahu se něco naučit.Bylo by toho na knihu těch zážitků.Já sama školu prošla se strašnou nechutí.Škoda slov..tohle není učitelka,ale sama nedodělaná absolventka "je jedno,jaké školy"Pryč s ní a navíc změnit školu,když ani ředitel není ochoten moc naslouchat.Pořád mají plnou pusu toho,jak by měli rodiče sploupracovat se školou a "skutek utek"...Běda,když jim naznačíte,že se vám něco na jejich metodě nelíbí.Ať se nediví,když i my, rodiče máme v sobě ty své skušenosti ze školy a nic moc se nezměnilo od té doby..My rodiče se snažíme,ale oni se pokládají za mocnější a neomylnou sortu..Na mých dětech se také podepsali a dnes,i když je synovi dvacet,nechce vůbec vzpomínat na jistou paní učilelku,z níž se mu podlamovaly nohy a dělalo mdlo,jen jí uviděl.Určitě to nebylo z lásky k ní.Moc málo vyjímek existuje,ale tak málo,že jsem zatím žádnou nepotkala:-)Jen z doslechu:-)A dopřeji si jeden výkřik s radostí..hanba špatnýmn učitelům a pryč s nima!!!! Pokud by se na tohle nějaký pedagog ozval,bude mít asi taky máslo na hlavě,protože moudrý by řekl,to se mě netýká,já takový nejsem..i když..znáte to..někteří jsou hluší a slepí a uznávají jen to,co je jim bližší z pohodlnosti..Zdravím všechny rodiče co mají trápení s ratolestmi kvůli škole..držte se,taky to jednou budete mít za sebou:-)
Lionka
19.10.2006 23:30:58
...Po dvou hodinách zlobení Patrika a zřejmě i následné nevrlosti paní učitelky si Patrik na kousek papírku ulevil vůči paní učitelce nevybíravým způsobem....
nedá mi to -v článku není uvedeno,nebo hoodně mlhavě:
-co bylo příčinou Patrikova sdělení že je učitelka kráva?
-kde to slyšel to titulování paní učitelky?

V každém případě vidím problémy:
-v rodině (přístup ke škole a učitelce,neviděli problém hned a nezačali ho hned řešit,a tak dojel do zbytečně velkých rozměrů)
-ve škole:těch problémů je hned několik- od školské politiky a platech kantorů u nás v ČR až po osobnost kantorky(nezvládla adekvátně situaci)

doporučení: určo změna školy nebo aspoň třídy-už se pokazilo vše,co se dalo a myslím,že nenapravitelně-vztah žák - učitel na 1. stupni je ten nejzákladnější,jak je v začátku zruinován -je konec
Lionka
19.10.2006 23:20:37
ano můžete-když vysvětlíte řediteli,že jeho brataranec má na něj špatný vliv a že by to bylo k dobru věci-možná Vaše přání bere jako malichernost,ale myslím,že po dobrém vysvětlení by mohl být přístupný (pokud se nepovažuje za Pana Důležitého za všech okolností-i takoví,bpohužel, u nás jsou :o/)
Lionka
19.10.2006 23:13:47
tak to mi nepříjde jako běžný jev,ale stává se to,hlavně u tzv. rychlokvašek-absolventů nějaké střed. školy,kteří čekají další rok na přijímačky na nějakou VŠ nebo u starých nepružných přesluhujících učitelek vystudovaných za hlubokého totáče (ale rozhodně nestrkám všechny do 1 pytle)

nevím,kde jste vzala to,že učitelé národky (VŠ absolventi Ped. fakult ) "nemají školení o vývojových poruchách"- toto je náplní několika semestrů studia na Ped. F ;o)
Jarka, 2maléděti
  • 
19.10.2006 22:47:38
asi máš v rodině nějaké speciální učitelky.
Pokud já vím, každá učitelka musí dělat:
- rozsáhlé přípravy na vyučovací hodiny
- kontroly žákovských prací
- nekonečné spousty třídních knih, výkazů, seznamů, statistik - samozřejmě mimo rozvrh
- samé dozory na chodbách ...
- samozřejmě suplování, které se pisatelce zdá z nějakého důvodu snadné
- absolvovat porady, schůze, třídní schůzky, exkurze, které taky v rozvrhu nejsou
- ve volných dnech absolvovat akreditovaná školení MŠMT
- upravovat třídy, nástěnky, kontrolovat, doplňovat a udržovat pomůcky
a tak dále.
Myslím, že ta chvilka, co tráví ve vyučovací hodině opravdu nevypovídá o množství vykonané práce, ikdyž o kvalitě ano.
Jarka, 2maléděti
  • 
19.10.2006 22:43:29
asi máš v rodině nějaké speciální učitelky.
Pokud já vím, každá učitelka musí dělat:
- rozsáhlé přípravy na vyučovací hodiny
- kontroly žákovských prací
- nekonečné spousty třídních knih, výkazů, seznamů, statistik - samozřejmě mimo rozvrh
- samé dozory na chodbách ...
- samozřejmě suplování, které se pisatelce zdá z nějakého důvodu snadné
- absolvovat porady, schůze, třídní schůzky, exkurze, které taky v rozvrhu nejsou
- ve volných dnech absolvovat akreditovaná školení MŠMT
- upravovat třídy, nástěnky, kontrolovat, doplňovat a udržovat pomůcky
a tak dále.
Myslím, že ta chvilka, co tráví ve vyučovací hodině opravdu nevypovídá o množství vykonané práce, ikdyž o kvalitě ano.
Jana
  • 
9.1.2006 22:50:18
Ráda bych slyšela názor oné učitelky na svého žáčka a vůbec na celý tento článek. Myslím, že je dost nepravdivý. Všichni, nebo velká část z vás, snadno uvěřila. Možná to bylo trochu jinak. Ono se snadno plivne špína, ale velice těžko se dokazuje pravda...
Lenka
  • 
3.12.2005 8:20:15
Jsi debil!!!!!! Rodiče si neporadí často se svým jedním dítětem. Váš názor na učitele je odrazem naší společnosti. Volno, dva měsíce prázdnin, hodně penez - to jsou učitelé podle Vás. Zvedá se mi žaludek, určitě se díváte na reality shou a dobře se bavíte, Vaše myšlení je tak omezené, Přeji alespoň dva výrostky, kteří vám hodně ztrpčí život a věřte, že jich mezi námi roste!!!!!!
 Příspěvky 110 z 246 [Dalších 236 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.