| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Veřejně prospěšné práce

 Příspěvky 110 z 56 [Dalších 46 >>]
Katka H.
  • 
17.9.2007 8:58:16
Ahoj,objevila jsem užasný zlepšovák. Kolíčky na ponožky. Koupila jsem si je na www.ponozkove-kolicky.cz a musím říct, že je to paráda. Ušetří to spoustu času...
  • 
8.7.2007 16:26:59
Zdravím vás. někde jsem viděla že existuje nějaký pytel na prádlo. Nahází se do toho třeba ponožky, těch je vždycky hodně a pak se nevím komu ta ponožka patří. Dává se to prý mezi prádlo do pračky. tak jsou aspon všechny ponožky po hromadě. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti. Pokud ano tak mi napište e-mail. Děkuji
Terreza
29.6.2005 14:41:49
Já jsem si sušičku vybrečela předloni napodzim, kdy se mi z odpolední procházky vraceli 3 bahňáci a já jim neměla nadruhý den co oblíct, a schylovalo se ke 4.mimi, které poblinká, počůrá a prokaká nekolik oblečků za den. Normálně v létě jsme sušili venku na zahradě, ale v zimě v bytě to nebylo možné.
Teď, co jsme se přestěhovali, a máme i v zimě kde sušit (čistá kotelna), používáme sušičku nejčastěji na peřinky (na Karolínku přišlo období, kdy si děti samy sudnají plínku a způsobí v postýlce "ropnou havárii" ), na manželovy kalhoty: Ježišmarjá, zejtra musím do Prahy a NEMÁM VYPRANÉ KALHOTY !!! a na některé svetry, které by pověšením utrpěly na původních rozměrech.
Myslím, že na podzim, až budou domů chodit 4 bahňáci, si zase sušička zapracuje. ;-)
  • 
24.6.2005 11:18:24
Já suším také jen v sušičce a to téměř vše (jen ne podprsenky s kosticí, ty se lámou). Když prádlo hned po usušení vyndám a teplé složím, nežehlím. Můžu doporučit stránky www.bilezbozi.cz a když najdete zpřízněnou duši, která zrovna potřebuje pračku, můžete koupit tzv. akční set, kdy ušetříte obě dost peněz. Mě vyšla kondenzační sušička AEG v akčním setu na cca 14 tis. (z původních 22 tis.)Má spoustu sušících programů a spolu s myčkou nádobí je to můj "nejoblíbenější" domácí spotřebič.
Adriana, 2 děti
  • 
23.6.2005 15:45:39
Ahoj,
sušička je perfektní věc, nejlepší po pračce a myčce na nádobí :))
Nepoužívám žádnou aviváž, prádlo je krásně měkoučké, nevoní nijak, maximálně malinko po prášku na praní. Pokaždý mě udiví množství prachu ve filtru, vyčistím ho jedu dál. Prádlo se suší třeba 2 hodiny, ale co je to proti sušení na šnůře? Všem svým kamarádkám a hlavně tchýni jsem musela dokazovat, že prádlo není sežvejkané, pomačkané, sražené, roztržené či jinak "postižené" :)) U bavlněných triček oceňuju že nemají žádné vytahané lemy z kolíčků na prádlo atd.. mám pračku a sušičku Zanussi, pračka vespod, sušička stojí na ní/pračka třída "A", sušička "B"ú. Tento set mě vloni na Vánoce přinesl Ježíšek, nechal tam i účet a bylo to 17900,- kč. Pro upřesnění píšu, že sušička je tzv. odvětrávací, tzn. má hadici o průměru cca 10 cm, kterou proudí vlhký vzduch ven - mám to štěstí a samostatnou místnost na praní s oknem... Teď v létě mi to nedá, protože zbytky soudnosti mi nedají myslet neekolgicky a věším prádlo na šňůry - účinnost sušení při slunečném počasí je ve třídě "A" :))
Adriana, 2 děti
  • 
23.6.2005 15:45:19
Ahoj,
sušička je perfektní věc, nejlepší po pračce a myčce na nádobí :))
Nepoužívám žádnou aviváž, prádlo je krásně měkoučké, nevoní nijak, maximálně malinko po prášku na praní. Pokaždý mě udiví množství prachu ve filtru, vyčistím ho jedu dál. Prádlo se suší třeba 2 hodiny, ale co je to proti sušení na šnůře? Všem svým kamarádkám a hlavně tchýni jsem musela dokazovat, že prádlo není sežvejkané, pomačkané, sražené, roztržené či jinak "postižené" :)) U bavlněných triček oceňuju že nemají žádné vytahané lemy z kolíčků na prádlo atd.. mám pračku a sušičku Zanussi, pračka vespod, sušička stojí na ní/pračka třída "A", sušička "B"ú. Tento set mě vloni na Vánoce přinesl Ježíšek, nechal tam i účet a bylo to 17900,- kč. Pro upřesnění píšu, že sušička je tzv. odvětrávací, tzn. má hadici o průměru cca 10 cm, kterou proudí vlhký vzduch ven - mám to štěstí a samostatnou místnost na praní s oknem... Teď v létě mi to nedá, protože zbytky soudnosti mi nedají myslet neekolgicky a věším prádlo na šňůry - účinnost sušení při slunečném počasí je ve třídě "A" :))
22.6.2005 19:47:48
Na žehlení už několik let používám žehlící lis http://www.singer.cz/index/index.php?page=vyrobky/show.php&kateg=3&pkateg=6&id=51

Musím říct, že je to neocenitelný pomocník a žehlení s ním jde jak po másle. Jdou s ním žehlit i košile, ale to jsem moc nezkoumala, protože to naštěstí výrazně nepotřebuji.

Sušičku mám taky kombinovanou s pračkou a taky mi zatím nepřišlo, že by to byl nějak zvláštní pomocník, prádlo bylo děsně sežvejkané, tak to možná prostě dělám špatně.

Metoda ponožky s kolíčkama - a nepoškozuje se tím ostatní prádlo??? viděla jsem někde v nabídce Quelle apod. něco podobného na principu kolíčku, ale bylo to kulaté, takže si myslím, že to bylo šikovnější.

Nicméně pračka nám ponožky žere taky a řeším to tak, že ty co mi zbydou, házím do koše na vyprané prádlo a třeba se časem najde ta druhá. Pokud tam překáží ale dlouho, nemilosrdně jde do koše...

Jinak, Maceško, taky smekám před tím životním nadhledem a moc ráda čtu tvoje článečky, je to opravdu pohlazení na duši.
Šárka, syn *91
  • 
22.6.2005 13:14:08
Janino,
já to chápu docela dobře - někdo si třeba na běžný úklid, mytí oken,... najímá paní či firmu, někdo na péči o zahradu zahradníka, jiný dá přednost tomu, že pomohou děti a on / ona jim to finančně vykompenzují. Párování ponožek není těžká práce, pravda, ale je to práce pěkně nudná, tak proč neodměnit toho, kdo ji udělá. Vždyť - přiznejme si - dětem nesvěřujeme ty lehké práce, které sami/samy děláme s potěšením a rádi/rády, ale takové, jichž se ochotně zbavíme:-)). Netvrdím, že se má odměnit každé odnesení hrnečku do dřezu, ale někdy i pro to mohou být důvody. Nemyslím si, že by drobné odměny za běžnou práci dětem zlomily charakter a vychovaly z nich zvláštní sobce.
Reny
  • 
22.6.2005 9:21:10
Přesně tak, my to teda doma děláme tak, že kdo hází ponožky do prádla, ten je sbalí do "polobalíčku", tj. položí je na sebe a ohrne okraj jedné ponožky přes tu druhou. Okraj je sbalenej, ale tlapky visí a krásně se vyperou. Pak se polobalíček rozebere při věšení prádla, nemusí se nic hledat.

No ale to s těma kolíčkama je snad ještě lepší....
Dana
  • 
21.6.2005 14:15:05
Tak to je fakt dobrej napad, mne se snad jeste nestalo, ze bych nekde neztratila aspon jednu ponozku, manzel uz si ze me dela srandu:-) Vyzkousim!!!
 Příspěvky 110 z 56 [Dalších 46 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.