| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prázdniny ťukají na dveře

 Příspěvky 110 z 65 [Dalších 55 >>]
14.8.2009 14:26:30
zkuste www.veverci-dvur.cz .ted jsme tam byli,je to to novy penzion u treboni
CHOR
  • 
16.10.2007 20:28:05
Dobrovolně povinné?
Šárka (2 malé děti)
  • 
21.5.2006 13:48:43
Poradte mi prosim - shanim rodinny penzion zarizeny pro pobyt rodin s detmi - detske hriste, detsky koutek, idealne s moznosti stravovani, cenove priznivy, zn. tuzemsko. Predem diky za tipy :o))
Mari Lota-4 děti-27,26,13 a 6
  • 
30.6.2005 16:17:30
Něco na toto téma jsem odepisovala Honzovi.Zapoměla jsem dodat,že i když jsem vedení pionýrů měla stranickým úkolem dělali jsme přesně to co Trampové-učili se rozdělávat a hasit a uklízet ohýnky abychom nepodpálili př.les nebo něco podobného.Učili se uzly,stopovat,bobříky odvahy,mlčení a skoro všechno co jsem se dočetla ve starých Foglarovkách.Ovšem bohužel jsme museli také plnit určité úkoly,které nám zadávali naši komunističtí nadvedoucí-co nám to dalo práce něco vymyslet-děti to nebavilo a tak jsem musela většinou zapracovat já.Pořád jsme se museli někomu zpovídat,pořád nás někdo kontroloval jestli náhodou neděláme věci v rozporu s KSČ pravidly/stanovami/.Hnusné časy.!!!!!!
Mari Lota-4 děti-27,26,13 a 6
  • 
30.6.2005 15:52:05
tak v tomto případě musím naprosto souhlasit s Honzou.A příklad z vlastní zkušenosti.Po 68 jsme museli dobrovolně nuceně vstoupit do Pionýra,pak do SSM a posléze dobrovolně nuceně jsem byla dotlačena k tomu abych se stala kandidátkou KSČ-bylo mi 17 a jako stranický úkol jsem dostala dělat nejdříve vedoucí Jiskřiček a posléze vedoucí Pionýrů.Byli jsme v té době tak znormalizováni,že jsme ani nedokázali odmítnout.Ale jednou jsem se postavila-to když jsem čekala své první dítě-odmítla jsem /také stranický úkol/pracovat na noční směně-oháněla jsem se právy dítěte a tím,že jako těhotná v noci pracovat nesmím.Od té doby jsem měla v práci jen problémy a musela jsem dělat tu nejpodřadnější práci jakou mi nabídli.Když jsem odešla na mateřskou dovolenou okamžitě jsem přestala chodit na ty jejich komunistické schůze a když si mě pozvali na kobereček tak jsem jim řekla,že mám dítě kterému se musím věnovat a že mě nějaké KSČ nezajímá.Sice jsem si pěkně zavařila,ale nad tím jsem v té chvíli vůbec nepřemýšlela-dcera se mi zdála důležitější než nějací rudoši-brrr.Když vidím jak se zase cpou dopředu tak si říkám jestli jsme my lidi tak blbí nebo se jen tak děláme?
kolemjdoucí
  • 
27.6.2005 6:32:06
kolemjdoucí
  • 
27.6.2005 6:29:44
Delete
27.6.2005 4:45:22
Vzhledem k tomu, že mě vždy fascinovaly Foglarovky, hledala jsem už jako dítě, kde bych mohla něco takového prožít. U nás ve mstě, ač patřilo k největším v republice, Pionýrská organizace příliš nefungovala, natož nějaké oddély a nějaká činnost v nich. Tak jsem zjišťovala a zjistila, že kromě této organizace existují ještě oddíly TOM (Turistický oddíl mládeže). Navštěvovala jsem TJ Sokol a jezdila s nimi na tábory. To vše před rokem 1989. Takže Pionýrská organizace nebyla jedinou volbou.... A taky jsem nikdy neměla žádné "kádrové" potíže ve škole nebo jinde. Jediné, co si pamatuju, že na Spartakiádě na Strahově (tedy na celorepublikovém srazu) měly přednost školy před TJ Sokol, takže pokud se chtěl někdo dostat na Strahov, bylo lepší nacvičovat jak v Sokole, tak ve škole.
Dneska už nejsou Spartakiády, ale jsou Sokolské slety....zatím jsem nenašla rozdíl kromě délky intervalu mezi jednotlivými ročníky....
Neexistuje Pionýrská organizace, ale existuje Pionýr.....prošla jsem si obojím a v Pionýru i jako praktikant a vedoucí....neexistuje tam nic politického, protože kdyby jo, zdrhala bych....Dodnes netuším, k jaké politické straně se hlásili naši vedoucí a "ti nahoře", co už s vlastními oddíly nemají moc společného, ale řídí spíš finance a pod. Je mi to jedno, protože na práci oddílu to nemělo žádný vliv...
Setkala jsem se poměrně blízce i s některými oddíly TOM....
Hodně jsem se zajímala o Junáky, přeci jen vliv Foglara tam byl....
Do Sokola jsem chodila více než 10 let.....
O dalších dětských organizacích jsem četla, co se kde dalo sehnat....
Stále jsem hledala, kde bych mohla začít pracovat s dětmi po té, co jsem se odstěhovala.....

Moje zkušenost?

Pionýr: Velká možnost volby v zaměření oddílu....nejde jen o turistiku, tábornictví, zálesáctví, přírodu....existují oddíly zaměřené na tanec a rytmiku, na rukodělné techniky, na techniku.....činnost nekončí jen na úrovni oddílu, ale existují oficiální soutěže otevřené všem (všem oragnizacím i volným sdružením) a to až do celorepublikové úrovně....soutěže jsou hlavně o setkání lidí stejných zájmů a o výměně zkušeností, nejde o nějaké těžce vydřené umístění.....
Oddíly jsou smíšené, společně pracují dívky i chlapci ve věku od cca 5-ti do 14 - 15-ti let, což ne vždy může být výhoda, protože je to náročné při organizaci činností...ale zase to dává více možností naučit se vzájemně komunikovat nejen s vrstevníky a není problém věkové kategorie rozdělit např. družinkami....to záleží jen na vedení oddílu.....
Oddílová činnost, tábory....to vše je věcí oddílu, každý to má jinak....někde jsou výpravy či víkendové akce jednou měsíčně, jinde častěji, někde vůbec.....tábory mohou být stanové, putovní, ve srubech nebo chatkách, v budovách.....tábory bývají otevřené i pro děti, které do oddílů nechodí....
V době mého fungování se plnily nějaké odznaky jako Žlutý kvítek apod., společné i pro ostatní dětské organizace jako Junák, TOM atd...., nebylo to povinné, opět byl rozdíl oddíl od oddílu....
Kroj tvoří khaki zelená košile a šátek.....šátek má barvu podle oddílu (my měli světle zelený), bývá trojcípý, většinou se spíná ozdobnou sponou....odznak Pionýra má stejnou podobu jako u Pionýrské organizace a pak má každý oddíl ještě svůj odznak podle názvu, ten bývá většinou pod domovenkou na rukávu....

TOM: Měla jsem zájem vstoupit do jednoho oddílu, který v našem městě fungoval a měl velmi dobrou pověst....Nebyla jsem přijata, prý jsem na to už moc stará (bylo mi 13 let)....s vedoucím jsem se pak setkala na několika akcích společných právě s oddíly Pionýra, oddíl fungoval podobně jako ten náš.....ale brali jen menší děti (asi do 10-ti let), které se daly vychovat k jejich obrazu.....Myslím ale, že to byla záležitost jen toho konkrétního oddílu a konkrétního vedoucího....
Jezdila jsem pak jednu dobu s TOMíkama z jiného města a žádný problém nebyl, i když jsem se nikdy nestala jejich oficiálním členem.....dokonce jsem s nimi byla i nějakou dobu na táboře jako host, pomáhala jsem s organizací programu atd....
Obecně jsou mi oddíly TOM nejbližší svým zaměřením (turistika a tábornictví), ale povinné plnění odznaků a navštěvování určitých míst kvůli těmto odznakům mě dost zrazuje.....
Oddíly jsou smíšené, většinou pro děti odd cca 6-ti do 15-ti let.
Tábory mívají dvě části, jedna část bývá putovní, ale není to pravidlem, jen mi to přijde častější než např. u Pionýra. Nevím, jak který oddíl, ale ten, který jsem znala, na tábor bral pouze děti z oddílu....
Nevím, jestli existuje konkértní kroj pro celou organizaci, většinou ale bývají zelené košile a šátek podle oddílu (jako u Pionýra), odznak organizace a odznak oddílu.....

Junák: Oddíly bývají jednoznačně zaměřené (tábornické činnosti) a celá organizace je hodně o tradicích....Existuje zde rozdělení na holky a kluky a ještě podle věku, což sice umožňuje lepší organizaci činností, ale třeba mně konkrétně to vůbec nevyhovuje (ani z pohledu dítěte, ani z pohledu vedoucího).....
Celá organizace je víceméně uzavřená, tedy většinou oddíly nepřibírají na tábor "cizí" děti, soutěže a velké akce bývají pouze pro Junáky apod.....
Kroje se liší u starších a mladších, taktéž odznaky, ale převládá "žlutohnědá"....
Nevím, jak je to s povinností plnit nějaké oddznaky, zkoušky, bobříky atd., ale jistě to vše není jen věcí oddílu.....

Sokol: Tělovýchovné zaměření, věkové členění skupin (v tomto případě jsem jednoznačně pro), u starších dětí i členění podle pohlaví (opět jsem pro), tábory společné, pokud existují.....Hodně se dbá na tradice, v menších obcích plní Sokol i velkou společenskou roli, organizuje různé společenské události.....
Kroje se u dětí nepoužívají.....
Organizace je pro děti už od cca 1 roku...

Další dětské organizace:
Český Zálesák
DUHA
Kluby malých Debrujárů
KONDOR
Kluby Českého svazu ochránců přírody
Salesiánské kluby mládeže
YMCA
Hnutí Brontosaurus
Liga Lesní Moudrosti
Křesťanské sdružení mládeže
Sdružení hasičů
Mládež Českého Červeného kříže

Je toho jistě mnohem víc...

V současnosti navštěvujeme pouze Sokol, děti jsou ještě dost malé....
Doufám, že se holky trochu "pomaměj" a budou mít zájem chodit i do nějakého oddílu, ale výběr organizace nechám až na konkrétní dobu, podle zájmu holek....
Zatím nejvíce tíhnu k TOMíkům (protože nejsou tak zprofanovaní jako Pionýři a přitom nejsou tak vyhranění jako např. Junák, ČSOP, Hasiči...) a k Pionýrům (protože nabízí největší možný výběr a také o sobě dávají hodně vědět třeba na Internetu, mám na mysli celou organizaci, nejen prezentace oddílů, navíc jsem si oddílem sama prošla a tak hraje roli i osobní zkušenost).....Bude jistě záležet i na dostupnosti, takže možná budou holky v Junáku, protože jejich oddíl je nejblíž.....
A možná nebudou chodit do žádného podobného oddílu, ale jejich zájmy je nasměrují třeba do sportovního oddílu nebo někam do sboru.....
Myslím, že budu řešit spíš to, jak konkrétní zájmová organizace pracuje, jak hospodaří, jak to v ní děti baví, než abych se zabývala tím, jak se organizace jmenovala před rokem 1989 a jestli byla povinná.....
Dost mi vadí, že Pionýr je špatný a Junák je dobrý jenom proto, že do Pionýra se muselo a Junák byl zakázaný....
My třeba museli číst některé knížky (a kdo je nečetl, měl problémy ve škole a "táhlo" se to s ním) a jiné jsme měli zakázané (před rokem 1989).....je proto Štorch špatný a Foglar dobrý?
  • 
17.6.2005 14:43:57
prosím o kontakt na nějaký příměstký tábor v Brně
  • 
17.6.2005 14:43:57
prosím o kontakt na nějaký příměstký tábor v Brně
 Příspěvky 110 z 65 [Dalších 55 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.