| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Může i mladá žena onemocnět rakovinou prsu?

 Příspěvky 110 z 29 [Dalších 19 >>]
fifulilinka
11.9.2012 12:08:53
Je hrozné, že se musíme bát o své zdraví i v mladém věku. Znám hodně kamarádek, které chodí na kontrolu hrbolku na prsu, který je sice nezhoubný, ale musí se pozorovat. Narazila jsem na dobré stránky ligaprotirakovine.cz, kde jsou výborné tipy, kontakty a rady související s rakovinou. Od 11. září pořádá Liga proti rakovině putovní výstavu Každý svého zdraví strůjcem. Hlavním tématem V. ročníku putovní výstavy o onkologické prevenci jsou nádorová onemocnění ledvin.
Šárka 25 let
  • 
9.7.2005 2:49:32
Rakovinu má v těle teoreticky každý, jen záleží na tom, zdali se rozbují či nikoliv. Dědičné dispozice sice šanci na rozvoj rakoviny zvyšují, ale nic není ztraceno. Záleží na odolnosti těla, která se naštěstí dá ovlivnit zdravým životním stylem. A jak už bylo dříve zmíněno - PREVENCE, PREVENCE, PREVENCE. Na mamograf údajně stačí chodit jednou za dva roky, protože v počátečním stádiu se maligní bulky rozvíjejí velmi pomalu (když se na to přijde pozdě, pak už je to bohužel fofr). Někde to sice stojí i 1.000,- Kč, ale ten pocit klidu za to stojí.
7.6.2005 15:14:11
Myslím, že to tak je, ale když řekneš, že máš pocit, že sis něco našla, tak Tě tam pošle. Aspoň můj doktor to tak udělal a bylo mi 20.
Lenka
  • 
7.6.2005 15:00:24
V naší rodině se taky vyskytla rakovina prsu. Mamograf je prý ale zdarma pro ženy až od 45 let věku. Když jsem se ptala doktorky, jestli by mě na mamograf mohla poslat, řekla, že když nemám žádné problémy musím si ho zaplatit sama - prý stojí kolem 300,-. Tak jak to teda je?
Lucka 21
  • 
7.6.2005 12:44:10
Loni mi umřela maminka na rokovinu. Měla problémy se "spodkem" - bolestivé menstruace 2-3x do měsíce, pořád si připadala jako nafouknutá. Rakovinu u ní zjistili bohužel pozdě. Od nálezu zemřela za měsíc.
Bojím se, že jí mám v těle taky.
Mari Lota-4 děti-27,26,13 a 6
  • 
3.6.2005 18:58:14
Není třeba mít husí kůži,ale co je třeba to jistě už víte sama a to,že pravidelné vyšetřování i samovyšetřování prsou je velmi důležité a může nás ochránit před nepříjemným překvapením.Obzvláště pokud maminka tuto chorobu prodělala.Jsem také po operaci a léčbě rakoviny prsu a protože vím z vlastní zkušenosti jak před touto možnou skutečností zavíráme oči rozhodla jsem se o tom napsat-jako laik-žena,která prošla tou hrůzou a která se chce svěřit se svými pocity a novou nadějí.
janika
  • 
28.5.2005 10:53:25
jsem na tom uplne stejne, akorat mi je 33. taky dve deti tehoz veku, taky jsem prestala kojit pred pul rokem, taky si rikam, ze to budou zlazy, protoze se mi obcas jeste objevi mliko. Volala jsem na nejakou linku pomoci, kde mi rekli, ze v kazdym pripade preventivne se nechat vysetrit, uz jsem jednou byla na tom vysetreni a bylo to fakt to kojeni, byla jsem tam pred narozenim myho druhyho chlapecka. preju ti hodne stesti a nemej strach, vysetreni neboli a urcite to bude dobry. Drzim palce, janika
Michaela 2deti (4,5 a 1,5 roku)
  • 
19.5.2005 13:36:18
Ahoj,je mi dvacet devet let a pristi tyden jdu poprve na mamograficke vysetreni.V levem prsu jsem nasla boulicku,ktera me boli a dalsi mam v podpazi.Uklidnuju se tim,ze teprve pred pul rokem jsem prestala kojit,ale stale mam mleko a tak doufam,ze jsou to jen zlazy.Mam hrozny strach a zjistuju si vse mozne o teto nemoci.Doufam,ze to dobre dopadne a ja se zbavim toho strachu.Pri te spouste povinnosti a starosti nemam cas se pozorovat,tak jsem snad nic nezanedbala.Michaela
Jitka, Dan (9/2002)
  • 
17.5.2005 14:28:47
Petro,
tak si zjisti u svého gynekologa, kde je nejbližší mamograf a tam se zeptej.
Petra, Dominik (3/04)
  • 
17.5.2005 14:07:33
Ani jsem nevěděla že se dá dělat i UZV vyšetření prsu. Bydlím kousek od Prahy, můžete mi poradit, kde se mohu objednat? Děkuji
 Příspěvky 110 z 29 [Dalších 19 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.