| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O medvídkovi, který se nechtěl učit

 Příspěvky 110 z 11 [Dalších 1 >>]
19.8.2005 8:04:45
Pokud si někdo myslí, že když sní 1kg hlávkového salátu, že přibere 1kg na hmotnosti...stejně tak, sní-li 1kg medu, že ono 1kg přibere, zřejmě neabsolvoval ani základní školu.
Herulinka
  • 
19.3.2005 19:05:20
To je taky hezký :-) Lidi vymyslí lecos, když je třeba a je to určitě dobře, aspoň trochu zapracuje fantasie a mozkové závity :-)
17.3.2005 9:38:35
Difo, souhlas!!

Já reagovala na příspěvek Koko, že v poznámce o medu a 2 kg váhy medvídka necítím nic anorektického..

P.S.: U mě zákon zachování hmotnosti v tom, co sním, vypiji a kolik přiberu taky nějak záhadně přestává platit :))

I.

difo
  • 
17.3.2005 8:14:59
Víš Ivule, malý prvňáček ale opravdu objevuje Ameriku. A když mu to má pomoci, aby si uvědomil, že mědvěd a dvě kila = dvě kila a medvěd. Pak díky pohádce je vyhráno. A když si navíc připustí, že kdyby medvídek věděl, kolik je minuta a vteřina a jaký je rozdíl mezi 50 a 500 tak by bylo všechno v pořádku. A ještě o krůček dále je fakt, že by se to mohl naučit ve škole ... oj o tomhle je tahle pohádka.

Mimochodem ... jídelní matematika u mne neplatí. Já sním rohlík 5 dkg a přiberu snad půl kila. :-)))
  • 
17.3.2005 8:05:59
Souhlas. Vymýšlet si rodinné pohádky je krásné. My měli pro dceru ptáka Takňáka. Někdo v rodině si jeden čas zvykl říkat na všechno "tak ňák" a muž jednou povídá, nojo Takňák to je pták, to já znám. A už tu byl pták Takňák a dětská i naše fantazie už pracovala na plné obrátky. Už se mu přimysleli kachní nohy, malý křídla a nemotorný tělo a vždycky když přišla nějaká lapálie tak přešlapoval na prahu a říkal "takňák".
Ale stejně si myslím, že ta pohádka byla spíš o tom, jak přitáhnout děti k učení a poznávání.
16.3.2005 21:45:41
Myslím si, že je hezké vymýšlet si pohádky, taky jsme jednu s tátou měli :-) a taky jsme vůbec neřešili, že je blbost, aby jedno prasátko bylo bílé, jedno žluté a jedno růžové (i když za určitých okolností tomu tak může být) :-)
Nebylo by lepší, abychom každý na tomhle místě dali k dobru nějakou svoji pohádku? :-)
16.3.2005 21:11:00
A ono se snad po jídle netloustne?? :))

MMCH: Myslím, že ti utikla vtipná pointa poslední věty (nebo aspoň já ji tam pochopila):

Medvídek zjistil, že když sní 2 kg medu, tak bude težší právě o ty dvě kg. Jak překvapivé, že? Když si stoupnu na váhu, zvážím se, pak vypiji 0,5 litru vody (tj. 0,5 kg vody) a znovu se zvážím, zjistím, že jsem těžší o 0,5 kg. Medvídek objevil Ameriku :))

Ale možná se pletu :)



Koko
  • 
16.3.2005 20:43:02
Ponaučení o počtech to jistě je, ale přesto to myslím vypovídá o tom, jak uvažují mnohé desetileté dívenky - po jídle se tloustne. Ale možná se pletu...
16.3.2005 20:33:43
Vždyť to psalo 10-ti leté dítě-myslím,že cílem poslední věty bylo ponaučení,že umět počítat je fajn a ne to,že anorexie je fajn!:))
Koko
  • 
16.3.2005 18:50:28
Pěkné? Není to spíš DIVNÉ? Co sním, to ztloustnu? No já nevím...
 Příspěvky 110 z 11 [Dalších 1 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.