| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O krajinách duše tentokrát oklikou přes radosti nadmíru tělesné

 Příspěvky 110 z 28 [Dalších 18 >>]
Denisa
  • 
2.4.2005 23:18:48
Díky, že se mě někdo zastal. Nechci být pravý opak vždyoptimistických amíků, na nic jiného, kromě jídla, si nestěžuji. A k výše uvedeným atakům můžu říct jen jedno - "sytý hladovému nevěří".
  • 
30.3.2005 18:42:29
Semlbába, jak se říká v severních Čechách se dá dělat z různého ovoce. Moje děti milují banánobábu, jak jí říkáme (tedy z banánů se skořičí a rozinkami).
Co byste řikali omáčce šípkové (dělá se ze šípkového protlaku stejne jako rajská)...
Díky za recept. A všechna tepla slova. Ta krupicová s kousíčkama je opravdu nádhera...
Vera S.
24.3.2005 9:49:17
Jablíčka nakrájet na plátky a dát smažit na pánev. Po chvíli přidat trochu vody. Jablíčka se úplně rozvaří a vznikne kaše. Do té přidat kousek másla, cukru a vína podle chuti. Potom ještě nechat chvilku probublat a je hotovo.

Doporučuju s vepřovými řízky v těstíčku a s bramborovými nebo chlupatými knedlíky.

...........
Žemlovka s třešněmi se peče úplně stejně jako normální žemlovka s jabkama, jen jsou tam ty třešně:-). Recept je téměř v každé kuchařce.

Doufám, že Vám bude chutnat:-)
21.3.2005 16:24:42
jo holky, mluvite o velkejch mestech, verim, ze tam je vsechno. Ja ziju na kanadskem arktiku. Jidlo se neda objednat, restaurace ted v zime jsou tu dve a posledne jsem za snidani pro dva platila 18 dolaru! Varim doma vicemene cesky. kluci maji enkdy radi spagety (ne s kecupem proboha) delam doma pizsu, pecu rohliky, chleba...ceske pekarny by mi vtsledky mohly zavidet..no ale clovek si zvykne. Uz se tesim az na jare otevrou cinskou restauraci (teda cina jenom v patek dost smutnej snorgasboard....ale je to zmena, hlavne pro kluky:)
Jana
  • 
21.3.2005 4:59:11
ja bych se chtela Denisy zastat, protoze si myslim, ze opravdu zalezi na tom kde zijes. Ja jsem zila v Memphisu TN a nyni jsme v Dallasu TX a rozdil byl a je dost velky, jak v restauracich, tak v sortimentu v obchodech. A musim se priznat ze dobry jogurt, nebo chleba, ktery by mi vylozene chutnal jsem nenasla. Samozdrejme zvykla jsem si, ale mam pocit, ze diky low-carb manii a jim podobnym, tezko najit neco co by chutnalo normalne. Vsechna ta ohromna a nijak nechutnajici zelenina a ovoce, organic produktu po malu, do Whole Foods nebo Central Market to mame prez hodinu cesty a prodrazi se . Na restaurace si nemuzu stezovat, ale take si je zrovna casto dovolit nemuzeme. Takze over all, da se tu uvarit i jist vcelku dobre, ale priznam se, ze ja i muj americky manzel mame radsi sortiment v Cesku,mlecne vyrobky, pecivo atd., asi zalezi na tom komu co vic vyhovuje. Restaurace, na to kdyz si chci pochutnat mam zase radsi tady.

P.S. ja zase uplne nemusim ten vecne hrany positivismus za kazdou cenu (neobhajuji opacny extrem, ale mam radsi, kdyz jsou lide o neco vic opravdovi)
Marta
  • 
19.3.2005 18:46:08
Nedavno jsem objevila madarsky obchod, ktery zasila i postou. Je pravda, ze pro ty, kdo ziji na vychodnim pobrezi se to ponekud prodrazi na postovnem.
Internetove stranky jsou http://members.aol.com/HungImprts/Ottos.htm
Pokud nekdo vite o podobnych obchodech, napiste. Kdysi jsem narazila na jednu ceskou firmu z Chicaga, ale nemuzu ji uz najit.
Marta
  • 
19.3.2005 18:44:46
Nedavno jsem objevila madarsky obchod, ktery zasila i postou. Je pravda, ze pro ty, kdo ziji na vychodnim pobrezi se to ponekud prodrazi na postovnem.
Internetove stranky jsou http://members.aol.com/HungImprts/Ottos.htm
Pokud nekdo vite o podobnych obchodech, napiste. Kdysi jsem narazila na jednu ceskou firmu z Chicaga, ale nemuzu ji uz najit.
16.3.2005 15:07:36
Nevim, v Americe jsem nikdy nebyla, takze jsem mozna mimo, ale neverim, ze by to se surovinami pro vareni doma bylo tak zle, jak pise Denisa. V americkych kucharkach se bezne pouzivaji docela normalni suroviny - obycejna zelenina, ovoce, maso ze stejnych zvirat jako v Cechach, mleko, maslo, olej, brambory, ryze, cokolada, cukr, mouka - tak to asi bude bezne k dostani, ne? Jedine, co bych asi postradala, je obycejny tvaroh, ten doma delany nestoji za nic. A bulvovy celer, ale bez toho se da snadno obejit. Eidam bych spokojene nahradila chedarem.
Jeste verim problemum s neexistenci hrube mouky; sama jsem ji sice nikdy nepouzila, ale stezuji si na to vsichni, tak to asi bude pravda, ze jim chybi. Ale jinak me uz nic nenapada.

Nevim, co jsou "dlouhe nudle". Myslis italske spaghetti, linguine, tagliatelle nebo ty cinske kudrnate nudle? Cekala bych, ze tohle vsechno v Americe bude a zadne typicky ceske testoviny neznam. Kalifornske vino, ktere je dobre a levne, se asi dovazi k nam do Cech a proto v USA asi zbyva uz jen to spatne nebo drahe :-)
Koreni nevim, nevzpominam si, jestli v tech americkych kucharkach byva kmin nebo sladka paprika, ale taky bych dokazala varit bez toho.

Vubec je asi nelogicke pohorsovat se nad tim, ze v jine zemi odpovida sortiment potravin mistnim zvyklostem. Uz jsem se v Praze smirila s tim, ze kdyz chci koupit grenadinu nebo burskou pomazanku, musim pro to jet do Carrefouru a ze cerstve chobotnice 800 kilometru od nejblizsiho more za prijatelnou cenu dostat ani nemuzu, to je zcela prirozene. Chybel mi bily chleb, ale od te doby, co mam pekarnu, si ho pecu sama a je to OK.
Jo, mistni specialitky, jako je treba recka taramosalata nebo francouzska matova zmrzlina s cokoladou, ty mi chybeji. Holt tyhle dobroty patri k prazdninam jednou za X let.

Spis mi vadi, ze se tu v restauracich, hlavne v tech levnejsich, cizi pokrmy "pocestuji". Testoviny jsou rozvarene, salat zality vodou, zelenina na oblohu slazena, drcena rajcata nebo rajsky protlak se nahrazuje kecupem, vsechno je presolene. Gulas zahustili jiskou uz nasi predkove, stejne tak nahradili teleci ve videnskem rizku veprovym, tak je to asi nase neblaha narodni tradice.

Vubec si myslim, ze jednotvarnost jidel v restauracich, skolnich jidelnach a podobne (bez ohledu na to, ve ktere zemi) je mnohem vetsi problem, nez mirne omezeny sortiment surovin. Sikovna kucharka dokaze ze zakladnich surovin vyrobit pokrmy mnoha ruznych stylu a chuti, ale kdyz si nevyberete v restauracich, musite bud jist, co vam nechutna, nebo si vsechno varit sami - coz v dnesni dobe, kdy se s tim moc nepocita, prinasi organizacni problemy a je to docela otrava.

Puvodni clanek se mi libil, byl to takovy nezny sentimentalni pohled na ceskou kuchyni, kterou tady v Cechach vidime spis z te horsi strany.
16.3.2005 12:51:01
Holky napisu, ale az pristi tyden. Vydrzte. Nemam ted cas na internet. Zatim se mejte pekne:-)
16.3.2005 1:20:30
No,musim rict,ze porad je Amerika lepsi nez Japonsko,alespon neco identickeho s Evropou,tady jsem vareni ceskych jidel vzdala,zvykam si na ta jejich jidla.Kdyz jsem prijela a zjistila jsem,ze maso je jiny,i blba mrkev a brambory maji jinou konzistenci kdyz se uvari,takze treba bramborova kase je peknej hnus.Rizky?Nebo muj neoblibenejsi segedinek?O tom si muzu nechat leda tak zdat.Haha a tlacenka,co to je?Takze hlavne nevzdavat se a vydrzet.Kdyby jste meli nejake dobre mezinarodni receptiky,rada si vymenim,hlavne jednoduche na ingredience a hlavne na koreni.Preji hezky den=D
 Příspěvky 110 z 28 [Dalších 18 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.